Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень

Опубліковано

Забіг відбувся у 12 європейських країнах, де понад 750 учасників та учасниць подолали десятки кілометрів з ліхтариками у руках, щоб нагадати світові, що війна в України триває. Організаторам забігів Run for Light — студентському фонду Lotus Fund та Новій пошті — вдалось зібрати понад 515 000 гривень на закупівлю енергоприладів для 26-ої артилерійської бригади, спецзагону ГУР PARAGON та медичного обладнання, яке вже передано Чернігівському військовому шпиталю.

Про це повідомляють органзінатори.

Як проходила подія?

Забіг у темряві (Run for Light) охопив вулиці Вільнюса, Берліна, Києва, Брюсселя, Мілана, Барселони, Братислави, Тбілісі, Лондона, Відня, Цюриха та Кракова. Кожне місто мало  маршрут забігу у вигляді  певної  літери так, щоб разом вийшла фраза Run For Light UA. Усякий маршрут становив приблизно 5 км, щоб взяти участь могли всі, навіть без попередньої підготовки.

На місцях ініціативу підтримали локальні партнери та організації, як-от UYGL, UA.Milan, Рада української молоді у Словаччині та інші. Для старту забігу було використано новий сигнал, розроблений Новою поштою, замість традиційного пістолета, щоб не травмувати людей із ПТСР та ветеранів. У проєкті брали участь звукові дизайнери з Лос-Анджелеса, психологи з Гарварду та професори з Київського технічного університету.   

Фото: Lotus Fund

Деталі

Найбільше учасників було в Києві та Вільнюсі, де до забігу доєдналися понад 100 людей. Натомість у Мілані 50% учасників становили іноземці. Найбільший одиничний донат у 300 євро та загалом найбільший внесок до фінансової мети проєкту було зафіксовано в Цюриху. Водночас забіг у Брюсселі став найбільш інтернаціональним,  адже об’єднав учасників з Бельгії, України, США, Південної Кореї, Індії, Італії, Нідерландів та Німеччини.

Читати також: Українські медіа можуть отримати до 45 тисяч доларів на протидію дезінформації: деталі конкурсу

Час для реалізації проєкту обрали символічно, напередодні непростої для України зими. Адже щодня агресор продовжує знищувати енергетичну інфраструктуру країни. 

«Забіг Run for Light показав, наскільки потужною може бути єдність, коли люди з різних країн об’єднуються заради спільної мети. Нова пошта об’єднує тих, кого розділили кордони, як цей забіг об’єднав українців і європейців у прагненні нагадати світу, що війна в Україні триває. Це був не просто благодійний захід — це був крок назустріч єднанню в ім’я України. Понад півмільйона гривень, зібраних завдяки підтримці з усього світу, доводять, що світло справді сильніше за темряву», — прокоментувала Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти. 

Про організаторів

БФ Lotus Fund — найбільший студентський фонд мілітарного спрямування, що об’єднує активну українську молодь з усього світу навколо волонтерства. Спільнота включає стартаперів, благодійників, активістів та засновників соціальних проєктів. З початку 2023 року фонд організовує збори коштів і забезпечує військових та медиків дронами, тепловізорами, засобами живлення, тактичним спорядженням та іншими необхідними ресурсами для захисту свободи України.

Нова пошта — це українська компанія з експрес-доставки, заснована 2001 року. Її мета — забезпечувати легку доставку для кожного клієнта — до відділення, поштомату або за адресою. Компанія надає логістичні та дистрибуційні послуги, доставляючи як документи та найдрібніші посилки, так і великі вантажі. В Європі компанія працює під брендом Nova Post у 16-ти європейських країнах: Польщі, Литві, Чехії, Німеччині, Румунії, Молдові, Словаччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Італії, Іспанії, Великій Британії, Франції, Австрії, Нідерландів та забезпечує швидку та надійну доставку як між країнами Європи, так і до та з України.

Нагадаємо, що до кінця 2024 року 13 тисяч українських військових пройдуть навчання у Європі.

Фото: Lotus Fund.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес2 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес3 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....