Суспільство
На 4 великих дорогах Львова будують велодоріжки
Львів розширює веломережу. Цього року в місті планують реалізувати масштабні плани з будівництва велосипедних доріжок на 4 великих дорогах — вул. Любінській, Сихівській, Кн. Ольги та пр. Чорновола. Роботи тривають на усіх об’єктах, повідомили у міськраді.
Одним з наймасштабніших проектів є будівництво велодоріжки на пр. Чорновола, який дозволить з’єднати центр міста з смт. Брюховичі. Проектом, загальна вартість якого становить 36 млн. грн, передбачено облаштування тротуарів, безпечних переходів з тактильною плиткою, паркувальних лотів, встановлення якісного освітлення та облаштування кільця на вул. Варшавська-Замарстинівська.
“Велодоріжка, яку облаштовують на пр. Чорновола, від перетину з вул. Липинського, — це проект, який розпочали реалізовувати ще у 2016 році. Зокрема у 2016 році було зроблено велодоріжку від вул. Під Дубом до вул. Липинського з обох сторін. Зараз іде продовження, тобто облаштування велодоріжки від вул. Липинського до вул. Варшавської, Замарстинівської і до смт. Брюховичі. Також у 2016 році було облаштовано велодоріжку у смт. Брюховичі”, — розповідає Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
За її словами, роботи з облаштування велодоріжки на пр. Чорновола розпочалися у травні цього року. На цей рік на цю доріжку у міському бюджеті передбачено 5,9 млн. грн. Однак загальна вартість робіт становить 36 млн. грн.
“Проект дуже добре зроблений. Тут, крім велодоріжки, буде облаштовано тротуари, пішохідні переходи, освітлення, розмітка. На об’єкті працює три бригади. Передбачаю, що протягом двох тижнів роботи на ті кошти, що виділені, будуть завершені. Тому, якщо депутати Львівської міської ради виділять додаткові кошти, хоча б 15 млн. грн, то роботи будуть продовжені. Також маємо добру практику, що під час будівництва доріг, та під час проектування доріг, передбачається облаштування велодоріжок. Тому велосипедисти мали б бути задоволені”, — додала Ірина Маруняк.
Проектування об’єкту «Будівництво велосипедної доріжки на пр. В. Чорновола (від вул. В. Липинського до вул. Варшавської), вул. Варшавській (від пр. В. Чорновола до вул. Замарстинівської), вул. Замарстинівській (від вул. Варшавської до вул. І. Мазепи)» виконало ЛКП «Інститут просторового розвитку».
За словами Павла Коцюруби, представника підрядної організації «Львівська дорожня служба», станом на сьогодні вже виконано 90% робіт згідно з цьогорічним фінансуванням. Якщо місто профінансує додатково цей об’єкт, то підрядник готовий завершити його до кінця цього року.
Окрім облаштування велодоріжки на пр. Чорновола, на замовлення департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР проводяться роботи з будівництва велодоріжки та пішохідної зони на вул. Кн. Ольги — Сахарова. Там буде облаштовано близько 18 тис. м2 тротуарів, близько 6 тис. м2 велодоріжки і до 1 тис. м2 спільної зони.
«Також зараз вже розроблено проект щодо облаштування велодоріжки на вул. Сяйво. У проектах капітального ремонту вул. Шевченка, вул. Б. Хмельницького закладена велоінфраструктура. Також під час капітального ремонту вул. Курмановича, який вже скоро плануємо розпочати, буде облаштована частково спільна зона і частково велоінфраструктура», — додав Олександр Одинець, начальник управління інженерного господарства ЛМР.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі