Економіка і бізнес
На Aliexpress з'явилася доставка з України: що це означає
На китайському онлайн-маркеті Aliexpress з’явилася можливість вибирати країну доставки, серед них і Україна. Про це повідомляє AIN.ua.
Що це може означати?
Україна як варіант доставки з’явилася і в картках деяких товарів, але ця кнопка – наразі не доступна.
“Можу припустити, що це поки не склад в Україні, а місцевий торговець і/або дилер китайського торговця, який постачає цей товар”, – вважає Сергій Арабаджи, засновник Hotline.
На його думку, експансія китайського маркету на український ринок буде тривати, і це погано позначиться на місцевих підприємцях. За його даними, китайські онлайн-компанії отримують близько $ 100 млн з українського ринку щорічно.
Читайте також: 93 вироби для королеви та публікації у Vogue: як це вдалось українському бренду
У компанії «Укрпошта», яка співпрацює з поштою Китаю, навпаки вважають, що така експансія позитивно вплине на ринок.
З приводу доставки з України в компанії відзначили: «Ця функція має локальний характер і працює для приватних підприємців, які зареєстровані на платформі і мають свій невеликий склад в Україні».
Також в компанії додали, що «Укрпошта» зацікавлена в тому, щоб у Aliexpress було представництво в Україні. Тут є великий попит на товари з Китаю та це дозволило б українцям швидше отримувати замовлення.
Що таке AliExpress?
AliExpress.com — інтернет-магазин роздрібної торгівлі малого бізнесу Китаю, що пропонує товари міжнародним покупцям в Інтернеті. Належить групі компаній Alibaba.
Сайт допомагає малим підприємствам продавати свою продукцію клієнтам по всьому світові і, так само як і на сайті Amazon або eBay, на AliExpress можна знайти практично все що завгодно для продажу. Аналогічно до eBay, продавцями на Aliexpress можуть бути як компанії, так і приватні особи. Aliexpress напряму з’єднує китайських підприємців із споживачами.
Економіка і бізнес
Світлана Шевченко — дружина військового, який боронить Україну з перших місяців російського нападу у 2014 році. Після демобілізації чоловіка у 2016 подружжя вирішило відкрити власну справу, щоб допомогти Володимиру швидше повернутися до цивільного життя.
До того Світлана працювала у Греції у сфері готельно-ресторанного бізнесу, а Володимир обожнював каву. Тому вони вирішили заснувати ветеранський кавовий бізнес.
Тепер VETERANO COFFEE є доступним безбар’єрним бізнесом і має 7 закладів у Києві та Вишневому. З початку 2022 року Світлана керує справою сама, тому що чоловік повернувся до війська.
Як бізнесу стати доступним і безбар’єрним? Дізнайтеся в тесті від ШоТам, побудованому на досвіді та порадах VETERANO COFFEE.
1. Одним із завдань безбар’єрного бізнесу може бути допомога людям з інвалідністю в адаптації до життя. Яку мету для себе поставили у VETERANO COFFEE?
Співвласниця мережі VETERANO COFFEE Світлана каже, що від початку повномасштабної війни метою ветеранського бізнесу є допомога людям з інвалідністю почуватися гідно, де б вони не були.
2. У безбар’єрних закладах мають бути пандуси, спеціальні туалети та широкі двері, аби люди, які користуються кріслом колісним, мали вільний доступ. А з чого треба почати облаштування закладу, який має стати безбарʼєрним?
За словами Світлани, починати облаштовувати безбарʼєрний заклад варто з виділення паркувальних місць для людей з інвалідністю. На кожній парковці їх має бути щонайменше 10% від загальної кількості. Такі паркомісця треба позначити спеціальною розміткою та зробити паркування для людей з інвалідністю безкоштовним.
3. Яку ініціативу впровадили власники VETERANO COFFEE як безбар’єрний бізнес з початку його існування?
Від початку свого існування й дотепер VETERANO COFFEE у всіх закладах своєї мережі проводить безкоштовне навчання для військових, ветеранів і їхніх родин. Після такого навчання ветеран Олексій Кельт відкрив у рідному Маріуполі мережу піцерій Veterano Pizza. Зараз чоловік знову воює, але мріє відновити бізнес після перемоги.
4. Як у мережі безбар’єрних закладів можна підтримати військових?
Що більше варіантів підтримки, то краще. Від початку свого існування VETERANO COFFEE постійно допомагає військовим, зокрема, дає можливість «підвісити каву» для воїнів — люди купують її, а отримані кошти заклад донатить на фронт. Також заклад проводить різні розіграші за донати.
5. Що може зробити заклад, аби створити безбарʼєрне середовище не тільки для клієнтів, а й для своїх працівників?
У VETERANO COFFEE внутрішній психолог уже працює та консультує команду. Також в одній з кав'ярень зробили сенсорну вбиральню. Тепер Світлана планує створити навчальний центр, аби команда знала, як правильно облаштувати комфортні та безбарʼєрні робочі місця.
6. Яка ініціатива відбулася цьогоріч у співпраці бренду VETERANO COFFEE з «Новою поштою»?
Цьогоріч у Києві «Нова пошта» відкрила перше в Україні інклюзивне відділення та запросила там розташуватися кав'ярню мережі VETERANO COFFEE.
7. Що може допомогти підприємцям вдосконалити свої навички з ведення безбар’єрного бізнесу?
Заповнити прогалини у знаннях з ведення бізнесу та розвитку власної справи Світлані допомогло навчання у візійному жіночому акселераторі «Відважна 2. Масштабування та диджиталізація», про яке їй розповіла бухгалтерка закладу VETERANO COFFEE. Отримавши нові знання, підприємиця зрозуміла: щоб бізнес приносив дохід, його треба масштабувати. Ресурс для цього Світлана також здобула завдяки акселератору. Показавши найкращий результат в категорії «Безбар’єрний бізнес-проєкт», жінка отримала пів мільйона грантових коштів від організаторів на розвиток власної справи.
Новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» впроваджує мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту й за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.
Коментарі
Економіка і бізнес
Для чого потрібні установки
ПРООН в Україні
ПРООН працює в Україні з 1993 року спільно з іншими агентствами, що є частиною команди ООН в Україні, партнерами з розвитку, громадянським суспільством та місцевими громадами. Головна мета організації — допомогти визначити та розробити місцеві рішення для викликів розвитку країни.
Коментарі
Економіка і бізнес
З чого складається фінансовий пакет
- позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку (IBRD) на 283 мільйонів доларів;
- позику на 300 мільйонів доларів за спеціальною програмою для відновлення України та Молдови кризового фонду Міжнародної асоціації розвитку (IDA);
- грант на десять мільйонів доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України Світового банку (URTF).
Коментарі