

Суспільство
В Україні стартував новий етап медреформи: створення мережі лікарень
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити наступний етап медичної реформи. Йдеться про оновлення підходів щодо визначення госпітальних округів і впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.
Про це повідомили у пресслужбі Кабміну.
Зазначається, що торік Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6306, у якому йшлося про запуск інфраструктурної частини реформи охорони здоров’я. Згідно з документом, медзаклади в кожній області об’єднають в один госпітальний округ. Округ поділять на госпітальні кластери з урахуванням:
- меж населених пунктів, громад, районів;
- географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг;
- чисельності населення, захворюваності та смертності;
- навантаження на медичних працівників і фахівців із реабілітації.
Також новий підхід передбачатиме поділ лікарень на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.
Найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – у загальних лікарнях. Вони розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50 000 – 80 000 населення. У складніших випадках – пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.
Читайте також: В Україні презентували комедійно-освітній веб-серіал про доказову медицину «Яся знає краще» (ВІДЕО)
Відповідно до постанови уряду, обласні військові адміністрації впродовж двох місяців мають подати на затвердження в МОЗ власне бачення плану госпітального округу та формування спроможної мережі з урахуванням розвитку закладів первинної медичної допомоги й пунктів базування екстреної медичної допомоги. Зазначається, що план розвитку госпітального округу переглядатиметься раз на три роки.
Наразі реформа розпочнеться на території 18 областей та в місті Київ. У Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим її старт відклали до завершення бойових дій і деокупації.
Що передбачає реформа?
- Здійснення реформи фінансування системи охорони здоров’я, впровадження нових фінансових механізмів на рівні спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги (амбулаторного та стаціонарного рівнів);
- Забезпечення фінансового захисту населення від надмірних витрат;
- Ефективне функціонування моделі державного гарантування пакета медичної допомоги, який має бути доступним для всього населення, незалежно від статі, місця проживання, рівня статків та інших соціально-демографічних характеристик;
- Оновлення матеріально-технічної бази, забезпечення інформаційного та кадрового ресурсу закладів охорони здоров’я на всіх рівнях медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів;
- Впровадження інноваційних технологій у щоденній медичній практиці та забезпечення доступу до високотехнологічного лікування.
Нагадаємо, торік влітку міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про старт інфраструктурного етапу медреформи, що передбачає будівництво мережі закладів охорони здоров’я європейського зразка.
Фото: Getty image.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сили протиповітряної оборони ЗСУ знищили дві авіаційні ракети, якими окупанти атакували Одеську область.
Про це повідомили в телеграм-каналі Повітряних сил.
Зазначається, що обидві ракети окупанти випустили з літаків Су-35, що перебували над Чорним морем.
«Близько 19.40 21 березня у небі над Одещиною силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” збито дві керовані авіаційні ракети класу “повітря-поверхня” Х-59, випущені російськими винищувачами Су-35 з акваторії Чорного моря», – йдеться в повідомленні.
Про ракети Х-59
Це радянська і російськависокоточна авіаційна ракета класу «повітря-поверхня» середнього радіусу дії. Призначена для ураження важливих наземних та надводних об’єктів противника, прикритих ППО, що візуально виявляються оператором у будь-який час вдень у простих метеоумовах, а також різновиди для вседобового та протикорабельного застосування.
Раніше ми писали, що морські піхотинці 35 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського ефектно розгромилипозиції російських загарбників.
Також ми розповідали, як бійці СБУ знищили бронетехніку окупантів ударами дронів-камікадзе.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Благодійна ініціатива Frontline.Care збирає 1,9 мільйона гривень на індивідуальні аптечки для військових у зоні бойових дій.
Про це повідомляє Frontline.Care у фейсбуці.
«”Інтерсіті” Краматорськ-Київ – єдиний швидкісний потяг, який зараз сполучає країну із її сходом. Ми хочемо зайняти 350 місць для бійців у п’яти вагонах. Але військовим, щоб дістатися додому, потрібно не просто сісти в потяг – їм треба вижити. Тому ціна такого повернення в рази вища», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

Саме тому волонтери збирають кожному і кожній аптечку IFAK (Individual First Aid Kit). Її комплектуючі збільшують шанси на виживання у перші найважливіші секунди після поранення. Ціна однієї аптечки – 140 доларів. І саме вона може стати тим «щасливим квитком» з поля бою.
«Нам треба 350 таких. Усього 1,9 мільйонів гривень – і ми займемо місця у п‘яти вагонах “Інтерсіті” Краматорськ-Київ для наших військових», – додають волонтери.
Придбати квиток можна на сайті Frontline.Care.
Нагадаємо, громадська організація «Будуємо Україну Разом» оголошує новий набір на довгострокове оплачуване волонтерство.
Також ми розповідали, що Netpeak Group та «Моє Місто» запустили платформу «Доповідай» для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам.
Фото: ifak.frontline-care.com
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Військові 53 ОМБр імені князя Володимира Мономаха випалили техніку окупантів на Донеччині.
Про це повідомляє волонтер Сергій Притула.
«53 бригада яскраво розмотує бронетехніку ворога!», – йдеться в повідомленні.
Відео було зняте на DJI Mavic, які для українських захисників придбав за зібрані кошти благодійний фонд Сергія Притули.
Довідка
53-тя окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха – військова частина механізованих військ України чисельністю у бригаду. Пункт постійної дислокації – м. Сєвєродонецьк і м. Лисичанськ Луганської області. Підпорядкована Оперативному командуванню «Схід».
Бригада була сформована вже після початку російської агресії, восени 2014 року. До її складу увійшли мотопіхотні батальйони, колишні батальйони територіальної оборони.
Нагадаємо, поблизу Бахмута українські військові знищили склад боєприпасів та штурмову групу окупантів.
Також ми писали, що морські піхотинці 35 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського ефектно розгромили позиції російських загарбників.
Фото: zsu.gov.ua