Економіка і бізнес
На Київщині побудують біогазову установку за 3,2 млн євро
У селищі міського типу Велика Димерка, що на Київщині, побудують біогазову установку, яка працюватиме на фермерських відходах та залишках городини.
Комплекс розташують на земельній ділянці площею 3 га, детальний план забудови якої затвердила сесія Великодимерської селищної ради території 28 березня, передає brovary.net.ua.
Біля заводу Соса-Соla
Земельна ділянка розташована у промисловій зоні Великодимерської ОТГ за підприємством Соса-Соla, поряд з автотрасою Київ-Чернігів і належить на правах приватної власності Сергію Плаксі.
“Санітарні вимоги витримані, оскільки навіть до Соса-Соla відстань становить 500 метрів з потрібних трьохсот, а до житлових будинків самого селища – ще більша, – пояснюють проектанти. – Підприємство ніякої екологічної загрози не нестиме, буде створено принаймні 20 нових робочих місць”.
Читайте також: На Франківщині з’явиться біогазовий завод на відходах сільського господарства
Біогазову установку зводитиме ТОВ “Біострум”. В проект інвестують 3,2 млн євро.
“Ідея розміщення біогазустановки у Великій Димерці стала можливою завдяки власнику земельної ділянки – Сергію Плаксі, який одразу зрозумів користь від підприємства”, – каже керівник проекту, він же директор Броварського заводу металоконструкцій Віктор Бобровський.
Біогазова установка у Великій Димерці будуватиметься і працюватиме за технологією німецької компанії “Агрікомп”.
“Великодимерське підприємство для компанії, яка працює на ринку вже 15 років, виробляє увесь комплекс необхідного обладнання і побудувала вже майже 1000 біогазових заводів потужністю 300кВт -10 000 МВт у європейських країнах, стане дебютним в Україні”, – розповідає Бобровський.
Яка додаткова користь від установки?
Установка не лише дозволить ефективно утилізувати відходи тваринництва та рослинництва, виробляючи електроенергію, а й дозволить отримувати біологічні добрива, що підвищуватимуть рівень урожайності землі, сприятимуть формуванню гумусу, тобто родючого шару ґрунту.
Сировиною підприємство забезпечуватиметься у першу чергу від діяльності фермерського господарства “Журавушка” (керівник Сергій Плакся).
Читайте також: У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів
За словами голови селищної ради Великодимерської громади Анатолія Бочкарьова, обговорюватиметься можливість переробки на біогазовій установці відходів городини.
“Для Великої Димерки це надзвичайно актуальна проблема, – говорить він. – Від масового спалювання бур’янів навесні, а особливо восени селище перетворюється на потужну димову трубу”.
В свою чергу Віктор Бобровський вважає таку ініціативу цілком реальною за наявності чіткої логістики доставки залишків городини до біогазової установки.
Технологія виробництва електроенергії з біосировини: відходів тваринництва та сільськогосподарських залишків: кукурудзяного, трав’яного силосу, сіна, соломи, має наступні етапи. Сировина завантажується у ємність для змішування, потім подається до спеціальних ємкостей, котрі називаються ферментаторами, де протягом двох місяців бродить. Результатом біологічних процесів і є отримання біогазу, котрий на 60% складається з метану, решта – сірководень та аміак. Біогаз подається в когенератор, де через фільтри очищується від шкідливих газів, а при його спаленні виробляється електрична та теплова енергія.
Електроенергію постачатимуть у загальну мережу за “зеленим” тарифом», а теплову енергію використовуватимуть у сушильних камерах, збудованих на території підприємства.
Зведення біогазової установки планують розпочати у травні-червні. Будівництво триватиме два-три місяці. Комплекс мають ввести в експлуатацію восени 2019 року.
Економіка і бізнес
Про ветерана
Про майстерню
Коментарі
Економіка і бізнес
Що показує сервіс?
- обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
- структуру споживання;
- встановлені прилади обліку;
- опалювальні площі;
- джерело, що постачає тепло до будинку.
Коментарі