Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Made in Ukraine: дев’ять українських виробників шапок і теплих панамок

Опубліковано

В дитинстві потрібно було ледь не насильно одягати шапку, щоб батьки відпустили на вулицю. Мабуть, через це в нас залишилися не найкращі асоціації з головним убором: колеться, псує зачіску, занадто теплий чи навпаки не гріє вуха. Зараз цей відгомін минулого мало походить на правду. Сучасні шапки намагаються зробити стильними, та зручними водночас. Зібрали українські бренди головних уборів, які зігріватимуть вас взимку та навесні.

Унісекс шапки в Morning star store

Шапки Morning Star
Джерело: facebook.com/morningstarua

Morning Star — бренд з ідеєю про те, що мода повинна бути простою, продуманою, практичною і доступною. Його заснували у 2015 році двоє друзів-студентів з міста Чернівці.

«У надії знайти підробіток на літо, народилася ідея робити футболки з принтами. Першим виробом бренду стала біла футболка XXL розміру, куплена на ринку за 79 грн і пізніше доданим принтом з вовком і черепами в стилі готичних татуювань. Такі дизайни знайшли свою аудиторію, не відразу звичайно, але через деякий час ми встигли зібрати невелику компанію любителів бренду», — розповідають засновники. 

Зараз у магазині на прохолодний сезон можна знайти куртки, тренчі та базові шапки біні для чоловіків та жінок в різних кольорах: бордовий, беж, графіт, білий, зелений. У центрі шкіряна бирка з лазерним гравіюванням назви бренду. Знайдете також класичні трикотажні шапки з помпоном. 

Ціна: від 240 грн

Однотонні шапочки в Snail.knits

Джерело: instagram.com/snail.knits

Команда бренду Snail.knits що з Дніпра, в’яже одяг та аксесуари з натуральної італійської пряжі. Майже всі моделі створюють на замовлення: шапочки, снуди, мітенки, светри пастельних та яскравих відтінків. Строк виготовлення шапки — шість-сім днів. Є зі 100% мериносової вовни, а є з таким складом: 30% кашемір 70% мериносова вовна.

Ціна: від 500 грн 

Шапки для різних температур Hat & Scarf 

Джерело: facebook.com/hatandscarf

Український бренд в’язаних виробів ручної роботи Hat & Scarf заснувала п’ять років тому сімейна пара Юля та Партен. Шапки, берети, пов’язки, шарфи, мітенки, рукавиці засновниця в’яже вручну. Серед жіночих шапок виділяють три моделі для різних температур: базова, шапка-коси та об’ємна. У складі 50% шерсть та 50% акрил. Також є головні убори з помпонами, які можна зняти або одягнути на будь-яку шапку. 

Читайте також: М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

«Зараз я: в’яжу, зшиваю, пришиваю бирки. А також фотографую, створюю контент, відписую клієнтам, реєструюся на маркети, відправляю посилки тощо. У в’язанні допомагає моя мама. Вона супер профі. Також у нас є окремий майстер по рукавицях і мітенках. В часи, коли у нас було шість майстрів, в’язали не покладаючи рук. Але карантин, а ще відсутність нормальних зим це змінили», — каже Юля. 

Ціна: від 550 грн

Шапки з характером в HARD

Джерело: gohard.com.ua

Київський стрітстайл бренд одягу HARD, або ще «Це якась жесть» заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Речі створюють за унікальними лекалами з використанням якісних матеріалів та фурнітури. Худі доповнюють аксесуари — шапки, шапки-балаклави, зимові панами з вушками та утеплювачем, кепки з написом HARD.

Ціна: від 250 грн

Укорочені біні в Prefix Apparel

Джерело: prefixapparel.com

Бренд утилітарного одягу Prefix Apparel випускає укорочені унісекс шапки-біні в різних кольорах. У складі 30% ангора, 30% бавовна, 35% шерсть, 5% еластан. Марка позиціює себе, як незалежний проєкт, головна ідеологія якого — це творче перероблення раніше наявних предметів чоловічого гардероба.

«Коротка вовняна трикотажна шапка історично була надзвичайно поширеною формою головних уборів для моряків, військових, рибалок, мисливців та інших представників чоловічих професій», — кажуть у Prefix Apparel.

Ціна: від 300 грн

Скандинавські шапки в Knitya_wear

Джерело: instagram.com/knitya_wear

Затишний онлайн-магазин в’язаного одягу та аксесуарів ручної роботи Knitya_wear  заснувала Катя Юдіна. Дівчина власноруч в’яже спицями скандинавські шапки з помпонами, шапки з шерсті альпаки та мериноса, пов’язки, рукавиці об’ємні кардигани. В неї є свій канал на YouTube, де вона розповідає про своє захоплення та показує сам процес.

«Мені дуже подобається в’язати, і я хочу, щоб мої вироби зігрівали людей по всьому світу. Так я заснувала бренд Knitya_wear. Я віддаю перевагу натуральним волокнам і дуже ретельно обираю пряжу. Моя місія —  створювати красиво зшитий одяг з максимальною повагою до людей і планети», — розповідає Катя.

Ціна: від 600 грн

Теплі панами в Teplota_ua

шапки
Джерело: instagram.com/teplota_ua

Бренд українських капелюхів teplota_ua на 100% відповідає назві. Адже тут знайдете жіночі шапки, панами на флісі, пов’язки, берети, кепі, ушанки, теплі бейсболки, косинки та тюрбани. Все це в будь-яких кольорах та відтінках. До теплого аксесуара можна підібрати рукавиці та сумки-пуховики. 

Читайте також: Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів

Не поступаються різноманіттю шапок і панами, які створюють з вельвету, екошкіри, екобаранця, бавовни. Є навіть утеплена панама унісекс з рефлективно плащової тканини. На сторінці бренду пишуть, що вона підійде тим, хто часто пересувається по вулиці в темний час доби й піклується про свою безпеку: «при світлі фар — вона сяє яскравіше всіх ліхтарів».

Ціна: від 365 грн

Яскраві шапки з вовни альпаки в Pure Wool

шапки від українських брендів
Джерело: facebook.com/UApurewool

В українській мануфактурі Pure Wool вручну створюють теплі та яскраві речі для всієї сім’ї. Це шапки з помпонами й без, шапки-вушанки, капори, берети, теплі в’язані пов’язки. У роботі команда в’язальників використовує екологічну сировину — вовну норвезької високогірної вівці та вовну Альпаки. Також є вироби з гіпоалергенного штучного матеріалу. Ручні аксесуари мають орнамент, традиційний для країн Скандинавії.

«Наша співпраця з клієнтами продовжується і після покупки наших чудових виробів. Якщо ви раптом втратите або пошкодите свої рукавички чи шапочку, ми із задоволенням і в короткий термін — до 5 днів — виготовимо вам таку саму, ще й зі знижкою», — кажуть в Pure Wool.

Ціна: від 370 грн

Бавовняні панами в Knitlab

Джерело: instagram.com/knitlab_ua

Український бренд Knitlab створює теплий одяг з італійської бавовни, меріноса, ангори.  В магазині можна знайти не тільки кофти і кардигани, але й теплі головні убори. До кожної моделі шапки є широка палітра кольорів доступних до замовлення, а також багато шапочок в наявності. Панами шиють з італійської напівшерсті, вони, як пишуть на сторінці бренду, теплі, зручні та не продуваються. На вибір є вельветові, джинсові, панами з вовни.

Ціна: від 790 грн

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі