Суспільство
МОЗ планує зробити трансплантацію частиною медреформи
В Україні розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи.
Про це пише zmina.info з посиланням на слова очільника Міністерства охорони здоров`я Максима Степанова під час наради в президента України.
За словами міністра, нині на трансплантацію чекають 5 тис. українців, а тому МОЗ створило окремий підрозділ саме для розвитку цієї галузі. Міністр повідомив, що перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів, поступово збільшують.
Читайте також: Гідна зарплата і достойні умови праці: як працює медреформа в Червонограді (ВІДЕО)
Зазначається, що в Україні такі операції в п’ять-шість разів дешевші, ніж за кордоном, а отже, доступніші для українців. Це підвищує шанс зберегти життя. По-друге, така якісна послуга за нижчу ціну може привабити іноземців.
Довідка
Наприкінці 2018 року уряд затвердив порядок, за яким повнолітні українці зможуть давати письмову згоду на донорство органів після смерті. Кожен зможе письмово затвердити своє бажання чи небажання стати донором або призначити уповноважену особу, яка зможе вирішити це за нього після його смерті. Рішення про донорство людина може змінювати протягом усього життя, адже після подання нової форми заяви дія попередньої анулюється, а кількість заяв, які може подати фізична особа, є необмеженою. Кабмін уже затвердив вартість операцій з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.
Читайте також: Історія сільського лікаря з Дніпропетровщини, який заробляє близько 20 тис. грн на місяць (ВІДЕО)
Водночас українські лікарі вже почали робити операції з пересадки органів. Так, лікарі з районної лікарні в Ковелі вперше трансплантували нирку у 2019 році, а цього року в Україні вперше пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Його отримав однорічний Назар, для якого мозок знайшли в Німеччині.
Читайте також: Сімейний лікар на Черкащині отримує зарплату як в айтішника (ВІДЕО)
Нагадаємо, подружжя лікарів розповіло про те, як відкрити власний Центр сімейної медицини на Волині.
Головне фото: report.if.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі