Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

Опубліковано

Грудень ще може тішити по-осінньому теплими днями, але радимо не розслаблятись. Адже, якщо вірити українським синоптикам, сніги та сильні морози ще попереду. Найкраще рятує від зимових холодів шарф чи светр, зв’язаний бабусиними руками. Якщо таких під рукою нема, маємо для вас гарні новини — знайшли п’ять українських брендів, які зв’яжуть для вас з мотків шерсті такі светри та костюми… А втім, їх краще побачити на власні очі.

Nugastudio і светри кольору “київського неба”

“Хтось забув у нас свій ідеальний светр. Уважно розгляньте фото, можливо, він ваш? ” — пишуть на сторінці про “светр кольору київського неба “. І, судячи з фото, того неба, яке похмуре і затягнуте хмарами. Але та частина підпису, що про ідеальність, мабуть, підійде до будь-якого светра з модельного ряду Nugastudio.

На сторінці у Instagram, крім похмуро-сірого, знайдете ще светри вівсяного, майже чорного і теракотового кольорів. А ще теплий беж і какао. Звучить смачно? Бо виглядає точно нівроку.

З цікавинок — обіцянка від виробників, що їх вироби не кошлатяться. Кажуть: поекспериментували і знайшли ідеальний склад для светрів без катишків: 70% бавовни і 30% поліестеру.

До слова, також в Nugastudio роблять трикотажні костюми і екошуби. З новинок бренду — шуби з вітронепроникними капюшонами. Команда Nugastudio називає винахід “капюшон-жилет”, а коштує такий окремо від шуби 650 гривень.

Ціна на светри починається від 1600 гривень. 

Kosa.knitwear. Чим похмуріші дні, тим светри яскравіші

Коли дні стають все похмурішими, і в офісах та на сірих вулицях ніде взяти навіть краплинки кольору, на допомогу приходять вони — Kosa.knitwear. З цим брендом, кажуть власники, все навколо стане яскравішим. А в першу чергу — светри.

Їх у Kosa.knitwear можна купити які завгодно — і об’ємні в’язані светри, і гольфи для офісу. А ще на їх сторінку у Instagram заходять за ексклюзивними трикотажними костюмами.

Візитівкою бренду є прозорий, але теплий светр-павутинка, який в Kosa Knitwear почали робити на старті і продовжують виробляти дотепер.

У роботі виробники використовують мохер, шерсть альпаки, вовну мериноса і шовк.

Ціна за яскравий светр починається від 2200 гривень. Найяскравіші, які одразу привертають до себе увагу у їх Instagram, коштують по 2600 гривень.

Slowme. Замінити “швидку” моду на довготривалу

Одяг бренду Slowme — мінімалістичний і стриманий. Їх осінньо-зимова лінійка — це светри та гольфи з шерсті мериноса та альпаки. Є речі і з шовку, бавовни чи льону. 

Окрім стриманості та елегантності, Slowme цікаві тим, що позиція “екофрендлі” для команди — принципова. Тому вони виготовляють одяг невеликими партіями — так, щоб усі речі продалися. А ще використовують у роботі підхід zero waste та no plastic: сміття — сортують, речі — запаковують у біорозкладні пакети.

Дизайнерка і власниця Slowme Ірина Василенко каже: іноді замислюється про те, що створення одягу у часи екологічних катастроф – це майже злочин. Але потім згадує, що є вихід — відповідальне споживання. Так, сама Ірина носить свої светри по п’ять років — і ще стільки ж вони можуть витримати. Мета дівчини — замінити “швидку” моду на довготривалу.

Ціна за светр — від 1700 гривень.

Кnitlab. Найкраща інвестиція зими

У що неодмінно необхідно вкластися, коли зимовий холод підступно проникає під вашу куртку — так це у светр, кажуть у Кnitlab. Вони зроблять його з мериноса, кідмохера чи ангори, але результат обіцяють один: холод вас не чіпатиме.

У Кnitlab виробляють не тільки светри, але і гольфи, світшоти, штани, сорочки, шапки та шарфи. А ще шляпи-федори за 2500 гривень, що на 100% складаються з шерсті мериноса, і навіть в’язані балаклави по 1200 гривень.

Ціни на светри починаються від 2100 гривень, костюми — по 4100 гривень. 

Nit.kA. Чи може трикотаж вийти за межі буденності?

Щоби трикотажні речі вивести з демократичного повсякденного варіанту на новий рівень, команді дизайнерів Nit.kA з 2015 року довелось гарно попрацювати. Вони аналізували і видозмінювали все: крій, принти, доповнили машинну в’язку з ручною роботою. А ще поєднали українську вишивку та тенденції світової моди. 

Їх зимова колекція створюється з вовняної пряжі. Це і яскраві светри, і довгі кардигани, і костюми з оригінальними принтами. 

Причому, принти, які вони використовують — окрема тема для розмови. Це не просто візерунки, а переосмислення культурних та містичних кодів. Кожен знак, квітка чи зображення, використані при пошитті речі, мають свій сакральний сенс, кажуть у Nit.kA.

Ціни на светри починаються від 2500 гривень, довгі кардигани коштують від 5900 гривень. 

Wool Happen. Трикотаж ручної роботи

Бренд був заснований зовсім нещодавно, у 2018 році. А створила Wool Happen разом з батьками молода дизайнерка Анастасія Титаренко.

Усі лінійки, всі моделі бренду — результат величезного досвіду сім’ї Титаренків. У текстильній промисловості вони понад 17 років працювали над виготовленням якісного трикотажу та створювали колаборації з українськими дизайнерами. 

У зимовій колекції Wool Happen є і светри-оверсайз грубої в’язки, і невагомі напівпрозорі з вовни мериноса, і лімітовані костюми з італійського мериноса та мохеру.

Кожна річ створюється вручну: спочатку на в’язальних машинах виробляють трикотаж, а потім на етапі ручної збірки з нього шиють вироби пастельних тонів.

Ціна на светри починається від 2100 гривень, трикотажні костюми коштують від 3900 гривень.

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

Суспільство

Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Опубліковано

Канадсько-українська програма хірургічної допомоги (CUSAP) протягом останніх днів прийняла 36 пацієнтів з різних куточків України в рамках своєї п’ятої місії в Желядзі, Польща.

Про це у Facebook повідомила Канадсько-українська фундація, яка започаткувала цю місію у 2014 році.

Відомо, що всі пацієнти зазнали немислимих травм внаслідок війни Росії проти України, зокрема, черепно-лицевих, м’яких тканин, верхніх і нижніх кінцівок, а також опіків. Майже всі травми настільки важкі, що поранені не можуть отримати повноцінне лікування в рамках перевантаженої системи охорони здоров’я України на цей момент.

Читайте також: “Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

«Деякі пацієнти повертаються з попередніх місій Canada Ukraine Surgical Aid Program, щоб пройти додаткові процедури з нашими волонтерами в рамках багатоетапного плану хірургічної допомоги. Наша команда була рада вітати нові та знайомі обличчя в рамках п’ятої місії з надання хірургічної допомоги», – повідомили в КУФ.

Крім того, найближчими днями понад 60 канадських волонтерів поділяться своїм часом і досвідом, щоб покращити якість життя тих, хто цього потребує.

«Ми висловлюємо подяку багатьом волонтерам і жертводавцям, які, починаючи з 2014 року, дозволили цим життєво важливим, трансформаційним хірургічним місіям змінити життя. Ваша робота допомогла підняти дух, зцілити сім’ї та відновити громади», – подякували в КУФ.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Канадсько-українська фундація

Читати далі