Економіка і бізнес
“Муніципальна няня”: як отримати гроші
З 2019 року, окрім щомісячних 860 грн виплати на дитину, сім’я зможе безповоротно, щомісяця отримувати ще 1626 грн на відшкодування послуг няні. На це уряд в державному бюджеті заклав 700 млн грн.
Кошти родина буде отримувати додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Відповідний проект “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” схвалив Кабінет Міністрів, передає Укрінформ.
Який механізм виплат?
Батьки самостійно обиратимуть няню, з якою хочуть укласти договір, далі — треба подати документи до управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги муніципальної няні.
“Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами або тата, документи , що підтверджують оплату послуги няні — виписка з банківського рахунку, розрахункову квитанцію, тощо”, – кажуть у міністерстві соцзахисту.
Читайте також: “Пакунки малюка” вже надійшли у сім областей. Навіщо вони і хто їх отримає?
При цьому особа, котра прагне офіційного працевлаштування в сім’ї для догляду за дитиною, повинна оформити себе як фізичну особу-підприємця – відкрити рахунок в банку, на який надходитиме заробітна плата.
Компенсація за послуги “муніципальної няні” виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення щомісяця і автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років станом на 1 січня відповідного року.
Навіщо це потрібно?
Як роз’яснюють у Мінсоці, урядовий проект “муніципальна няня” має три мети. Перша – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.
Безповоротна допомога від уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн. відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.
Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення вкінці кожного місяця і автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.
Друга мета уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями.
Як правило “помічницю мами” не оформляють на роботу офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож, держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми.
Проте уряд мав на увазі ще й третю мету: “страхування” сімей від недобросовісних нянь. На думку Мінсоца, формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі