

Суспільство
Медзаклади Донеччини й Луганщини отримали кисневе обладнання завдяки ЄС та ООН
Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні разом передали 60 спеціалізованих кисневих концентраторів для медичних закладів Донеччини та Луганщини.
Про це повідомили у ПРООН Україна.
Зазначається, що кисневі концентратори (зі швидкістю розпилення 10 л/хв) – це спеціальні електричні прилади, що забезпечують відділення кисню від атмосферного повітря та подають кисень високої концентрації (більше 90%). Такі прилади використовуються для проведення кисневої терапії та лікування пацієнтів із порушеннями дихання та для полегшення перебігу коронавірусної хвороби COVID-19.
Читайте також: Ба та Ді фрілансери. Як бабуся влаштовує пенсіонерів на роботу нянями
Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич зазначила, що посилена підтримка медичних закладів Донецької та Луганської областей залишається ключовим напрямом програмної діяльності на сході України і триватиме доти, доки епідеміологічна ситуація в країні не стабілізується.
«Сьогодні більшість лікарень переповнена через зростання кількості хворих на COVID-19, тож можливість проведення їм кисневої терапії є критично важливою. Ми працюємо над тим, аби ще більше медичних закладів на сході України мали змогу швидко реагувати на потреби своїх пацієнтів», – додала пані Рудич.

Однією з головних проблем, з якою стикаються тяжкохворі, особливо пацієнти з COVID-19, є втрата здатності нормально дихати. Кисень є основним компонентом лікування як важкої пневмонії, так і інших станів, а тому спеціалізовані концентратори зможуть забезпечити якісне проведення дихальної терапії та допоможуть полегшити перебіг хвороби.
Читайте також: «Чорна п’ятниця» чи свідоме споживання? Три історії людей, які вас надихнуть
На Донеччині кисневі концентратори отримали Обласний перинатальний центр у Краматорську, Інфекційна лікарня у Костянтинівці, Інфекційна лікарня у Мирнограді, а на Луганщині – Обласна клінічна лікарня у Сєвєродонецьку.
В. о. директора Інфекційної лікарні у Костянтинівці Надія Шейченко також відзначила систематичну підтримку з боку Програмі ООН із відновлення та розбудови миру.
«Це великий внесок під час пандемії у поліпшення лікування хворих на коронавірусну інфекцію, які потребують кисневої підтримки у нашому закладі. Застосування концентраторів часто полегшує стан таких пацієнтів, а іноді й рятує їм життя», – зауважила пані Шейченко.
Довідка
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Нагадаємо, поліція отримала від ООН 18 автомобілів.
Як ми повідомляли раніше, інженерно-аеродромний батальйон отримав допомогу від США.
Усі фото: ua.undp.org.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»