Суспільство
Прянична майстриня пече солодкі джавеліни для ЗСУ (ВІДЕО)
На звичайній франківській кухні готується особливе замовлення для ЗСУ. Ірина Когут невтомно випікає солодкі «джавеліни» та бойові трактори.
«Хотілось щось зробити таке, що буде підтримувати наш дух… Це моя, можна сказати, прянична зброя. Я, що можу, те роблю на своєму місці», – розповідає прянична майстриня Ірина Когут.
Жінка вже вдруге залишає свій дім через російську агресію. У 2014 році довелося тікати з Луганщини, нині – з Харкова.
Ірина жартує, що може зібрати тривожну валізу за 10 хвилин. Тільки тепер «валіза» поважчала на пухнастих 5 кг. Кіт Беніто – натхненник серії пряників «Котики ЗСУ». Саме Беня та улюблена справа стали для Ірини емоційним порятунком.
«Саме те, що я почала потроху робити пряники, воно мене почало витягувати з того стану, у якому я опинилася», – каже Ірина Когут.
Ще однією підтримкою став Івано-Франківськ та його мешканці.
«Ми приїхали з Харкова. Це таке урбаністичне місто, дуже урбаністичне. І коли ми приїхали до Франківська, у мене було відчуття, що я приїхала до своєї бабусі… У її затишні обійми, де спокійно, затишно, де тебе розуміють і ти в безпеці», – прянична майстриня Ірина Когут.
Ірина мріє, щоб і її «котики ЗСУ» підкорили нове місто.
«Зараз мої прянички продаються лише через Інтернет, але я дуже хочу, щоб вони продавались у місті Франківськ. Тому я запрошую до співпраці власників кафе, кав’ярень та магазинів, які зможуть реалізовувати мою продукцію. Також я запрошую на мої майстер-класи пряничні дорослих та дітей», – прянична майстриня Ірина Когут.
Дивіться відео: Підприємець із Сєвєродонецька збирає дерев’яні будиночки, ніби дитячий конструктор
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.