Суспільство
Майстер на Волині «вишив» будинок із пластикових кришечок (ВІДЕО)
Майстер на Волині Микола Левчук з Іваничівської громади виклав на своєму будинку національний орнамент із пластикових кришечок.
Про це пише видання «Буг».
В орнаменті пан Микола використано понад 20 тисяч кришок. Візерунок спершу малював на папері, а тоді викладав його вдома на підлозі.
Як виникла ідея?
Микола Левчук – художник, раніше він малював картини. Однак після нещасного випадку з рукою улюблену справу довелося покинути. Одного разу прочитав статтю про жінку із Закарпаття, яка прикрасила свій двір різнокольоровими кришками.
Ідея так сильно йому сподобалася, що вирішив її «позичити». Але не просто прикрасити кришечками стіни хати, а викласти ними узори із вишиванки.
Так захопився, що забув про шкідливі звички
Захопився настільки, що навіть забув про свої шкідливі звички. Зокрема, кинув курити.
Будинок вийшов, немов справжня вишиваночка. Спочатку хотів зробити чорно-білий візерунок. Але пізніше зрозумів, що тоді буде не той ефект. Адже кольоровий – яскравіший і на будинку виглядає набагато гарніше.
«16 років збирав кришки. Але не кожного дня. А кілька днів на місяць. В основному зимою їх шукав. Але якщо порахувати усі дні, то більше року точно вийде потраченого часу на збір кришок», – зауважив майстер.
Дивіться відео: Прянична майстриня пече солодкі джавеліни для ЗСУ
Чоловік зізнався, що хоч заняття це йому й приносить величезне задоволення, але «вишивати» будинок не легко. Це довга й кропітка робота, яка вимагає не лише таланту, а й терпіння й наполегливості.
«Усі узори малював на папері, робив чернетки, підбирав кольори, кілька разів їх міняв. Потім тренувався – викладав ці візерунки на підлозі. Опісля виміряв стіну, робив спеціальні розрахунки і на вигладженій ґрунтовкою поверхні будинку креслив невеличкі квадратики, щоб знати куди саме чіпляти кришечку, і писав якого саме кольору він має там бути. А вже після цього брав кришечку на морозостійкий клей для зовнішнього використання, щоб довше трималась», – розповів чоловік.
Дивіться відео: Підприємець із Сєвєродонецька збирає дерев’яні будиночки, ніби дитячий конструктор
Самі узори почав наносити на будинок торік, а закінчив 2022 року навесні.
За словами Миколи, під час «вишивання» будинку виникали й труднощі. Наприклад, є кришечки, які на сонці вигоряють, втрачають свій колір і стають білими. Тоді їх приходиться замінювати. Також майстер боявся, що приклеєні кришечки не витримають сильного вітру і повідпадають. І тоді всі зусилля будуть даремними. Але вітер не завдав «вишиванці» ніякої шкоди.
Тепер пан Микола тішиться, що його будинок став найгарнішим і найоригінальнішим у селі.
Нагадаємо, майстер на Київщині виготовив скульптуру козака з уламків «Іскандера».
Також ми повідомляли, як майстрині на Вінничині створюють екокилимки та відроджують традиції ручного ткацтва.
Фото: bug.org.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі