Суспільство
На Дніпропетровщині зводять дитячі будинки нового формату
На Дніпропетровщині замість інтернатів зводять заклади нового формату – малі групові будинки. Тут для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створюють умови, максимально наближені до домашніх. Один з таких будинків споруджують у центрі Раївської об’єднаної громади. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.
Дніпропетровщина – пілотний регіон, де впроваджують сучасну систему допомоги сиротам.
“На Дніпропетровщині запроваджуємо нову систему виховання дітей-сиріт. На зміну архаїчним інтернатам приходять малі групові будинки, де пануватиме родинна атмосфера. Наразі в регіоні за єдиним проєктом створюємо чотири такі будинки”, – зазначає очільник області.
Де з’являться будинки?
Один з них – у селі Раївка Синельниківського району. Роботи тривають з осені 2018-го. На сьогодні вже готова «коробка» будови, під покрівлю підрядники змонтували металоконструкції. Всередині приміщення підготували щебеневу основу під долівку – невдовзі почнуть бетонувати.
“Ідея малого групового будинку на слуху. Однак для нашої громади це новина. І ми вдячні за таку ініціативу. Звичайно, діти-сироти можуть виховуватися у прийомних сім’ях чи під опікою родичів. Проте є й такі, які не бажають йти в інші родини. Тому малі групові будинки мають вирішити цю проблему. За потреби, готові надавати таку послугу й іншим громадам”, – наголосив Раївський сільський голова.
Що являє собою малий груповий будинок?
Малий груповий будинок – одноповерховий. Усередині – 5 спалень, кожна – на двійко дітей. А ще – вітальня, кухня, обідній зал, комора для зберігання речей і пральня.
Діти ростимуть в умовах, максимально наближених до сімейних: зможуть самостійно планувати своє життя та вести домашнє господарство.
Крім того, з дітьми перебуватимуть вихователі. Один – на дві дитини. Також працюватимуть соціальний педагог і психолог.
“Малий груповий будинок – альтернативна форма виховання. У цих оселях умови, як вдома. Більше того, поруч школа: діти зможуть відвідувати навчальний заклад і після занять повертатися в домівку. Відповідно до законодавства, хлопці та дівчата зможуть проживати в будинку до 23-річного віку”, – розказала директор місцевого Центру надання соціальних послуг.
Будинок облаштують з урахуванням потреб дітей з інвалідністю. Останній штрих – благоустрій території та установка ігрового майданчика.
Читайте також: У Бердянську після реконструкції відкрили сучасний дитсадок: як він виглядає?
Крім Раївки, малі групові будинки з’являться у Петриківці, Богданівці й Солоному.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.
Фото: «Шахтар»
Коментарі