Забіг відбувся у 12 європейських країнах, де понад 750 учасників та учасниць подолали десятки кілометрів з ліхтариками у руках, щоб нагадати світові, що війна в України триває. Організаторам забігів Run for Light — студентському фонду Lotus Fund та Новій пошті — вдалось зібрати понад 515 000 гривень на закупівлю енергоприладів для 26-ої артилерійської бригади, спецзагону ГУР PARAGON та медичного обладнання, яке вже передано Чернігівському військовому шпиталю.
Про це повідомляють органзінатори.
Як проходила подія?
Забіг у темряві (Run for Light) охопив вулиці Вільнюса, Берліна, Києва, Брюсселя, Мілана, Барселони, Братислави, Тбілісі, Лондона, Відня, Цюриха та Кракова. Кожне місто мало маршрут забігу у вигляді певної літери так, щоб разом вийшла фраза Run For Light UA. Усякий маршрут становив приблизно 5 км, щоб взяти участь могли всі, навіть без попередньої підготовки.
На місцях ініціативу підтримали локальні партнери та організації, як-от UYGL, UA.Milan, Рада української молоді у Словаччині та інші. Для старту забігу було використано новий сигнал, розроблений Новою поштою, замість традиційного пістолета, щоб не травмувати людей із ПТСР та ветеранів. У проєкті брали участь звукові дизайнери з Лос-Анджелеса, психологи з Гарварду та професори з Київського технічного університету.
Деталі
Найбільше учасників було в Києві та Вільнюсі, де до забігу доєдналися понад 100 людей. Натомість у Мілані 50% учасників становили іноземці. Найбільший одиничний донат у 300 євро та загалом найбільший внесок до фінансової мети проєкту було зафіксовано в Цюриху. Водночас забіг у Брюсселі став найбільш інтернаціональним, адже об’єднав учасників з Бельгії, України, США, Південної Кореї, Індії, Італії, Нідерландів та Німеччини.
Час для реалізації проєкту обрали символічно, напередодні непростої для України зими. Адже щодня агресор продовжує знищувати енергетичну інфраструктуру країни.
«Забіг Run for Light показав, наскільки потужною може бути єдність, коли люди з різних країн об’єднуються заради спільної мети. Нова пошта об’єднує тих, кого розділили кордони, як цей забіг об’єднав українців і європейців у прагненні нагадати світу, що війна в Україні триває. Це був не просто благодійний захід — це був крок назустріч єднанню в ім’я України. Понад півмільйона гривень, зібраних завдяки підтримці з усього світу, доводять, що світло справді сильніше за темряву», — прокоментувала Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти.
Про організаторів
БФ Lotus Fund — найбільший студентський фонд мілітарного спрямування, що об’єднує активну українську молодь з усього світу навколо волонтерства. Спільнота включає стартаперів, благодійників, активістів та засновників соціальних проєктів. З початку 2023 року фонд організовує збори коштів і забезпечує військових та медиків дронами, тепловізорами, засобами живлення, тактичним спорядженням та іншими необхідними ресурсами для захисту свободи України.
Нова пошта — це українська компанія з експрес-доставки, заснована 2001 року. Її мета — забезпечувати легку доставку для кожного клієнта — до відділення, поштомату або за адресою. Компанія надає логістичні та дистрибуційні послуги, доставляючи як документи та найдрібніші посилки, так і великі вантажі. В Європі компанія працює під брендом Nova Post у 16-ти європейських країнах: Польщі, Литві, Чехії, Німеччині, Румунії, Молдові, Словаччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Італії, Іспанії, Великій Британії, Франції, Австрії, Нідерландів та забезпечує швидку та надійну доставку як між країнами Європи, так і до та з України.
Нагадаємо, що до кінця 2024 року 13 тисяч українських військових пройдуть навчання у Європі.
У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.
Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.
Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.
Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.
Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.
За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.
Про премію «100 жінок року»
Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.
Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.
Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.
Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Коментарі