

Суспільство
На Чернігівщині іноземні волонтери встановлюють модульні будинки (ФОТО)
У Куликівській громаді Чернігівської області 130 активістів із США, Канади, Румунії, Данії, Італії встановлюють модульні будинки.
Про це повідомили на сайті Чернігівської ОВА.
Зазначається, що внаслідок російського вторгнення у Куликівській громаді найбільше постраждали села Бакланова Муравійка і Грабівка, де пошкоджень і руйнувань зазнали сотні будинків. Відновлювати людям зруйноване допомагає Міжнародний благодійний фонд «Молодь з місією».
«Темпи будівництва – швидкі, адже тут працює понад сотня волонтерів. Усі вони з різних країн світу. Втім, попереду ще багато роботи. Адже у будиночки потрібно підвести електроенергію та підготувати їх до зими», – сказав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.


Відомо, що завдяки проєкту МБФ «Молодь з місією» у квітні поточного року у селі Грабівка встановлено 4 індивідуальні модулі. Наразі тут же у роботі ще 5, у Баклановій Муравійці – 14.
Читайте також: Переселенці (не) у фокусі громад: як місцевій владі враховувати інтереси ВПО у своїй роботі
«Взагалі наша організація існує понад 30 років в Україні, у світі – майже 60. Після повномасштабного вторгнення ми надавали людям гуманітарну допомогу, займалися евакуацією. Наразі переключилися на відбудову та забезпечення людей прихистком», – розповіла представниця МБФ «Молодь з місією» Юлія Кенс.

Нагадаємо, у Бучі стартувала відбудова житлового багатоквартирного будинку на вулиці Нове Шосе, в який на початку вторгнення влучив російський артснаряд.
Також ми повідомляли, що українські студентки Даша Вареньє та Даша Коваль розробили проєкт відбудови простору навколо Будинку культуру в Охтирці, що на Сумщині.
Фото: cg.gov.ua
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони