Суспільство
Медзаклади Донеччини й Луганщини отримали кисневе обладнання завдяки ЄС та ООН
Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні разом передали 60 спеціалізованих кисневих концентраторів для медичних закладів Донеччини та Луганщини.
Про це повідомили у ПРООН Україна.
Зазначається, що кисневі концентратори (зі швидкістю розпилення 10 л/хв) – це спеціальні електричні прилади, що забезпечують відділення кисню від атмосферного повітря та подають кисень високої концентрації (більше 90%). Такі прилади використовуються для проведення кисневої терапії та лікування пацієнтів із порушеннями дихання та для полегшення перебігу коронавірусної хвороби COVID-19.
Читайте також: Ба та Ді фрілансери. Як бабуся влаштовує пенсіонерів на роботу нянями
Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич зазначила, що посилена підтримка медичних закладів Донецької та Луганської областей залишається ключовим напрямом програмної діяльності на сході України і триватиме доти, доки епідеміологічна ситуація в країні не стабілізується.
«Сьогодні більшість лікарень переповнена через зростання кількості хворих на COVID-19, тож можливість проведення їм кисневої терапії є критично важливою. Ми працюємо над тим, аби ще більше медичних закладів на сході України мали змогу швидко реагувати на потреби своїх пацієнтів», – додала пані Рудич.
Однією з головних проблем, з якою стикаються тяжкохворі, особливо пацієнти з COVID-19, є втрата здатності нормально дихати. Кисень є основним компонентом лікування як важкої пневмонії, так і інших станів, а тому спеціалізовані концентратори зможуть забезпечити якісне проведення дихальної терапії та допоможуть полегшити перебіг хвороби.
Читайте також: «Чорна п’ятниця» чи свідоме споживання? Три історії людей, які вас надихнуть
На Донеччині кисневі концентратори отримали Обласний перинатальний центр у Краматорську, Інфекційна лікарня у Костянтинівці, Інфекційна лікарня у Мирнограді, а на Луганщині – Обласна клінічна лікарня у Сєвєродонецьку.
В. о. директора Інфекційної лікарні у Костянтинівці Надія Шейченко також відзначила систематичну підтримку з боку Програмі ООН із відновлення та розбудови миру.
«Це великий внесок під час пандемії у поліпшення лікування хворих на коронавірусну інфекцію, які потребують кисневої підтримки у нашому закладі. Застосування концентраторів часто полегшує стан таких пацієнтів, а іноді й рятує їм життя», – зауважила пані Шейченко.
Довідка
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Нагадаємо, поліція отримала від ООН 18 автомобілів.
Як ми повідомляли раніше, інженерно-аеродромний батальйон отримав допомогу від США.
Усі фото: ua.undp.org.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі