Суспільство
Маленька львів’янка Вікторія Полюга зі СМА отримала рятівний укол
Львів’янці Вікторії Полюзі зі спінальною м’язовою атрофією зробили рятівний укол препарату Zolgensma, який зупинить прогресування хвороби.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці спільноти «Врятуємо Вікторію Разом».
До Сполучених Штатів дівчинка з батьками вилетіла на початку грудня. Мама дівчинки подякувала всім, хто допоміг врятувати її донечку.
Читайте також: Байкери-волонтери. Як львівська «МотоДопомога» підстраховує «швидку» та рятує травмованих у ДТП
«Я завжди повторювала, що лише разом і з вашою підтримкою Вікторія буде здорова, і так воно є!», – написала мама Вікторії вранці 11 січня на сторінці «Врятуємо Вікторію разом».
Відомо, що укол зробили 10 січня у клініці міста Сан-Антоніо. Дівчинка добре перенесла процедуру. Вона ще деякий час буде у США, адже потрібне спостереження лікарів за її станом.
Читайте також: Що таке Щедрий Вівторок і як долучитися до добрих справ? (ВІДЕО)
До 8 місяців Вікторія Полюга розвивалася без жодних відхилень. Згодом батьки помітили, що дитина перестала піднімати ніжки. Генетичний аналіз показав, що хвороба ослаблює тіло та спричинює атрофію м’язів, здатність рухатись і навіть ковтати та дихати. Волонтери запустили потужну кампанію зі збору коштів на укол препарату Zolgensma, який необхідно було зробити у віці до двох років, які Вікторії виповнюються 29 березня. Необхідну суму 50 млн грн зібрали 4 листопада.
Zolgensma – це найдорожчий препарат у світі, він використовується для генної терапії спінально-м’язової атрофії. Він не виліковує повністю хворобу, але допомагає зупинити її прогресування. Діти можуть самостійно дихати, сидіти і навіть ходити. Його вводять один раз, але треба встигнути зробити це до того, як дитині виповнилось 2 роки. В Україні створили громадський рух «Діти ми встигнемо», за допомогою якого збирають кошти таким дітям. На сайті можна почитати історії дітей з діагностованою спінальною м’язовою атрофією і долучитися до збору коштів.
Нагадаємо, футболіст Зінченко оплатив роботу німецького пластичного хірурга для дітей.
Як ми повідомляли раніше, у Полтаві рятувальники зібрали майже 40 тис. грн на доброчинність.
Фото: facebook.com/SaveVictoriaTogether.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі