Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
donate shotam

Суспільство

Медреформа на Львівщині. Як із сільського сараю зробити сучасну амбулаторію

Опубліковано

Працювати в лікарні, де дах зносить вітром, а температура повітря -5 °C. Саме з цим зіштовхнувся Ігор Заставний, коли приїхав у село Краковець після закінчення навчання за направленням. Проте, миритись з такими умовами чоловік не збирався і тому став справжнім революціонером сільської амбулаторії – знайшов фінансування, підтримку та відродив приміщення. Коли Ігор побачив зміни у фінансуванні первинки державою, то вирішив відкрити власну медичну практику разом з однодумцями. Так з’явилась мережа сімейних амбулаторій “Вулик” у містах Львів та Винники.

Ігор Заставний розповів нам, чому пропагує доказову медицину і вакцинацію, як відкрити власну практику та як пацієнту знайти свого сімейного лікаря.

Ігор Заставний

Ігор Заставний

Лікар загальної практики – сімейної медицини, кандидат медичних наук.

Закінчив Львівський національний медичний університет.
Співзасновник та Член Правління ГО “Академія сімейної медицини України”, співзасновник та сімейний лікар мережі Сімейна амбулаторія “Вулик”. Проходив медичні стажування у Хорватії, Чеській Республіці, Угорщині, Нідерландах та Канаді.

 

Перший етап медреформи розпочався 1 липня 2018 року. На цьому етапі змінили модель фінансування первинної (амбулаторної) ланки української медицини. Створена в часи реформи Національна служба здоров’я України оплачує надані медзакладом послуги за кількістю підписаних з пацієнтами декларацій. Тобто: є пацієнт — є гроші, нема пацієнта — нема грошей. Тариф на надання послуг первинної ланки медицини єдиний для всієї країни — близько 500 гривень на рік. А всі фінансові потреби медичного закладу — тепер у віданні місцевих рад. 

Що це дає? Пацієнт тепер може сам обирати медзаклад, в якому лікується. Набридли черги чи непрофесіоналізм лікаря — розриваєш контракт і підписуєш з іншим лікарем чи лікарнею. А лікарі зацікавлені в тому, аби надавати кращу якість своїх послуг, щоб утримати пацієнта. Також лікар має право працювати як ФОП, а не найманий працівник у держлікарні.

Прийшов працювати в аварійну будівлю

Мій шлях у сімейній медицині почався з роботи у Краковецькій амбулаторії, куди мене направили після закінчення університету. Це було майже 5 років тому. І те, що я побачив в амбулаторії мене просто шокували. Стара будівля, дах просто зносило вітром, а пацієнтів доводилось приймати при мінусовій температурі в куртках.

Через місяць я не витримав і вирішив, що пора щось змінювати. За відновлення амбулаторії взялись всією командою. Виграли два мікропроєкти, зробили ремонт, закупили обладнання. Коштами також допомогли місцева та районна влада. Загалом витратили майже 1,5 млн грн. За три роки нам вдалось зробити нове опалення, вікна, дах, а також оновити фасад і територію. Це все зробила наша медична команда, а я просто дав поштовх для цих змін. Я писав гранти, але один у полі – не воїн. Коли ми згуртувались, обрали свій курс руху, окреслили, що хочемо і куди ми рухаємось, чого очікуємо, тоді і виграли два мікропроєкти.

Амбулаторія у Краковці: до та після

Крім цього, ми розв’язали проблеми з комп’ютеризацією. І тоді ми були єдиною амбулаторією в районі, яка мала комп’ютер для кожного лікаря.

Та головне – ми змінили підхід до власної праці, залучили багато пацієнтів та звернули увагу на медицину і показали, що інші теж повинні і можуть допомагати.

Ще у той час ми почали рекламували себе та створювати імідж. В такий спосіб було легше популяризувати свої цілі. Ми хотіли долучати до змін та допомагати іншим сільським амбулаторіям. Вже тоді трохи говорили про реформу, і ми зрозуміли, що в нас почнуть з’являтися конкуренти, тому стали запускати рекламу. І про нас почали дізнаватись люди, приїжджало багато журналістів. Ми з колегами вважаємо, що частково своєю працею вплинули на розвиток інших сільських амбулаторій.

“Вулик” – це про родину

Я сам родом з Винників і завжди хотів працювати біля дому. Тому минулого року разом з однодумцями заснували сімейну амбулаторію “Вулик” у Винниках та Львові. Мої партнерки по “Вулику” – дружина, сімейна лікарка Настя Ходан та наша колега, педіатр Ярина Пікулицька, давно мріяли створити власний бренд. Настя та Ярина ще раніше заснували громадську організацію Evidence factory. Вони займались навчанням лікарів і медсестер доказовим методам. І в якийсь момент вирішили, що від теорії потрібно перейти до практики і показувати приклад успішної і якісної медицини. Сімейна медицина – це завжди родина, щось сімейне. Тому вирішили зробити логотип у вигляді великої та маленької бджіл, що символізують сім’ю.

Кожен з нас відкрив ФОП, підписав договір з НСЗУ та почав укладати декларації з пацієнтами. Я з Настею працюю у Винниках, а Ярина – у Львові. Всі наші пацієнти отримують гарантований державною пакет послуг на первинці безоплатно, включно із вакцинацією державними вакцинами. Ми приймаємо і незадекларованих пацієнтів. Але отримуючи сервіс та якісну послугу, кількість пацієнтів, що готові укласти декларацію, постійно зростає.

Читайте також: “Пішла з медицини через низьку зарплату, але повернулась”. Як працює медреформа на Вінниччині

Сьогодні у мене є 150 пацієнтів, а у Краковці було 1600. Так, зараз підписаних декларацій значно менше, але ми працюємо всього 7 місяців і поки не давали навіть ніякої реклами. Хочемо, щоб люди самі до нас йшли, розділяли наші цінності і принципи роботи.

Пацієнт – це не тільки про хворобу

Наша амбулаторія сповідує підходи Всесвітньої організації сімейних лікарів (WONCA). Тобто цілісний підхід до людини. Ми не розглядаємо наших пацієнтів як хворобу, а дивимось на неї, як на людину з великої літери. Та й не обмежуємось тільки фізіологічним лікуванням, а займаємось психологічним здоров’ям та розв’язуємо проблеми комплексним підходом. Ще після першої поїздки за кордон на навчання я почав застосовувати пацієнтоорієнтовану медицину.

Медична реформа дала багато не тільки для лікаря, а й для пацієнта. І це не тільки про гроші. З’явилось багато можливостей.

От раніше лікарі отримували мізерну зарплату і не могли забезпечувати базові потреби. А якщо в тебе ледве вистачає коштів на прожиття, то про який розвиток може йти мова. Зараз все змінилось і сімейні лікарі почали рухатись вперед. Завдяки реформі з’явилась можливість надавати якісну медичну допомогу на первинному рівні, а лікарі відчули себе більш залученими до процесів і почали змінювати підходи до сімейної медицини. Пацієнта більше цінують – це головне.

Читайте також: Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе

А ще, ми з дружиною є співзасновниками Академії Сімейної Медицини. Організація має вже понад 500 членів. Ми просуваємо ідеї сімейної медицини, такі як: постійне навчання, науково-дослідна робота, участь у грантових програмах, залучення до проєктів та просто спілкування й обмін досвідом.

Вакцинація та доказовість

Ще під час роботи у Краковці я став пропагувати вакцинацію та доказову медицину. Ефективність багатьох ліків з тих, які приймають люди, є не доказаною. А от доказові ліки мають пізніший ефект, але стійкіший. Людям часто це не подобається. Але якщо пацієнт довіряє лікарю, то довіриться і його методам лікування.

Ми зробили багато кроків для того, щоб залучати людей до вакцинації. Була ціла програма популяризації, де ми читали лекції для батьків, писали у Фейсбуці, а для дітей читали казки про вакцинацію. Ще у Краковці ми стали першою амбулаторією, яка отримала вакцини від раку шийки матки на сільському рівні. Ми були другими в районі за плановими щепленнями.

Читайте також: Школа пацієнтів, QR-коди і електронні картки. Чому сімейним лікарям потрібно брати приклад з Вознесенська

У “Вулику” ми теж залучаємо людей до вакцинації. Повторюсь, що важлива довіра. Якщо лікар є прихильником вакцинації, то логічно, що людина в той чи інший період в житті в процесі укріплення цієї довіри погоджується на вакцинацію.

Сімейна амбулаторія “Вулик” у Винниках

Сімейні лікарі є менеджерами людини в системі охорони здоров’я. Тому дуже важливо налагодити комунікацію з пацієнтом. Насамперед, виберіть через які месенджери будете спілкуватись. Дайте людям чіткі настанови. Наприклад, що вони можуть написати ввечері у вайбері, а лікар вже сам визначить – чи потрібно відразу відповідати, чи проблема зачекає до ранку. І не варто забувати про роль медичної сестри, адже вона є напарником лікаря у медичній практиці. Тому, при великій кількості пацієнтів, частина звернень може відбуватись саме через неї. А ще у нас є спільні групи, де ми ділимось інформацією з пацієнтами.

Хочете відкрити власну практику? Ось кілька порад

Якщо ви хочете відкрити власну практику, то насамперед, запитайте себе для чого це потрібно. Потрібно визначити ціль. Оцініть можливості. Насамперед, проаналізуйте те, скільки потрібно витратити на оренду приміщення, знайти місце, розрахувати витрати на ремонт на облаштування робочого простору.

Лікар, який хоче заснувати власну практику, повинен запастись терпінням. Бо це не така легка справа. А ще потрібно мати хороші організаторські здібності, бо вам самостійно доведеться налагоджувати всі процеси з нуля – листки непрацездатності, державні і приватні вакцини, керування роботи з пацієнтами, набір персоналу. Лікар повинен бути лідером та налаштовувати свій персонал на хорошу роботу.

Величезним плюсом буде, якщо лікар пройде бізнес-курси. Бо у цій справі важливі фінансові здібності, адже на початку ви будете виконувати роль бухгалтера самостійно, розбиратись з документами і звітувати перед податковою.

І найголовніше – ви повинні любити сімейну медицину. Якщо цього немає, то не витрачайте не час, ні гроші. Сімейна медицина – це значно більше, ніж просто заробіток. Це відчуття того, що ти робиш корисну справу і можеш стати прикладом для інших.

Як знайти свого сімейного лікаря?

Сімейний лікар є менеджером людини в системі охорони здоров’я. Він може зробити для сім’ї набагато більше, ніж просто оглядати і видавати довідки. Якщо ви ще досі не знайшли свого сімейного лікаря і не підписали декларацію, то ось вам кілька порад.

Читайте також: Продав квартиру, щоб відкрити кабінет. Як працює медреформа на Тернопільщині

Насамперед, потрібно познайомитись з сімейним лікарем, який вас обслуговував до того. У всіх нас були дільничні лікарі, до яких ми були прикріплені. Познайомтесь з цим лікарем, дізнайтесь що він рекомендує, а що ні, як лікує і чи збігаються ваші світогляди й т.д. Або ви можете знайти в інтернеті базу сімейних лікарів з короткою інформацією.

Критерії відбору для кожної людини індивідуальні. Для мене важливо, щоб лікар дотримувався правил доказової медицини. Головне – розумів мене і викликав довіру. Бо саме на довірі повинні будуватись відносини сімейного лікаря і пацієнта.

Лікар повинен надихати людей на те, щоб всі рішення стосовно вашого лікування приймались спільно. Він повинен бути доброю людиною та показувати приклад іншим.

Пацієнт, зі свого боку, повинен відповідально поставитись до вибору. Бо лікар – саме та людина, яка буде проводити з вами найбільшу частину часу у медичному плані і у майбутньому вирішувати більшість ваших проблем.

Матеріал створено в рамках проєкту «Медична реформа: успішні кейси спростовують міфи», який впроваджується #ШоТам за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

Суспільство

Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Опубліковано

“Постільна білизна, що робить дім затишнішим, а світ добрішим”, – каже Юлія Бігун, засновниця бренду Ohra Home. Це унікальний проєкт, адже постіль створена незвичайними жінками – мамами особливих дітей. Зазвичай, їм складно знайти роботу, адже більшість часу потрібно проводити з малечею. Ohra Home розв’язує цю проблему. Тепер мами мають можливість працювати та створювати стильну постільну білизну. А кошти від продажу йдуть на медичну допомогу дітям з інвалідністю.

Юлія Бігун розповіла нам про те, як вдалось заснувати проєкт, особливості соціального бізнесу та допомогу мамам дітей з інвалідністю.

Мами дітей з інвалідністю не можуть знайти хорошу роботу

Історія почалась два роки тому. Я завжди любила та вміла шити, але ніколи не мала швейної машинки. Та якось друзі здійснили мою мрію і подарували її. Спочатку я почала шити одяг для храму, де служить мій чоловік. Адже церковна продукція дуже дорога, тому я створювала її сама. Але згодом подумала, що можна було б зайнятись пошиттям постільної білизни на продаж.

Юлія Бігун разом з чоловіком

Чотири роки тому я заснувала фонд “Твоя любов”, де ми допомагаємо дітям з інвалідністю з Фастівського реабілітаційного центру. За час роботи ми побачили, що 70% сімей з такими дітками є неповними та  малозабезпеченими. Є величезна проблема – мами не можуть влаштуватись на роботу зі звичайними графіками, адже потрібно постійно доглядати за малечею. Тому вони зазвичай працюють прибиральницями, або взагалі сидять вдома. Їм дуже складно.

 

І якось ми з чоловіком сиділи біля храму і я розповіла про свою ідею шити постільну білизну. Тоді він і каже, що можна спробувати навчати цих мам дітей з інвалідністю шити і дати хорошу роботу. І у цей же момент мені написала знайома волонтерка з Німеччини, мовляв, знайшла грант, давай щось вигадаємо і подамося. Їй сподобалась моя ідея і ми подали заявку. Так отримали 3 500 євро від Partnerschaft Ost-Bistum Magdeburg на обладнання, машинки та перші тканини.

Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»

Я почала навчатись та читати багато інформації, бо зовсім не розумілась на веденні бізнесу. Спочатку навіть не уявляла, як це все працюватиме – було лише бажання допомогти цим мамам.

Зарплата вище ринкової та можливість реалізації

Зі своєю ідеєю я звернулась до директора Фастівського реабілітаційного центру, де ми з фондом допомагаємо сім’ям. Там почали запитувати мам чи хотіли б вони попрацювати у нас. Знайшлося вісім жінок, які погодились. Але потім зіштовхнулись з новою проблемою – навчити їх шити. Довгий час ми шукали технолога, а потім виявилось, що одна з мам дітей з інвалідністю професійна швачка. Зараз вона працює у нашому проєкті та навчила всіх інших шити. Це зайняло близько пів року, адже почати з нуля працювати на машинці важко.

Спочатку долучитись до проєкту погодилось вісім мам, а залишилось п’ять. Було декілька критеріїв відбору – бажання вчитись, відповідальність та акуратність. Деякі мами прямо казали, що це не для них.

Зараз ми ще навчаємо двох мам – одна буде шити, а інша – пакувати продукцію. Всі працівниці мають вільний графік роботи, але є  чіткі терміни виконання 1-3 дні. Кожна мама саме бере в роботу стільки комплектів, скільки може зробити – хтось може 10, а хтось і 20. Але обов’язково потрібно здати продукцію у чіткі терміни. Звичайно, ми зважаємо і на складні ситуації жінок. Наприклад, якщо у дитини з синдромом Дауна стаються приступи, то звісно мама може не працювати в цей час.

Зараз наші працівниці отримують хорошу зарплату – вищу за ринкову на 20-30%. Я спеціально дізнавалась ціни на різних фабриках. Наш проєкт розв’язує головну проблему – мами дітей з інвалідністю можуть працювати та отримувати за це гідну оплату.

Люди повертаються за новими комплектами

Перші продажі постільної білизни у нас почались лише місяць тому, але підготовка до запуску бренду зайняла майже два роки. Спочатку ми виграли грант, а потім навчання мам припало на мою вагітність. У мене був сильний токсикоз, тому я не могла повноцінно керувати процесами. Планували запуститись у березні 2020 року, але через карантин все відклали.

Читайте також: Сім українських брендів текстилю з льону

Але найбільша пауза була пов’язана з пошуком тканин. Знайти дійсно якісну однотонну бавовну в Україні дуже складно. Багато постачальників пропонують щось на кшталт 7-го кілометра, якусь тканину у квіточки чи поганої якості. Також пропонували матеріал 50 на 50 з поліестером, але ми одразу вирішили, що нашу постіль будемо шити тільки з 100% бавовни без ніяких домішок. Зараз закуповуємо тканину в Азербайджані, Молдові, Польщі та Білорусі. Поки в асортименті лише однотонна постіль, але ми плануємо співпрацювати з художниками та робити унікальні принти. Та на все потрібні ресурси. Грантові кошти давно закінчились, а щоб втілити ідею в життя потрібно докладати чимало своїх грошей.

Поки прибутку проєкт не має, коштів вистачає тільки на оренду приміщення, тканину та зарплату працівникам. Але хоч ми і працюємо лише місяць, проте вже маємо багато клієнтів, яким подобається і колір, і якість продукції.  Але найбільше мене радує те, що вони повертаються за другим, третім комплектом. Це неймовірно.

Постіль від Ohra Home створена зі 100% бавовни. Ціни на комплекти від 800 до 1600 гривень.

Поки ми продаємо постіль тільки онлайн. Скоро будемо представлені на “Куражі” і “Всі. Свої “. Крім того, плануємо вийти на міжнародну платформу Etsy. 

Особливі мами з особливими історіями

Знаєте, от часто у мене бувають важкі моменти, коли щось йде не по плану і опускаються руки. Тоді мені здається, що проєкт взагалі нікому не потрібний і ми робимо все даремно. У такі моменти мене заспокоюють мої працівниці. Я радію від того, що вони щасливі працювати у нас, можуть собі заробляти на життя та стають незалежними від чоловіків.

Також ми ще й намагаємось допомагати дітям. От у нас є мама з інвалідністю і у її сина вади слуху. Минулого року ми купили для Назарчика слуховий апарат. Емоції дитини, коли вона починає чути, просто не передати словами. Так само і мама розцвіла. Вона має ще трьох дітей, жила в селі, ніде не могла працевлаштуватись і сиділа вдома. А тепер заробляє на життя. Я розумію, що проєкт справді корисний.

Читайте також: Проєкт «не про жалість». Як працює інклюзивна кондитерська «ФіолЄтово»

Всі наші працівниці особливі жінки з власними історіями. Я планую зібрати історію кожної, щоб розказати про них людям.

От у нас ще є мама, яка всіх навчила шити. Алла справжня бджілка – налаштовує процеси, перевіряє якість та дає настанови іншим. У неї хлопчик з інвалідністю, його звати Андрійко. У нього вроджена вада серця. Алла часто приводить його в майстерню і він нам охоче допомагає – то тканину перенесе, то щось подасть. Я взагалі хочу облаштувати якийсь куточок у майстерні, де б діти змогли проводити час, поки мами працюють. Адже дуже часто мамам немає з ким залишити малечу навіть на кілька годин.

На фото зображені мами, які працюють в Ohra Home, разом зі своїми дітками

Ще одна мама зараз навчається і скоро буде у нас працювати. Її старший син має ДЦП. Вони живуть в селі у дуже старому будинку, де стеля була повністю вкрита пліснявою. Ми вирішили їм допомогти. Мій чоловік до свого дня народження зібрав кошти і ми повністю утеплили будинок та перекрили дах. Тому такими маленькими кроками допомагаємо сім’ям і в проєкті Ohra Home, і у фонді “Твоя любов”.

Кошти від продажу – на допомогу дітям з інвалідністю

У центрі “Твоя любов” є 152 родини, якими ми опікуємось. Основний прибуток від продажу постільної білизни плануємо віддавати на реабілітацію дітей, оплату ліків та операцій. Адже були такі моменти, коли терміново за добу треба зібрати 25 000 гривень. Це дуже складно, тому потрібно, щоб кошти були завжди для таких випадків.

З цього і вийшла ідея соціального бізнесу з двома основними цілями – забезпечити роботою та реалізацією мам дітей з інвалідністю, а також допомогти цим дітям вчасно.

Читайте також: Інклюзивні теплиці: як на Вінниччині люди з інвалідністю стають аграріями

Наш фонд “Твоя любов” ми заснували ще 4 роки тому. Його створення – це такий поклик душі. На той час я познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком і він мені сказав, що мріє усиновити 10 дітей, дати їм освіту та реалізувати у житті. І каже, що було б чудово створити якийсь фонд зараз, щоб можна було допомагати дітям. Тоді я познайомилась з мамою хлопчика, у якого був рак. Я допомагала родині знайти донорів та кошти на лікування. Відтоді ми почали шукати людей, для яких можемо щось зробити. Одразу почали звертатись у дитячі будинки, але там нам відповіли, що їм допомога потрібна тільки фінансова. Тому зараз ми допомагаємо тільки малозабезпеченим родинам і таким центрам, як у Фастові.

Уже 4 роки ми допомагаємо людям. Все почалось з бажання і переросло у велику справу – фонд “Твоя любов” та бізнес “Ohra Home”. Ти розумієш, що ти потрібний і робиш хорошу справу. Я навіть не думала, що ми зможемо врятувати стільки родин.  Ще на початку я не розуміла як допомогти 20-м дітям з інвалідністю. Для мене це було неможливо. А зараз вже є в центрі 152 родини.

Читати далі

Суспільство

В Україні створили інтерактивну мапу місцями Лесі Українки

Опубліковано

Українці створили інтерактивну мапу місцями життя і творчості Лесі Українки – там відображено понад 20 міст світу, де відбулися переломні події у житті письменниці з описами цих подорожей.

Розробила мапу команда журналу «Локальна історія». Переглянути карту можна за посиланням.

«Ми знаємо її як Українку. І часто замикаємо у кордонах України. Ще частіше шкодуємо через хворобу, яка вбила її молодою. Попри те, Лариса Косач за свої 42 роки не мала меж. Ані географічних, ані літературних. Озеро Нечимне на Волині надихнуло її на «Лісову пісню», а «Камінного господаря», дії якого відбуваються в Іспанії, завершила у Грузії», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

 

Зазначається, що мапа розповідає про те, як Леся Українка вийшла далеко за межі України, при цьому України не втратила.

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».

Як ми повідомляли раніше, підлітки з Ужгорода зачитали реп-біографію Лесі Українки.

Головне фото: bbc.com.

Читати далі

Суспільство

Вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» (ВІДЕО)

Опубліковано

До 150-річного ювілею Лесі Українки студія Animagrad представила новий тизер-трейлер повнометражного анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».

Зазначається, що реліз мультфільму відбудеться в 2022 році.

Про мультфільм

«Мавка. Лісова пісня» – повнометражний анімаційний фільм української студії Animagrad, заснований на образах із драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та древніх міфів. Це історія про чудодійну силу любові, яка здатна об’єднувати, рятувати і дарувати життя. У проєкті переплітаються безліч елементів традиційної та сучасної української культури: міфології, літератури, музики і танцю.

Персонажі

Сценарій анімаційної стрічки «Мавка. Лісова пісня» засновано на класичному сюжеті драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та на образах із української міфології.

 

У новому тизері-трейлері розгортаються захопливі події! Головна героїня Мавка приходить на допомогу наляканим зубрам. Вона – Берегиня й Душа Лісу, тонко відчуває настрої лісових жителів і здатна долати їхні страхи. Її магічна сила заспокоює і спрямовує стривожених мешканців Лісу на рятівний шлях.

Ця сцена відображає екологічну місію мультфільму – привернути увагу до захисту тварин, що знаходяться на межі зникнення: зубра, чорного лелеки, євразійської рисі та бурого ведмедя, а також рослин і метеликів. Про цю важливу тему в тизері-трейлері нагадує і зворушливий епізод із риссю та рисеням. Партнером проєкту в цій місії став Всесвітній фонд природи WWF-Україна.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Поряд із реальними тваринами у відео можна побачити й міфічних лісових створінь з давніх українських легенд. А ще вперше глядачі побачать коханого Мавки – талановитого музику Лукаша.

Також вперше в українській анімації для роботи над пластикою та рухами 3D-героїні Мавки було запрошено приму-балерину Національної опери, народну артистку України Катерину Кухар. На знімальному майданчику вона відтворювала дії головної героїні, їй навіть довелося виконати кілька трюків. Результат цієї кропіткої, технічно складної роботи можна побачити у сцені з зубрами.

Музика фільму

Також особливу увагу в мультфільмі приділено музиці. До створення саундтреку тизера-трейлера залучили українських музикантів, серед яких – відомий фольклорний мультиінструменталіст Максим Бережнюк. Спільно з італійським композитором Даріо Веро була розроблена концепція об’єднання кінематографічної оркестрової музики та українських народних інструментів.

Читайте також“Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Унікальний та самобутній образ Мавки, зітканий із древніх легенд та елементів живої природи, доповнює низку сильних жіночих характерів, створених студією Animagrad, серед яких – героїні мультфільмів «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (2018) та «Роксолана».

Чарівність слов’янської автентики, сюжет, сповнений пригод, багатогранні характери героїв і добрий гумор роблять цей мультфільм привабливим для дітей і дорослих у всьому світі.

Нагадаємо, у Львові стартували зйомки кіносеріалу за романом української письменниці.

Як ми повідомляли раніше, до лонг-листа премії «Оскар» потрапили два українські фільми.

Читати далі