Економіка і бізнес
«Львівські круасани» вийшли на ринок Європи і відкрили перші заклади у Польщі
Українська мережа «Львівські круасани» вийшла на європейський ринок. Перший заклад за кордоном відкрили у прикордонному польському місті Згожелець. Другий — у Вроцлаві.
Про це розповів в інтерв’ю RAU засновник мережі Андрій Галицький.
В Україні «Львівські круасани» мають 141 заклад, з яких 20 працюють у форматі фуд-корта в ТРЦ у 8-ми містах України.
Як створили «Львівські круасани»?
Мережу Lviv Croissants створили 2015-го. Тоді український бізнес оговтувався після глобальних економічних проблем 2013-14 років. Попри це, львівським підприємцям вдалося знайти вдалий формат закладів і швидко масштабувати мережу, розвиваючись за принципом франчайзингу.
Чому вирішили відкриватися у Польщі?
Польща є досить близькою за розташуванням, менталітетом та вподобаннями. Аналіз відвідуваності українських пекарень, особливо на заході України, показав, що поляки займають досить значну частку в структурі відвідувачів.
У 2018 році ми мали негативний досвід відкриття пекарні в Польщі, але на той час ми, напевно, не до кінця були готові до виходу на міжнародний ринок, було допущено низку помилок.
Тепер ми виходимо на ринок Польщі зовсім з іншим підходом: зі сформованою командою, удосконаленими стандартами ведення бізнесу, адаптованими меню та ціновою політикою, а також з розумінням особливостей ринку. Чітко усвідомлюємо, що попереду викликів ще досить багато, проте маємо ресурси для ефективної роботи і розбудови польської гілки мережі.
Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни
19 вересня ми відкрили перший заклад в невеликому прикордонному місті Згожелець і вже бачимо позитивну реакцію місцевих жителів на продукт Lviv Croissants.
Про меню у польських закладах
Змінювати саму структуру асортименту не планують, оскільки Lviv Croissants – це франчайзингова мережа з монопродуктом.
На ринок Польщі виходять з асортиментними групами аналогічними українському – ситні та солодкі круасани залежно від локації, лінійка холодних та гарячих напоїв.
«По наповненню наші українські круасани ми адаптували під ринок Польщі. Наша концепція – великі свіжоспечені круасани з натуральними інгредієнтами, тому постачаємо ми лише основний продукт і частину SKU private label. А все, що стосується інгредієнтів наповнення круасанів – від м’яса, риби до фреш-групи, то це місцеві постачальники», — розповів Андрій Галицький.
Читайте також: «Виконали замовлення для Nike попри обстріли». Створена українцем компанія перетворює пластикове сміття на інноваційний матеріал
Він додав, що процес адаптації меню зайняв три місяці щоденної роботи: потрібно було знайти аналоги продуктів, які б могли постачатись або закуповуватись, незалежно від регіону Польщі, продегустувати та відібрати ті польські продукти, які давали б смак, аналогічний українському.
Виробництво розташоване у Львові
Виробництво розташоване у Львові, тому круасани постачаються з України. Компанія налагодила співпрацю з логістичними компаніями та митними агенціями, орендувала у Польщі приміщення під склад для забезпечення польських пекарень круасанами.
«На даному етапі економічно не вигідно будувати окреме виробництво, інвестувати чималу суму та наймати додатковий персонал. В далекій перспективі, можливо, відкриємо власне виробництво, яке буде покривати весь європейський ринок, але це точно не план на найближчі 3-5 років», — каже Андрій Галицький.
Читайте також: «Надійний тил має рятувати економіку». Як Хотинська громада стала фортецею для релокованого бізнесу
Він наголосив, що в Польщу компанія заходить із внутрішнім слоганом «Ми вміємо не лише брати, але й давати».
«Зараз важливо показати полякам, що ми – сильна країна, яка здатна будувати міцний бізнес, надавати робочі місця, смачний продукт, класний сервіс, атмосферу, а також, показати, що ми вміємо бути вдячними за їхню підтримку», — каже Андрій Галицький.
Нагадаємо, після візиту Анджеліни Джолі продажі у «Львівських круасанах» зросли на 20%.
Фото: rau.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі