Суспільство
На Дніпропетровщині зводять сучасний груповий будинок для дітей-сиріт
У центрі Богданівської громади зводять малий груповий будинок. Там житимуть 10 дітей-сиріт. Роботи – повним ходом. Про це повідомили у Дніпропетровській облдержадміністрації.
Незабаром розпочнуться внутрішні роботи
“Діти, позбавлені батьківського піклування, мають виховуватися в сучасних малих групових будинках. Такий, наприклад, «росте» у центрі Богданівки Павлоградського району. Він уже з прозорими дверима та металопластиковими вікнами. Підрядники утеплюють фасад та перекривають дах”, – розповів начальник служби у справах дітей Дніпропетровської ОДА Віктор Візир.
Читайте також: У Маріуполі зведуть дитячий будинок нового формату
Днями ремонтники почнуть монтувати систему опалення та електрики. Потім стануть до внутрішніх робіт: стіни обшиють гіпсокартоном – на це піде кілометр матеріалу.
Зручне розташування будинку
“Місце розташування будинку обрали не випадково. Поряд із ним – головні інфраструктурні об’єкти селища: школа, дитячий садок, магазини, парк відпочинку”, – розказав голова Богданівської громади Олексій Грищенко.
Домашні умови для діток
У закладі буде десять сиріт. Із ними працюватимуть п’ятеро вихователів.
“Для дітей створять «домашні» умови. Вихователі водитимуть дітлахів до школи, готуватимуть їм сніданки, обіди та вечері, відзначатимуть разом свята”, – пояснила майбутня директорка малого групового будинку Олена Краснікова.
Читайте також: На Дніпропетровщині зводять дитячі будинки нового формату
Комфортне проживання в домі
Вихованці житимуть у комфортних кімнатах. Матимуть кухню, обідню залу, вітальну, гардеробну та пральню. Для діток із інвалідністю обладнають пандуси. Поряд із будинком облаштують ігровий майданчик з інклюзивними гойдалками.
Як відомо, малі групові будинки паралельно зводять у Раївці, Солоному та Петриківці.
Суспільство
Новий автомобіль швидкої допомоги спроєктований як мобільне відділення інтенсивної терапії.
За словами керівника Інституту серця Бориса Тодурова, цей транспорт стане критично важливим для перевезення тяжких пацієнтів.
Хто допоміг реалізувати проєкт
Авто вдалося отримати завдяки співпраці з:
- Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
- USAID;
- Міністерством охорони здоров’я України;
- урядом Німеччини.
Читати також: На Черкащині відкрили нове реабілітаційне відділення (ФОТО)
Що особливого в реанімобілі
Реанімобіль оснащений усім необхідним для надання медичної допомоги в дорозі, включно з апаратами для підтримки життєво важливих функцій. Він стане незамінним у випадках, коли пацієнта потрібно транспортувати в критичному стані.
«Цей автомобіль допоможе рятувати життя навіть у найскладніших ситуаціях», — зазначили в Інституті серця МОЗ України.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: Freepik.
Суспільство
103 окрема бригада територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького встановила Герб України в селі Улянівка на Сумщині. На місці, де раніше височіла радянська зірка, тепер стоїть символ, який уособлює силу та незалежність українського народу.
Про це повідомили на сторінці бригади.
Роботи провели спільними зусиллями. Виготовленням герба займалася компанія «Солонкаінвестбуд», а його фарбування виконала «ТЕХМАЛ».
«Встановлення герба — це не лише жест вдячності громаді за підтримку, але й спільний крок до очищення нашого простору від символів гнітючого минулого. Герб України нагадує про нашу єдність, силу та прагнення до свободи», — зазначили на офіційній сторінці бригади.
Читати також: У Києві демонтували погруддя Сидора Ковпака та інших радянських діячів (ФОТО)
Історія встановлення
Голова Миколаївської селищної громади Сергій Пасько повідомив, що радянську зірку демонтували, а Герб України урочисто встановили 16 січня.
Нагадаємо, що у столиці декомунізують обеліск місту-герою Києву (ФОТО).
Фото: фейсбук 103 ОБр ТрО.
Суспільство
У Бучі розпочалося планування нового мікрорайону, який передбачає не лише житлову забудову, а й розвиток соціальної інфраструктури та транспортної мережі.
Про це повідомив міський голова Анатолій Федорук.
Нові магістралі та громадські простори
Особливу увагу приділять будівництву автомагістралей, які з’єднають мікрорайон із ключовими транспортними вузлами Бучі та регіону. Проєкт також включатиме створення громадських просторів для відпочинку та дозвілля.
Читати також: У Бучанській громаді запрацювала амбулаторія, яку відновили після окупації
Міська адміністрація вже зустрілася з власниками земельних ділянок і обговорила передачу частини приватних земель у власність міста для будівництва нових транспортних шляхів, школи та дитячого садка.
Нагадаємо, що у Ворзелі будують новий дитсадок та корпуси початкової школи з укриттям.
Фото: Freepik.