Суспільство
На Дніпровщині відкрили школу, відновлену за підтримки Євробанку
У Камʼянському Дніпровської області відкрили школу, відновлену у співробітництві з Європейським інвестиційним банком.
Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Реконструкція школи відбулася в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України від Євробанку. Банк виділив на проєкт 3,63 млн євро, а решта необхідних коштів була отримана з місцевого бюджету. Проєкт реалізовувався місцевою владою спільно з ПРООН в Україні, яка забезпечила необхідну технічну допомогу.
У школі провели повноцінний капітальний ремонт. Він включав утеплення даху, фасаду та підвалу будівлі, заміну дверей та вікон на енергоощадні, а також капітальний ремонт санвузлів і внутрішні оздоблювальні роботи.
Школа спеціалізується на поглибленому вивченні іноземних мов. У поточному навчальному році задіяли 70 працівників. Вони навчають і виховують різноманітні групи учнів, серед яких є двоє дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, семеро дітей з інвалідністю та понад п’ятдесят дітей, чиї родини через російське вторгнення були змушені шукати прихисток в інших регіонах України.
Читайте також: «З усього саду вижила лише маленька яблунька». У селі на Чернігівщині з руїн будують нове енергоефективне житло
Завдяки реконструкції школа зможе приймати більше учнів. Крім того, школу переобладнали для потреб гібридного навчання, що забезпечує можливість поєднувати очний та онлайн формати навчання. Також встановлено пандуси, які зробили школу доступнішою. Відремонтовано найважливіші мережі: електро-, водо-, каналізаційну, вентиляційну та теплову мережі.
Про програму
Надзвичайна кредитна програма для відновлення України є багатогалузевим рамковим кредитом Європейського інвестиційного банку на суму 200 млн євро. Надаючи повноваження місцевій владі відновлювати соціальну інфраструктуру, програма покращує умови життя внутрішньо переміщених осіб та громад, які їх приймають. На сьогодні реалізовано близько 100 субпроєктів, у тому числі 52 освітні будівлі, 37 закладів охорони здоров’я, 9 будинків соціального житла.
Нагадаємо, в Ірпені на Київщині відкрили ліцей, відбудовний ЮНІСЕФ.
Також ми розповідали, що у Харкові з’явиться перша в Україні підземна школа.
Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration.
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі