Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Створили освітній серіал про безпеку підлітків в житті та мережі

Опубліковано

В Україні створили освітній серіал «Особиста безпека підлітків». Він допоможе захищатися від ризиків у житті та мережі.      

Серіал опублікували з нагоди Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який відзначають 18 листопада.

Він доступний за посиланням та містить 10 серій, кожна з яких розкриває окрему токсичну чи небезпечну ситуацію, що може трапитися з кожним підлітком у реальному чи віртуальному житті.

Чому це важливо

За даними опитування U-Report Ukraine, більше 80% українських підлітків вважають проблему насильства в стосунках актуальною, а понад 60% — не знають, куди звертатися у таких випадках. Щоб допомогти підліткам захистити себе від ризиків у житті та мережі, Клуб Добродіїв у співпраці з Plan International створив освітній серіал «Особиста безпека підлітків» на платформі Дія.Освіта.

Про серіал

Разом з журналісткою ютуб-каналу «Телебачення Торонто» Сашею Гонтар підлітки розбиратимуться, що таке булінг та шеймінг, як можуть виглядати домагання, на які червоні прапорці у стосунках звертати увагу та чому, наприклад, не варто відкривати «невинні» повідомлення від незнайомців у соцмережах. 

Читайте також: «Один вінок — це 1000 дрібних елементів»: на Одещині майстриня відроджує забуті весільні традиції

«Під час війни ризики потрапити в небезпечні ситуації, повʼязані з насильством, збільшуються. Через загальний фокус на базових потребах виживання та безпеки, підлітки часом зостаються наодинці зі своїми переживаннями та іншими відчуттями. Такі проєкти важливі, щоб формувати у молоді свідоме ставлення до себе, а також і до оточення, проговорювати та показувати що є ок, а що ні», — Наталія Ковальчук, дитяча психологиня. 

Яка мета

Мета серіалу — показати підліткам, як визначити небезпечні маркери в стосунках у школі та  інтернеті, вдома та громадських місцях, а також, як реагувати на тривожні сигнали. Відтак кожна серія містить алогритм виходу зі складної ситуації, практичні поради та корисні контакти служб чи сервісів, куди підлітки можуть звернутися за психологічною підтримкою або ж за захистом у випадку фізичної небезпеки.

Цькування у школах під час зважувань та медоглядів, насмішки над зачіскою та зовнішнім виглядом від однокласників — такі кейси покладено в основу багатьох серій.  

Освітній серіал «Особиста безпека підлітків» створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки благодійного фонду «Клуб Добродіїв» та міжнародної гуманітарної організації Plan International.

Про платформу Дія.Освіта

Національна едьютейнмент-платформа актуальних знань і навичок, де можна безоплатно навчатися, опанувати нову професію та ознайомитися з актуальними вакансіями.

Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-курс «Експрес-медіаграмотність для підлітків».

Також ми розповідали, що в Україні запустили оновлену платформу психологічної підтримки «Не дрібниці», в межах якої підлітки можуть отримати фахові консультації та розібратися у власному емоційному стані.

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

Коли з’являться результати НМТ 2024 та де дізнатися результат

Опубліковано

Результати НМТ 2024 в Україні публікуються в декілька етапів у визначені терміни. Вони є ключовими для вступу до вищих навчальних закладів України та використовуються під час конкурсного відбору абітурієнтів.

Про це повідомляє УЦОЯ.

Алгоритм дій

Після завершення виконання завдань НМТ з кожного з чотирьох предметів, учасник отримує інформацію про кількість набраних тестових балів. Ця інформація відображається на екрані монітора після натискання кнопки “Завершити роботу”.

Кількість тестових балів визначається як сума балів за правильні відповіді, які порівнюються з ключами відповідей, підготовленими Українським центром оцінювання якості освіти.

Після цього учасник може самостійно перетворити тестові бали у рейтингові, використовуючи спеціальні таблиці переведення, які щорічно затверджуються Міністерством освіти і науки України.

Читайте також: МОН запустило сайт для абітурієнтів із пошуку профтехів за регіоном і професією

Ці таблиці дозволяють перевести бали у шкалу від 100 до 200 балів для кожного предмета.

Офіційні результати НМТ публікуються в особистих кабінетах учасників у встановлені Міністерством освіти і науки України терміни.

Крім того, результати національного мультипредметного тесту (НМТ) за шкалою 100−200 балів з чотирьох предметів зазначаються й в Інформаційній картці учасника НМТ. Ця картка є частиною Сертифіката НМТ і розміщується у персональному кабінеті учасника. Інформаційна картка з результатами тестування не висилається учасникам поштою чи електронною поштою.

Учасники основної сесії отримають результати до 2 липня, а учасники додаткової сесії — до 26 липня.

Результати відображаються в Інформаційній картці до Сертифіката та передаються до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Нагадаємо, на Київщині за програмою «ВідновиДІМ» відбудували 63 багатоквартирні будинки.

Фото: 24 канал

Читати далі

Суспільство

НБУ випустив 10 грн з новим дизайном: як виглядає монета

Опубліковано

В Україні ввели в обіг нову пам’ятну монету 10 грн. Вона присвячена медичним силам Збройних сил України.

Про це повідомили у самому Нацбанку.

«Медичні сили ЗСУ – це надійний щит, що оберігає і рятує життя та здоров’я військових, які боронять нашу свободу та незалежність. … Ці монети пронесуть крізь час пам’ять героїчних вчинків наших військових лікарів, медичних сестер, бойових медиків і всіх інших працівників сектору охорони здоров’я які залучені до медичної евакуації, лікування та реабілітації поранених, травмованих та хворих військовослужбовців», – йдеться у повідомленні.

Як виглядає дизайн

Аверс монети (лицьовий бік) – ідентична аверсу оборотної монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено:

  • номінал монети;
  • рік карбування;
  • герб України.
В Україні ввели в обіг нову пам'ятну монету 10 грн

На реверсі (зворотній стороні) по колу розміщено низку написів. Це:

  • професіоналізм та милосердя;
  • Медичні сили Збройних Сил України.
Нову монету присвячено Медичним силам Збройних сил України

Де отримати монету “Медичні сили Збройних Сил України”

Читайте також: Нова пошта заплатить українцям за знищені посилки: кого стосується

Як пояснили в НБУ, нові 10 грн надходитимуть до банків та СІТ-компаній для подальшої їх видачі клієнтам. Загалом поступово в готівкове звернення буде введено майже 10 млн штук таких оборотних пам’ятних монет.

З 2 липня розпочнеться реалізація монет в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. А також банках-дистриб’юторах:

  • Укргазбанк;
  • Таскомбанк;
  • ПриватБанк;
  • Ощадбанк;
  • ПУМБ.

Нагадаємо, під Полтавою археологи знайшли цінні артефакти.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

Під Полтавою археологи знайшли цінні артефакти

Опубліковано

Археологи Полтавщини провели дослідження Глинського комплексу.  Глинський археологічний комплекс під Полтавою дослідили науковці Історико-культурного заповідника «Більськ», знахідки засвідчили, що тут у Х столітті існувала розвинена культура.

Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін.

«Артефакти, які історики продовжують знаходити на території нашої області, засвідчують, що тут віддавна був політичний, економічний і культурний осередок. У червні науковці історико-культурного заповідника «Більськ» і студенти полтавського педуніверситету працювали в межах Глинського археологічного комплексу. Досліджували курган, який був частково зруйнований дорогою в середині ХХ століття», – написав Пронін.

артефакт

Він уточнив, що під насипом виявили ямне поховання, а ще в кургані знайшли залізний ніж із прямою спинкою, поясне кільце та саманідський дирхем (арабську монету, карбовану між 913-942 роками в Бухарі). Значення даних артефактів кореспондентові Укрінформу пояснив директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Директор заповідника «Більськ» Ігор Корост розповів кореспонденту Укрінформу, що дослідженню передувала т. зв. LIDAR-зйомка місцевості. Апаратуру заповіднику надав Ukraine Art Aid Center.

«Найголовніша цінність LIDAR зйомки – надання максимально точних даних (з відхиленням до долі сантиметра) про розташування археологічного об’єкта, який в залісненій місцевості та чагарниках неможливо зафіксувати іншими доступними методами та технологіями. Мало того, деталізація LIDAR зйомки дає навіть змогу розгледіти, чи грабувався курган раніше», – наголосив Корост.

Нагадаємо, на Київщині за програмою «ВідновиДІМ» відбудували 63 багатоквартирні будинки.

Фото: Філіп Пронін

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство2 дні тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство4 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

РЕКЛАМА: