

Суспільство
МОЗ планує зробити трансплантацію частиною медреформи
В Україні розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи.
Про це пише zmina.info з посиланням на слова очільника Міністерства охорони здоров`я Максима Степанова під час наради в президента України.
За словами міністра, нині на трансплантацію чекають 5 тис. українців, а тому МОЗ створило окремий підрозділ саме для розвитку цієї галузі. Міністр повідомив, що перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів, поступово збільшують.
Читайте також: Гідна зарплата і достойні умови праці: як працює медреформа в Червонограді (ВІДЕО)
Зазначається, що в Україні такі операції в п’ять-шість разів дешевші, ніж за кордоном, а отже, доступніші для українців. Це підвищує шанс зберегти життя. По-друге, така якісна послуга за нижчу ціну може привабити іноземців.
Довідка
Наприкінці 2018 року уряд затвердив порядок, за яким повнолітні українці зможуть давати письмову згоду на донорство органів після смерті. Кожен зможе письмово затвердити своє бажання чи небажання стати донором або призначити уповноважену особу, яка зможе вирішити це за нього після його смерті. Рішення про донорство людина може змінювати протягом усього життя, адже після подання нової форми заяви дія попередньої анулюється, а кількість заяв, які може подати фізична особа, є необмеженою. Кабмін уже затвердив вартість операцій з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.
Читайте також: Історія сільського лікаря з Дніпропетровщини, який заробляє близько 20 тис. грн на місяць (ВІДЕО)
Водночас українські лікарі вже почали робити операції з пересадки органів. Так, лікарі з районної лікарні в Ковелі вперше трансплантували нирку у 2019 році, а цього року в Україні вперше пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Його отримав однорічний Назар, для якого мозок знайшли в Німеччині.
Читайте також: Сімейний лікар на Черкащині отримує зарплату як в айтішника (ВІДЕО)
Нагадаємо, подружжя лікарів розповіло про те, як відкрити власний Центр сімейної медицини на Волині.
Головне фото: report.if.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ