Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
biozag gallery 19 e1559727953512 biozag gallery 19 e1559727953512

Економіка і бізнес

На Київщині побудують біогазову установку за 3,2 млн євро

Опубліковано

У селищі міського типу Велика Димерка, що на Київщині, побудують біогазову установку, яка працюватиме на фермерських відходах та залишках городини.

Комплекс розташують на земельній ділянці площею 3 га, детальний план забудови якої затвердила сесія Великодимерської селищної ради території 28 березня, передає brovary.net.ua.

Біля заводу Соса-Соla

Земельна ділянка розташована у промисловій зоні Великодимерської ОТГ за підприємством Соса-Соla, поряд з автотрасою Київ-Чернігів і належить на правах приватної власності Сергію Плаксі.

“Санітарні вимоги витримані, оскільки навіть до Соса-Соla відстань становить 500 метрів з потрібних трьохсот, а до житлових будинків самого селища – ще більша, – пояснюють проектанти. – Підприємство ніякої екологічної загрози не нестиме, буде створено принаймні 20 нових робочих місць”.

Читайте також: На Франківщині з’явиться біогазовий завод на відходах сільського господарства

Біогазову установку зводитиме ТОВ “Біострум”. В проект інвестують 3,2 млн євро.

“Ідея розміщення біогазустановки у Великій Димерці стала можливою завдяки власнику земельної ділянки – Сергію Плаксі, який одразу зрозумів користь від підприємства”, – каже керівник проекту, він же директор Броварського заводу металоконструкцій Віктор Бобровський.

Біогазова установка у Великій Димерці будуватиметься і працюватиме за технологією німецької компанії “Агрікомп”.

“Великодимерське підприємство для компанії, яка працює на ринку вже 15 років, виробляє увесь комплекс необхідного обладнання і побудувала вже майже 1000 біогазових заводів потужністю 300кВт -10 000 МВт у європейських країнах, стане дебютним в Україні”, – розповідає Бобровський.

Яка додаткова користь від установки?

Установка не лише дозволить ефективно утилізувати відходи тваринництва та рослинництва, виробляючи електроенергію, а й дозволить отримувати біологічні добрива, що підвищуватимуть рівень урожайності землі, сприятимуть формуванню гумусу, тобто родючого шару ґрунту.

Сировиною підприємство забезпечуватиметься у першу чергу від діяльності фермерського господарства “Журавушка” (керівник Сергій Плакся).

Читайте також: У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів

За словами голови селищної ради Великодимерської громади Анатолія Бочкарьова, обговорюватиметься можливість переробки на біогазовій установці відходів городини.

“Для Великої Димерки це надзвичайно актуальна проблема, – говорить він. – Від масового спалювання бур’янів навесні, а особливо восени селище перетворюється на потужну димову трубу”.

В свою чергу Віктор Бобровський вважає таку ініціативу цілком реальною за наявності чіткої логістики доставки залишків городини до біогазової установки.

Технологія виробництва електроенергії з біосировини: відходів тваринництва та сільськогосподарських залишків: кукурудзяного, трав’яного силосу, сіна, соломи, має наступні етапи. Сировина завантажується у ємність для змішування, потім подається до спеціальних ємкостей, котрі називаються ферментаторами, де протягом двох місяців бродить. Результатом біологічних процесів і є отримання біогазу, котрий на 60% складається з метану, решта – сірководень та аміак. Біогаз подається в когенератор, де через фільтри очищується від шкідливих газів, а при його спаленні виробляється електрична та теплова енергія.

Електроенергію постачатимуть у загальну мережу за “зеленим” тарифом», а теплову енергію використовуватимуть у сушильних камерах, збудованих на території підприємства.

Зведення біогазової установки планують розпочати у травні-червні. Будівництво триватиме два-три місяці. Комплекс мають ввести в експлуатацію восени 2019 року.

Коментарі

Економіка і бізнес

На Київщині ветеран відкрив екологічну майстерню з унікальними деревʼяними іграшками

Опубліковано

На Київщині з’явився новий ветеранський бізнес — екологічна майстерня «Funny owls», заснована колишнім військовим Андрієм Смиком.

Про це повідомили в Ірпінській міськраді.

Про ветерана

Андрій — професійний снайпер, який із 2014 року брав участь у бойових діях, захищав Київщину, Харківщину та Донеччину. Через отримані поранення у 2023 році він повернувся до рідного Ірпеня й вирішив започаткувати власну справу.

Про майстерню

Майстерню «Funny owls» Андрій заснував улітку 2024 року. Разом із командою вони виготовляють екологічні товари: дитячі іграшки, кухонне приладдя, підставки під телефони, підсвічники, пазли та навіть речі на замовлення.

Читати також: Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

«Це не просто бізнес, а спосіб підтримати інших військових і показати, що життя після війни триває», — говорить Андрій.

Для військових і їхніх родин у майстерні діє знижка 30% на всі товари.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: «Funny owls».

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Кияни можуть перевірити витрати тепла свого будинку: як це зробити

Опубліковано

Онлайн-сервіс TEPLO.ORG.UA, створений Київтеплоенерго, допомагає жителям багатоповерхівок проаналізувати витрати енергії та споживання тепла у своєму будинку. Система охоплює дані про 9,4 тисячі будинків столиці.

Про це повідомляють на сайті сервісу.

Що показує сервіс?

Достатньо ввести адресу будинку, і ви побачите:

  • обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
  • структуру споживання;
  • встановлені прилади обліку;
  • опалювальні площі;
  • джерело, що постачає тепло до будинку.

Читати також: Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Що робити, якщо ваш будинок споживає забагато?

Сервіс дозволяє порівняти витрати тепла із аналогічними будинками. Якщо показники вищі за середні, мешканці можуть використати технічні рішення, сучасні технології або обладнання для зменшення витрат.

На сайті також доступна інформація про програми енергоефективності та умови участі у них.

Скористатися ним можна тут.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Олег Осадчий.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

Опубліковано

Киянка Антоніна Борисюк 15 років працювала другою режисеркою, але мріяла про власний бізнес. У 2021 році вона відкрила власну кіностудію, де вже зняли рекламу для Disney і фотографують для Київстару та Нової пошти. Історію Антоніни ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Шлях до успіху

Антоніна Борисюк з дитинства мріяла про режисуру — в школі організовувала свята й концерти. Потім вона навчалася кіномистецтва в університеті та загорілася підприємництвом. У 20 років відкрила маленький неприбутковий магазин, тому він швидко закрився. Згодом вона спробувала започаткувати онлайн-магазин одягу, але і цього разу не вийшло.

«Це був дуже дорогий урок, але саме він дав мені навичку прораховувати фінансові ризики та найгірші сценарії, а для ведення бізнесу це важливо», — ділиться Антоніна Борисюк.

На тлі спроб бізнесу кар’єра йшла вгору, і з помічниці режисера дівчина стала другою режисеркою. Працювала з режисерами з усіх куточків світу, але хотіла розвиватися в Україні.

Читайте також: Як Іванка Білоус врятувала реліквійні сорти квасолі та насіння під час війни (ВІДЕО)

Розвиток своєї справи в кіно та рекламі

«У моєму творчому доробку понад 700 рекламних роликів, 100 з яких було знято для міжнародного ринку, і 30 серіалів і три повнометражні фільми, серед яких один за участі Жана Рено. За час роботи в кіноіндустрії я отримала безцінний досвід і познайомилася з великою кількістю українських та іноземних фахівців кіноіндустрії», — сказала режисерка.

З досвідом Антоніна зрозуміла — в Україні майже нема інфраструктури кіно та реклами. Аби зняти рекламний ролик, більшість декорацій вона будувала з нуля. Так і народилася ідея поєднати кіно та бізнес і відкрити інтер’єрну кіностудію. Від задуму до реалізації минуло аж три роки: Тоня збирала кошти та відточувала концепцію. Дизайн робила разом із чоловіком. А в листопаді 2021 року дівчина відкрила першу залу кіностудії.

Серед клієнтів студії були такі компанії як Нова Пошта та McDonald’s, а також Міністерство оборони України.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як дівчина розвивала свій бізнес після 24 лютого 2022 року, і як подалася на проєкт для жінок «Відважна 2» та отримала 500 000 гривень, дивіться на ютуб-каналі ШоТам.

Нагадаємо, що підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура3 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...