Суспільство
Міноборони розробило соціальний проєкт «Родинам захисників» для запобігання стресовим ситуаціям у сімʼях
Міністерстві оборони України презентували соціальний проєкт, щоб запобігти стресовим ситуаціям у сімʼях військових, а також — поінформувати про платформи для комунікації зі Збройними Силами. Ініціативу назвали «Родинам захисників».
Про це повідомили на сайті українського оборонного відомства.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що ідея виникнення проєкту з’явилася під час спілкування з родинами військових, які перебувають у зоні активних бойових дій.
«Найчастіше у сімей мобілізованих виникають питання, наприклад, через відсутність звʼязку із захисником протягом кількох днів, брак комунікації з командуванням частини, недостатність поінформованості про те, куди звертатися за підтримкою. Тому ми обʼєднали зусилля Міноборони, Генштабу, інститутів громадянського суспільства та розробили прості рекомендації з відповідями на найчастіші запитання», — розповіла Маляр.
Міноборони розробило інформативний буклет і зняло три відеоролики соціальної реклами, які покликані допомогти сімʼям військових.
Читайте також: «Це ремесло мене рятує». Майстриня з прифронтового села на Дніпропетровщині вчить дітей сіномотанню та допомагає ЗСУ
«Ми сподіваємося, що в такий спосіб покращимо й спростимо, зробимо комфортнішим і спокійнішим очікування на близьких та рідних вдома. Вважаю, що у кожного в родині десь на холодильнику ця пам’ятка-довідник обов’язково має бути. А хто звик користуватися мобільним – буклет доступний для завантаження через QR-код», – наголосила Ганна Маляр.
Буклет буде доступний у друкованому вигляді у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також у місцевих ЦНАПах. Буклет доступний через QR-код на сайті Міністерства оборони
Нагадаємо, в Україні випустили комікс для дітей ветеранів «Мій тато повернувся з війни».
Також ми розповідали, що Мінветеранів та ІТ-компанія EPAM запускають освітні програми «ІТ для ветеранів та їх родин».
Фото: Міноборони.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі