Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
5 1 5 1

Суспільство

На Дніпропетровщині зводять дитячі будинки нового формату

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Дніпропетровщині замість інтернатів зводять заклади нового формату – малі групові будинки. Тут для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створюють умови, максимально наближені до домашніх. Один з таких будинків споруджують у центрі Раївської об’єднаної громади. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

Дніпропетровщина – пілотний регіон, де впроваджують сучасну систему допомоги сиротам.

“На Дніпропетровщині запроваджуємо нову систему виховання дітей-сиріт. На зміну архаїчним інтернатам приходять малі групові будинки, де пануватиме родинна атмосфера. Наразі в регіоні за єдиним проєктом створюємо чотири такі будинки”, – зазначає очільник області.

Де з’являться будинки?

Один з них – у селі Раївка Синельниківського району. Роботи тривають з осені 2018-го. На сьогодні вже готова «коробка» будови, під покрівлю підрядники змонтували металоконструкції. Всередині приміщення підготували щебеневу основу під долівку – невдовзі почнуть бетонувати.

“Ідея малого групового будинку на слуху. Однак для нашої громади це новина. І ми вдячні за таку ініціативу. Звичайно, діти-сироти можуть виховуватися у прийомних сім’ях чи під опікою родичів. Проте є й такі, які не бажають йти в інші родини. Тому малі групові будинки мають вирішити цю проблему. За потреби, готові надавати таку послугу й іншим громадам”, – наголосив Раївський сільський голова.

Що являє собою малий груповий будинок?

Малий груповий будинок – одноповерховий. Усередині – 5 спалень, кожна – на двійко дітей. А ще – вітальня, кухня, обідній зал, комора для зберігання речей і пральня.

Діти ростимуть в умовах, максимально наближених до сімейних: зможуть самостійно планувати своє життя та вести домашнє господарство.

Крім того, з дітьми перебуватимуть вихователі. Один – на дві дитини. Також працюватимуть соціальний педагог і психолог.

“Малий груповий будинок – альтернативна форма виховання. У цих оселях умови, як вдома. Більше того, поруч школа: діти зможуть відвідувати навчальний заклад і після занять повертатися в домівку. Відповідно до законодавства, хлопці та дівчата зможуть проживати в будинку до 23-річного віку”, – розказала директор місцевого Центру надання соціальних послуг. 

Будинок облаштують з урахуванням потреб дітей з інвалідністю. Останній штрих – благоустрій території та установка ігрового майданчика.

Читайте також: У Бердянську після реконструкції відкрили сучасний дитсадок: як він виглядає?

Крім Раївки, малі групові будинки з’являться у Петриківці, Богданівці й Солоному.

Суспільство

«Заптурили птуристів»: ЗСУ під Бахмутом знищили протитанковий розрахунок ворога (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці 30-ї бригади ЗСУ на Донеччині знищили протитанковий розрахунок ворога.

Відео опублікували на ютуб-каналі 30 OMBr.

«Під Бахмутом протитанкісти 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького ефектно знищили своїх ворожих “колег”», — написали наші захисники.

Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Про 30 ОМБр

30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ ЗСУ. Під час війни на сході України бригада у 2014 році вела важкі бої. З 2018 року бригаді присвоїли назву князя Костянтина Острозького — полководця Великого князівства Литовського середніх віків.

Нагадаємо, прикордонники збили 8 безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.

Окрім того, бійці 92 ОМБр знищили ворожу станцію постановки перешкод «Житель».

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

Підприємець із Донеччини відновив бізнес у Яремчому та організовує благодійні обіди

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Підприємець із Донеччини Олександр Гудков переїхав до Івано-Франківської області і відновив свій бізнес. Тепер організовує у соціальному кафе благодійні обіди для переселенців.

Історію переселенця розповіли на фейсбук-сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Олександр Гудков за фахом — маркетолог та спеціаліст із оперативного дослідження ринку. Із 2014 року жив у Мирнограді, був приватним підприємцем, мав власне гумористичне шоу та свою івент-агенцію, працював ведучим та керівником дитячої студії Limon kids.

«Завдяки багаторічному досвіду у торгівлі та продажах я дійшов до того, що потрібно розвивати свою справу, тому і створив креативну агенцію – влаштовував свята для дітей. Креатив – то моє друге життя, це потрібно мені як повітря», − говорить підприємець. 

Дивіться відео: Хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті 

Після переїзду на Франківщину звернувся на проєкт USAID «Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво». Хотів відновити свій бізнес та навчитися нових компетенцій, зокрема, відчував потребу в консультаціях для відкриття нового напрямку − соціального кафе для переселенців. 

Під час онлайн-курсу Олександр отримав консультації з відновлення підприємницької діяльності в нових умовах. Крім того, зараз чоловік є координатором центру психосоціальної підтримки дітей та молоді «Генерація UA» у місті Яремче.

Олександр долучився до команди, що проводить різноманітні благодійні заходи для психологічної та соціальної реабілітації дітей. 

Разом із командою Олександр розпочав реалізацію  ідеї соціального кафе-кондитерської для переселенців.

Ідею втілили на території шелтера для переселенців у Яремчому. Там проживають до 80 переселенців із різних регіонів України.

Читайте такожЗа що ви ненавидите чоловіків? А квіти вам можна дарувати? 15 наївних запитань українській феміністці – про 8 березня і не тільки

«Нещодавно у нас був благодійний обід, на нього прийшли 40 людей – це переселенці, мами з дітьми, які тимчасово проживають у Яремчому. Такі заходи дають нам можливість підтримати переселенців, заявити про себе та залучити відвідувачів соціального кафе, пропонуючи їм гарячі обіди, каву та кондитерські вироби», — ділиться Олександр.

Нагадаємо, у громаді на Кіровоградщині вперше за 30 років почала працювати хлібопекарня.

Також ми розповідали, що громада на Київщині благодійними майстер-класами збирає гроші на відновлення місцевого історико-краєзнавчого музею.

Фото: facebook.com/ERAUkraine.

Читати далі

Суспільство

Прикордонники збили 8 дронів ворога: один був із сльозогінною гранатою

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські прикордонники збили вісім безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державної прикордонної служби.

Зазначається, що наші бійці знешкодили ворожі безпілотники, які вели розвідку позицій Сил оборони чи намагалися скинути туди боєприпаси.

Один із БПЛА мав систему скиду з аерозольною сльозогінною гранатою К-51. Прикордонники Луганського прикордонного загону виявили це після того, як «приземлили» дрон.

Читайте такожЖінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.

Нагадаємо, бійці 92 ОМБр знищили ворожу станцію постановки перешкод «Житель».

Також ми повідомляли, як артилеристи 44 бригади розгромили пункт управління та склад БК окупантів.

Фото: facebook.com/DPSUkraine.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство3 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство5 днів тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство5 днів тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...