Суспільство
В Україні стартує новий етап медичної реформи
В Україні починається інфраструктурний етап медреформи, який, зокрема, передбачає будівництво мережі закладів охорони здоров’я європейського зразка.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, відповідний законопроєкт сьогодні, 1 липня, підтримали 248 народних депутатів. Новий етап медичної реформи дозволить остаточно попрощатися з радянською системою охорони здоров’я.
«Ми розпочинаємо інфраструктурний етап реформи охорони здоров’я та остаточно прощаємося із “совком”, будуємо мережу закладів охорони здоров’я європейського зразка, нівелюємо застарілий поділ лікарень на міські, районні та обласні, які часто мали задублювані функції», – зазначив Ляшко.
Він також зазначив, що тепер мережа госпітальних округів будуватиметься за кластерним принципом, який відповідатиме актуальним потребам і викликам. Новий підхід передбачає створення кількох рівнів лікарень: надкластерні, кластерні та загальні.
Читайте також: Онлайн-консультації та допомога бійцям. Як лікарі з громадської організації INgenius тримають медичний фронт
«Госпітальне планування надає кожній громаді чіткий орієнтир – де і які послуги буде отримувати люди. Кожна лікарня матиме свою роль та чітко прописаний функціонал. Більш прості випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – в загальних лікарнях, більш складні – в кластерних та надкластерних медичних закладах», – пояснив очільник МОЗ.
Ляшко додав, що ухвалений законопроєкт закріплює порядок встановлення мінімального рівня оплати праці медичних працівників, що гарантуватиме зростання рівня зарплати та збереження кадрів в системі охороні здоров’я в післявоєнний період.
Нагадаємо, три родини зі США подарували лікарні св. Луки медобладнання вартістю понад 80 тисяч доларів, яке використовуватимуть в реанімації та операційних.
Раніше ми повідомляли, що у Львові створять Центр ментального здоров’я. Необхідні кошти на його облаштування – 5 млн грн – пожертвував Львівський IT-кластер.
Фото: rbc.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі