Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Made in Ukraine: дев’ять українських виробників шапок і теплих панамок

Опубліковано

В дитинстві потрібно було ледь не насильно одягати шапку, щоб батьки відпустили на вулицю. Мабуть, через це в нас залишилися не найкращі асоціації з головним убором: колеться, псує зачіску, занадто теплий чи навпаки не гріє вуха. Зараз цей відгомін минулого мало походить на правду. Сучасні шапки намагаються зробити стильними, та зручними водночас. Зібрали українські бренди головних уборів, які зігріватимуть вас взимку та навесні.

Унісекс шапки в Morning star store

Шапки Morning Star
Джерело: facebook.com/morningstarua

Morning Star — бренд з ідеєю про те, що мода повинна бути простою, продуманою, практичною і доступною. Його заснували у 2015 році двоє друзів-студентів з міста Чернівці.

«У надії знайти підробіток на літо, народилася ідея робити футболки з принтами. Першим виробом бренду стала біла футболка XXL розміру, куплена на ринку за 79 грн і пізніше доданим принтом з вовком і черепами в стилі готичних татуювань. Такі дизайни знайшли свою аудиторію, не відразу звичайно, але через деякий час ми встигли зібрати невелику компанію любителів бренду», — розповідають засновники. 

Зараз у магазині на прохолодний сезон можна знайти куртки, тренчі та базові шапки біні для чоловіків та жінок в різних кольорах: бордовий, беж, графіт, білий, зелений. У центрі шкіряна бирка з лазерним гравіюванням назви бренду. Знайдете також класичні трикотажні шапки з помпоном. 

Ціна: від 240 грн

Однотонні шапочки в Snail.knits

Джерело: instagram.com/snail.knits

Команда бренду Snail.knits що з Дніпра, в’яже одяг та аксесуари з натуральної італійської пряжі. Майже всі моделі створюють на замовлення: шапочки, снуди, мітенки, светри пастельних та яскравих відтінків. Строк виготовлення шапки — шість-сім днів. Є зі 100% мериносової вовни, а є з таким складом: 30% кашемір 70% мериносова вовна.

Ціна: від 500 грн 

Шапки для різних температур Hat & Scarf 

Джерело: facebook.com/hatandscarf

Український бренд в’язаних виробів ручної роботи Hat & Scarf заснувала п’ять років тому сімейна пара Юля та Партен. Шапки, берети, пов’язки, шарфи, мітенки, рукавиці засновниця в’яже вручну. Серед жіночих шапок виділяють три моделі для різних температур: базова, шапка-коси та об’ємна. У складі 50% шерсть та 50% акрил. Також є головні убори з помпонами, які можна зняти або одягнути на будь-яку шапку. 

Читайте також: М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

«Зараз я: в’яжу, зшиваю, пришиваю бирки. А також фотографую, створюю контент, відписую клієнтам, реєструюся на маркети, відправляю посилки тощо. У в’язанні допомагає моя мама. Вона супер профі. Також у нас є окремий майстер по рукавицях і мітенках. В часи, коли у нас було шість майстрів, в’язали не покладаючи рук. Але карантин, а ще відсутність нормальних зим це змінили», — каже Юля. 

Ціна: від 550 грн

Шапки з характером в HARD

Джерело: gohard.com.ua

Київський стрітстайл бренд одягу HARD, або ще «Це якась жесть» заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Речі створюють за унікальними лекалами з використанням якісних матеріалів та фурнітури. Худі доповнюють аксесуари — шапки, шапки-балаклави, зимові панами з вушками та утеплювачем, кепки з написом HARD.

Ціна: від 250 грн

Укорочені біні в Prefix Apparel

Джерело: prefixapparel.com

Бренд утилітарного одягу Prefix Apparel випускає укорочені унісекс шапки-біні в різних кольорах. У складі 30% ангора, 30% бавовна, 35% шерсть, 5% еластан. Марка позиціює себе, як незалежний проєкт, головна ідеологія якого — це творче перероблення раніше наявних предметів чоловічого гардероба.

«Коротка вовняна трикотажна шапка історично була надзвичайно поширеною формою головних уборів для моряків, військових, рибалок, мисливців та інших представників чоловічих професій», — кажуть у Prefix Apparel.

Ціна: від 300 грн

Скандинавські шапки в Knitya_wear

Джерело: instagram.com/knitya_wear

Затишний онлайн-магазин в’язаного одягу та аксесуарів ручної роботи Knitya_wear  заснувала Катя Юдіна. Дівчина власноруч в’яже спицями скандинавські шапки з помпонами, шапки з шерсті альпаки та мериноса, пов’язки, рукавиці об’ємні кардигани. В неї є свій канал на YouTube, де вона розповідає про своє захоплення та показує сам процес.

«Мені дуже подобається в’язати, і я хочу, щоб мої вироби зігрівали людей по всьому світу. Так я заснувала бренд Knitya_wear. Я віддаю перевагу натуральним волокнам і дуже ретельно обираю пряжу. Моя місія —  створювати красиво зшитий одяг з максимальною повагою до людей і планети», — розповідає Катя.

Ціна: від 600 грн

Теплі панами в Teplota_ua

шапки
Джерело: instagram.com/teplota_ua

Бренд українських капелюхів teplota_ua на 100% відповідає назві. Адже тут знайдете жіночі шапки, панами на флісі, пов’язки, берети, кепі, ушанки, теплі бейсболки, косинки та тюрбани. Все це в будь-яких кольорах та відтінках. До теплого аксесуара можна підібрати рукавиці та сумки-пуховики. 

Читайте також: Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів

Не поступаються різноманіттю шапок і панами, які створюють з вельвету, екошкіри, екобаранця, бавовни. Є навіть утеплена панама унісекс з рефлективно плащової тканини. На сторінці бренду пишуть, що вона підійде тим, хто часто пересувається по вулиці в темний час доби й піклується про свою безпеку: «при світлі фар — вона сяє яскравіше всіх ліхтарів».

Ціна: від 365 грн

Яскраві шапки з вовни альпаки в Pure Wool

шапки від українських брендів
Джерело: facebook.com/UApurewool

В українській мануфактурі Pure Wool вручну створюють теплі та яскраві речі для всієї сім’ї. Це шапки з помпонами й без, шапки-вушанки, капори, берети, теплі в’язані пов’язки. У роботі команда в’язальників використовує екологічну сировину — вовну норвезької високогірної вівці та вовну Альпаки. Також є вироби з гіпоалергенного штучного матеріалу. Ручні аксесуари мають орнамент, традиційний для країн Скандинавії.

«Наша співпраця з клієнтами продовжується і після покупки наших чудових виробів. Якщо ви раптом втратите або пошкодите свої рукавички чи шапочку, ми із задоволенням і в короткий термін — до 5 днів — виготовимо вам таку саму, ще й зі знижкою», — кажуть в Pure Wool.

Ціна: від 370 грн

Бавовняні панами в Knitlab

Джерело: instagram.com/knitlab_ua

Український бренд Knitlab створює теплий одяг з італійської бавовни, меріноса, ангори.  В магазині можна знайти не тільки кофти і кардигани, але й теплі головні убори. До кожної моделі шапки є широка палітра кольорів доступних до замовлення, а також багато шапочок в наявності. Панами шиють з італійської напівшерсті, вони, як пишуть на сторінці бренду, теплі, зручні та не продуваються. На вибір є вельветові, джинсові, панами з вовни.

Ціна: від 790 грн

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі