Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
obzor uslug tsentra aviatsii rotor ukraina foto1 obzor uslug tsentra aviatsii rotor ukraina foto1

Суспільство

Літак, дельтаплан, парашут: де екстремалам провести літо

Опубліковано

Пропонуємо вилетіти із зони комфорту та спробувати екстремальні розваги. А що може пришвидшити биття серця до 100 ударів на хвилину, як не політ на повітряному судні малої авіації?!

У цьому матеріали зібрали точки екстриму, де можна спробувати себе в ролі другого пілота, відчути перевантаження. А як бонус – більшість аеродромів надають додаткові послуги: політ на планерах, дельтапланах чи в аеротрубі, стрибки з парашутом.

Київ і область

Киянам пощастило, бо неподалік Києва (і навіть в самому місті є) – найбільше летовищ.

Аеродром “Чайка” – тут можна пройти курс вищого пілотажу, а потім стати учасником повітряних раллі. Найдешевший сертифікат польотів з фігурами вищого пілотажу – 3150 грн (15 хв). Знаходиться у с. Чайка, вул. Авіаконструктора Антонова 8.

Читайте також: У Києві облаштують станції прокату для водних видів спорту

Аеродром “Бузова” – найдешевший (ознайомчий) політ триватиме 15 хвилини. Вартість – 1125 гривень. Окрім польотів на літаках, пропонують ще й стрибки з парашутом (3800 грн) та політ в аеротрубі (500 грн за 2 хвилини), політ на планері (2500 грн за 20 хв). Розташоване летовище в однойменному селі Бузова.

Летовища поблизу Києва пропонують повний набір екстремала: політ, стрибок з парашутом, лавіювати в аеротрубі

Аеродром “Наливайківка” – можна політати ще й на дельтаплані, який оспівував у своїй пісні маестро Леонтьєв. На цім летовищі готують пілотів-любителів, а також проводять експериментальні польоти. Вартість краще уточнювати за телефоном +38 (098) 622 52 20. Аеродром знаходиться у Макарівському районі Київської області.

Читайте також: Дитячий відпочинок: 7 літніх таборів на морському узбережжі

Крім того, усі летовища об’єднані в один великий аероклуб та мають спільний сайт та сторінки у соцмережах: Instagram, Facebook, Twitter.

На вертольоті в Чорнобиль

У Києві є аеродром, де розмістилося аероагентство “Внебо”. Фішка компанії – здійснюють польоти на літаках і вертольотах не лише над Києвом, а й по всій Україні.

Політ на вертольоті до Чорнобиля коштує понад 29 тисяч гривень, а літаком – 17500

Для прикладу, компанія пропонує польоти на літаках в Чорнобиль, вартістю від 17500 грн, або 29 тисяч – вертольотом. Також є послуга польотів у інші населені пункти України: Радомишль (від 28 тис. грн), Качанівка (27 тис. грн), Умань (37800 грн) та ін. У салон може ввійти 1-3 пасажири.

Читайте також: Чорнобильська зона стала у 10 разів популярнішою для туристів

Є і дешевші розваги, вартістю від двох тисяч гривень, як от ознайомчий 15-хвилинний політ.

Також компанія має льотні представництва у 25 містах України, зокрема – у Харкові можна випробувати політ на реактивному літаку, у Дніпрі – спробувати вечірні політ над містом, розгледіти Одесу з усіма її вуличками та помилуватися морем, або за 6 тисяч гривень облетіти Львів.

Зв’язатися з компанією для польоту можна тут.

Планери та літаки в Рівному

На аеродромі Воронів, що у 33 км від Рівного, збереглися єдині в західному регіоні парашутна і планерна ланки.

Політ на планері тут коштує 1200 грн за 10 хв, а на літаку – 1500 грн за 10 хв. Проте годину в повітрі можна провести за ціною 6500 гривень.

Планер – це безмоторний літальний апарат, який не має механічної тяги

Окрім польотів, із додаткових розваг, на летовищі пропонують стрибок з парашутом по класичній десантній методиці. Навчання студенти проходять протягом 20-30 уроків. Найдешевший стрибок з висоти 1000 м, обійдеться у 1350 грн. А у тандемі з інструктором і з висоти 3 км – 3950 грн.

Детальніше з програмами можна ознайомитись на офіційному сайті.

Екстрим в Дніпрі й “Static line”

На “Майському” аеродромі поблизу Дніпра випробовують польоти з фігурами вищого пілотажу, вартістю 3650 грн за 15 хв.

Стрибок “Static line” виконують з парашутом-крилом, який відрізняється від класичного круглого – підвищеною маневреністю

Але тут пропонують і унікальні стрибки з парашутом-крилом – “Static line”. Після 8-годинного інструктажу та медогляду – зможете насолодитися 3-ма секундами вільного падіння з висоти 1000 метрів. А потім спрацює розумна система парашута, і він сам автоматично розкриється. Цей вид стрибка відрізняється від класичного з круглим парашутом. Адже з першого разу екстремал лишається з небом сам на сам, без інструктора. Коштує розвага – 2000 грн. Кожен наступний стрибок протягом місяця – 1800.

З деталями можна ознайомитись на офіційному сайті.

Аеротаксі на замовлення із Харкова

Пощастило мешканцям Харкова, бо для них не лише працює авіаслужби у якості розваги, а й надає послуги аеротаксі. Замовити приватний політ можна до Кривого Рогу, Одеси, Кременчука, Сум, Полтави й Кропивницького. Об’єднання любителів малої авіації не лише здійснює 20-хвилинні польоти, а й організовує індивідуальні перельоти.

Компанія “Ротор Україна” пропонує пасажирам складати індивідуальні маршрути польотів

Пілоти і диспетчери прокладають 1,5-2 годинні сітки маршрутів. Крім того, замовник може розраховувати на індивідуальний маршрут. Льотчики переконані, що це сприяє розвитку внутрішнього аероруху в Україні.

Читайте також: Під Києвом відкривається перший у світі куледром

Послуги авіаційного центру “Ротор Україна” (який об’єднує сім областей) можна замовити тут.

Маленькі поради

Коли наважитесь на повітряну екстремальну розвагу – обговоріть з пілотом ще на землі, чим він вас дивуватиме. До прикладу, перевантаження (відчуття вільного падіння чи невагомості) – подобається не всім, звісно, якщо ви не оплатили фігури вищого пілотажу.

Паніка – не найкращий товариш екстремалів. Зазвичай пілоти проводять інструктаж перед польотом. Ви домовляєтесь, як діятимете, якщо страх таки накриє.

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі