Суспільство
На будівництві моста на Троєщину виконали одну з найскладніших частин роботи (ФОТО)
При будівництві Подільсько-Воскресенського мостового переходу через Дніпро в Києві виконали найскладнішу частину робіт, передає ЦТС.
Найскладнішою частиною стало замикання арки моста, яке разом з підготовчими роботами тривало півроку в 2019 році.
Дивіться, як тривають роботи
Процес виконання робіт продемонстрований на світлинах фотографа та блогера Олега Тоцького.
“Замикання арки – це найскладніший і найвідповідальніший етап будівництва арочного моста (так, за деякими позиціями складніше, ніж зв’язку і багато іншого). Складний ще й тому, що наш арочний міст – один з найбільших в Європі і, звичайно, що величина арки і навантаження на неї безпосередньо впливає на складність розрахунків і самого замикання. Це те, про що варто розповідати на каналах рівня Discovery. І це те, чим ми можемо пишатися, адже розрахунки і роботи проведені не зарубіжними, а вітчизняними фахівцями”, – написав Тоцький.
Детальніше про складний процес замикання
Фізичне замикання арки відбулося в березні цього року. У будівельників моста на це були всього одну добу, спеціально вибрані для цієї роботи з огляду на невелику перепаду температур, згідно з прогнозом погоди. Цей показник дуже важливий, адже якби в момент монтажу з’єднання арки температура істотно зросла, це призвело б до розширення всієї конструкції, яка могла б руйнуватися під власним тиском.
За одну ніч були встановлені і закріплені всі необхідні пластини, що з’єднують арку. Всього було встановлено 48 пластин – по 24 з боку кожної з половин арки.
Відразу після цього робочим необхідно було дуже швидко зрізати кріплення арки до тимчасових опор моста. Швидкий темп даної роботи також був необхідний через зміни температури повітря:
“Прогноз погоди на найближчу ніч і наступні дні показував зниження температури, а це вже означало, що арку почне з неймовірною силою притискати до тимчасових опор, що нічим хорошим не закінчиться. У кращому випадку зламаються тимчасові опори, у гіршому – зламається сама арка в точках контакту з тимчасовими опорами. Тому перше, що потрібно зробити після замикання – терміново зрізати зайві кріплення і звільнити арку “, – розповів Тоцький.
Всього було від’єднано від арки 8 тимчасових опор, у кожної з яких було по кілька кріплень.
З огляду на масивність арки, їй потрібні відповідні масивні кріплення. Тому кріплення просто взяти і зрізати не можна, доводиться це робити дрібними кроками, відрізаючи дрібними шматочками пластини металу”, – пояснив блогер.
Даний етап робіт зайняв трохи більше доби і став найвідповідальнішим в процесі замикання арки. Після цього була проведена остаточна зборка коробки замкового стику арки моста і установка відсутніх пропелерних ферм.
Процес замикання арки був остаточно завершений у травні – на місяць раніше наміченого графіка.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі