Суспільство
Майстриня ювелірних прикрас збирає FPV-дрони для рідних воїнів (ВІДЕО)
Її ювелірна пайка вражає військових, а власноруч змайстровані дрони вже роблять сюрпризи для окупантів!
Про Віолетту Олійник з Чернівців, яка після початку повномасштабної війни перекваліфікувалася з ювелірки на майстриню дронів, розповідає ШоТам.
«Тут, на цьому маленькому столі, електронні частини паяю, мотори…», — Віолетта Олійник, волонтерка.
Військові хвалять за якість збірки дронів
Військові хвалять її пайку та якість збірки й уже звітують, що цими дронами знищують ворогів. До повномасштабної війни Віолетта створювала прикраси на замовлення. Але лютий 2022 докорінно змінив її життя — на фронт добровольцями пішли брати та батько.
Дівчина почала їм допомагати — досвід мала ще у 2014, коли на захист країни став старший брат.
«Я почала волонтерити для їхніх підрозділів: купувати автівки, дрони, тепловізори, приціли…», — Віолетта Олійник.
Читайте також: У селі на городі саджають картоплю, а вона — виноград. Ця вчителька з Полтавщини після закриття школи перетворила свої хобі на бізнес
За два роки активного волонтерства потреба в дронах стрімко зростала. Тоді Віолетта вирішила змайструвати «пташку» власноруч. Пройшла 2 безкоштовні онлайн-курси зі збирання FPV та бомберів, склала теоретичний іспит. А поки навчалася, на пошту прибули перші деталі для збірки з Китаю.
Майстерню волонтерка облаштувала недалеко від дому, з приміщенням допомогли знайомі. Не маючи жодного досвіду, дівчина успішно зібрала свій перший бомбер, потім — FPV.
Побачила свій дрон на фронті
І коли побачила, як її дрон вперше відпрацював на фронті, надихнулася ще більше.
«Цей бомбер підлетів на ворожі позиції над посадкою, скинув вибухівку, влучив в окоп. Воно вибухнуло, і він полетів», — Віолетта Олійник, волонтерка.
Також стало легше збирати гроші на нові запчастини, бо люди вже бачили результат. У маленькій майстерні Віолетта щоденно паяє та скручує нові й нові дрони.
«Якщо є всі деталі, можна зібрати його за день. Потім ще потрібно налаштувати», — Віолетта Олійник, волонтерка.
Перші 9 безпілотників Віолетти вже нищать ворогів на фронті, ще 4 майстриня зібрала нещодавно. Їх відправила у 78 окремий десантно-штурмовий полк, де служить один з її братів.
Збирає дрони для батька
Попереду — виконання замовлення для підрозділу батька. Робота над шістьма пташками вже кипить.
«Вони потрібні постійно. Це як кулі для автоматів, як снаряди для артилерії», — Віолетта Олійник, волонтерка.
Це маленьке, пропахле каніфоллю приміщення стало для дівчини місцем власного опору росіянам. Кожна година, проведена тут, підсилює підрозділи її рідних, які борються за Перемогу.
Нагадаємо, на Львівщині запрацював центр операторів безпілотних апаратів.
Раніше у Мінцифрі закликали українців створювати FPV-дрони вдома.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі