

Можливості
Стартує набір на курс про важливі навички для працевлаштування ВПО
У Дніпропетровській області стартує другий набір на навчальний курс «Нові можливості на новому місці: важливі навички для працевлаштування та фінансової стабільності ВПО».
Курс організовує благодійний фонд «Право на захист», повідомили на сайті організації.
Про що?
Під час навчання можна буде дізнатися, як:
- знайти роботу, використовуючи сучасні методи й канали пошуку;
- аналізувати власні навички та компетенції;
- написати резюме та супровідний лист;
- обрати надійного роботодавця;
- упевнено пройти співбесіду;
- адаптуватись на новому місці роботи;
- побудувати комунікацію з колективом;
- сформувати перспективний план кар’єрного розвитку.
Для кого?
Узяти участь у навчальній програмі можуть внутрішньо переміщені особи віком 18-35 років, які проживають у Дніпропетровській області та хочуть розвивати навички для успішного працевлаштування й фінансової стабільності.
Перший потік навчальної програми пройшли понад 60 осіб, які отримали необхідні знання й практичні навички для кар’єрного зростання.
Читайте також: «Просто доклади зусиль». П’ять винаходів українських підлітків, якими захоплюється світ
«Я впевнена, що цей курс допоможе мені знайти саме те, що мені потрібно, щоби я була саме на своєму місці. Я подумую про відкриття власної справи й курс дає знання, мотивує і змушує повірити в себе. Я зможу знайти роботу, яку хочу. Я зможу відкрити свою справу. Я все це зможу і за ці усвідомлення дуже вдячна курсу», — каже випускниця Анастасія Лупшенюк.
Коли?
Новий потік курсу триватиме з 13 листопада до 7 грудня 2023 року. Формат — групове навчання офлайн або онлайн двічі на тиждень. Подробиці читайте за посиланням.
Як взяти участь?
Щоб приєднатися до курсу, будь ласка, оберіть формат, що вам підходить і заповніть заявку:
Проєкт здійснюється в межах програми «Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності ВПО та постраждалого населення», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Нагадаємо, Дія.Освіта запустила новий освітній серіал про роботу на АЗК.
Також ми розповідали, що власників мікро- та малого бізнесу запрошують на вебінар про Amazon, Ebay та Etsy.
Фото: Associated Press.
Можливості

Хостингова компанія HOSTiQ.ua запустила п’ятий щорічний грантовий конкурс «Допомога хвостикам». Волонтерські та благодійні організації з України можуть отримати тисячу доларів для реалізації корисного проєкту на підтримку безпритульних тварин.
Про це повідомили організатори.
Про конкурс
У 2024 році участь у конкурсі взяли 70 організацій. Тоді грант отримав проєкт із міста Глухів на Сумщині — команда облаштувала вольєри для собак поблизу прифронтової зони. За словами менеджерки програм КСВ HOSTiQ Юлії Піменової, у таких регіонах можливості залучення допомоги обмежені, тож локальні ініціативи мають особливу вагу.
«Було страшно подаватись на грант — чи помітять нас? Наважились для блага тварин. За виграні гроші ми зробили те, що було в мріях та планах довгий час. Радіємо з того, що нам вдалося покращити умови життя наших підопічних»» — поділилась Яна Сокол — авторка проєкту, що переміг у 2024 році.
Читайте також: UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам
Цьогоріч переможця визначать у травні. Автори проєкту мають реалізувати свою ініціативу протягом місяця після отримання фінансування та прозвітувати про витрати.
Приймання заявок триватиме до 30 квітня 2025 року. Детальніше про умови участі можна прочитати за посиланням.
Цьогорічними партнерами конкурсу стали: IT-компанія ZONE3000, мережа «Фокстрот», KORMOTECH, бренд «Клуб 4 лапи» та виробник COLLAR. Вони також визначать власних переможців та нададуть призи.
Нагадаємо, що на Харківщині ветеринари врятували косулю зі зламаною ногою (ФОТО).
Фото обкладинки: Unsplash
Можливості

Український ветеранський фонд оголосив старт нового конкурсу «Варто діяти». Програма надає можливість ветеранам та родинам загиблих захисників отримати гранти від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на реалізацію бізнес-проєктів.
Про це повідомили в КМДА.
Умови програми
Отримати грант на розвиток бізнесу можуть:
- ветерани, зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
- члени сімей загиблих ветеранів війни та захисників України, зареєстровані як ФОП;
- дружини або чоловіки ветеранів-ФОПів, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя;
- юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки, засновниками яких є ветерани або члени сімей загиблих захисників.
Читайте також: ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви
Тематику проєктів не обмежують, за винятком аграрного бізнесу — для цієї сфери передбачено окремий конкурс у червні.
Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00), а оголошення переможців запланували на 17 червня. Пріоритет надаватимуть проєктам, що передбачають створення нових робочих місць.
Детальні умови конкурсу та форму для подачі заявки можна знайти на офіційному сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.
Нагадаємо, що виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 мільйонів гривень: умови програми.
Фото обкладинки: Getty Images
Можливості

Google оголосив про старт нової навчальної програми «Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри». Компанія проведе серію онлайн-воркшопів для студентів та викладачів, які прагнуть поглибити цифрові знання та навички й побудувати кар’єру в ІТ.
Про це повідомили в Google.
Теми воркшопів
Програма охоплює теми хмарних технологій, генеративного штучного інтелекту, аналізу даних і кібербезпеки. Учасники зможуть отримати практичні знання від експертів Google та провідних українських ІТ-фахівців, а також поставити питання наживо під час заходів.
Розклад онлайн-зустрічей:
- 24 квітня, 17:00 — панельна дискусія на тему кар’єрних можливостей у сфері Google Cloud: що таке GCloud Software Engineer, Consultant, Automation Engineer, Software Architect та які навички потрібні для старту;
- 1 травня, 17:00 — обговорення трендів у штучному інтелекті, машинному навчанні та кібербезпеці;
- 8 травня, 17:00 — практичні поради щодо складання резюме, пошуку першої роботи в ІТ, значення pet-проєктів і трендів у 2025 році.
Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України
Окрім доступу до знань, учасники отримають сертифікати та можливість працювати з платформою Google Cloud Skills Boost. Програма також стане у пригоді викладачам вищих та передвищих навчальних закладів, які хочуть підготувати студентів до вимог сучасного ринку праці.
Участь у воркшопах безплатна. Для реєстрації потрібно перейти за посиланням.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: Pixabay