Суспільство
Міноборони презентувало систему управління оборонними ресурсами SAP
Міністерство оборони завершило перший етап впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP).
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони України.
Це провідна міжнародна система у сфері управління ресурсами, яку використовують 28 країн НАТО.
Система автоматизує процеси постачання, формує інформацію про залишки на складах, заявки, дозволяє бачити реальну потребу, закуповувати та вчасно забезпечувати військо усім необхідним.
«Пріоритет Міністерства оборони — це впровадження автоматизованих систем і відмова від паперових процесів. SAP допоможе нам забезпечити найсучасніший процес управління оборонними ресурсами», – розповіла на зустрічі із партнерами заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Автоматизацію почали з обліку речового майна, завдяки чому повністю оновили процеси та обладнання в одному з центрів забезпечення оперативного рівня, який об’єднує велику кількість військових частин.
Також завдяки SAP автоматизували контроль за постачанням та обліком озброєння та військової техніки на основних базах. Це стосується і запчастин до техніки, яку ми отримуємо в межах міжнародної технічної допомоги.
«Для того, щоб система працювала всюди, вже адаптовані та навчені працівники складів. Результатом остаточного запровадження системи має стати повна автоматизація процесів логістики і повноцінна відмова від паперового документообігу в логістичних операціях», – підсумувала радниця заступниці Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Оксана Ферчук.
У планах – до кінця 2024 року провести облік майна у всіх складах та військових частинах, що працюватимуть з системою SAP. Їх також повністю модернізують.
Нагадаємо, Міноборони запустило закупівлі за стандартами НАТО.
Також ми розповідали, що Азов та Work.ua запустили рекрутингову кампанію під гаслом «Війську потрібні різні професії».
Фото: Міноборони.
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі