Суспільство
Легендарний Ленні Кравіц має українське коріння (ВІДЕО)
Прадід Ленні Кравіца – киянин! Сам Ленні Кравіц багато років мріяв приїхати в Україну. Про українське коріння співака розповідає ШоТам.
«Я уперше в Києві. Я в місті, де народився мій прадід. І я тут уперше», — Ленні Кравіц, музикант.
Так-так! Це легендарний Ленні Кравіц на вулицях Києва розказує про своє українське коріння!
Дідусь народився в Києві
«Я багато років мріяв приїхати в Україну. Адже, хоч я і не схожий на українця, в 1903 році мій дідусь народився саме тут, у Києві», — сказав Ленні Кравіц під час концерту в Києві 2008 року.
А Ленні народився вже в родині його онука Сеймура та акторки Роксі Роукер у США. Він змалечку виявив інтерес до музики: ритмічно барабанив по каструлях.
Батьки помітили його хист і прищепили смак до якісної музики. Опанувавши безліч інструментів, ще в юні роки Ленні здобув славу мультиінструменталіста.
А світове визнання прийшло 1989 року з першим його альбомом Let Love Rule. Він тонко поєднав джаз, соул, рок, реггі та фолк, змусивши тремтіти серця фанатів.
Читайте також: Примаченко чи Приймаченко? А хто це взагалі? 12 фактів-запитань про українську генійку наївного мистецтва
А одну з пісень альбому виконала сама Мадонна. Чотири роки поспіль Ленні отримував Греммі за найкращий чоловічий рок-вокал.
І, звісно, росіяни хотіли привласнити Ленні собі: запевняли, що він із роду російських євреїв. Так думала навіть мама Ленні, адже його дід по батьковій лінії нібито народився в Москві.
Однак сам Ленні Кравіц відповів так: «Я ніколи не був у Москві. Не знаю, чи є в мене там родичі. Мій дідусь народився в Києві, і я обов’язково туди поїду в рамках свого туру. Можливо, знайду своїх рідних, не знаю», — Ленні Кравіц, музикант, інтерв’ю виданню people.ru.
2008 дав концерт у Києві
І 2008 року співак таки приїхав до Києва з концертом, а наступного дня пішов гуляти містом та зустрів там киянина, який був на його концерті.
«Мені було років 13–14. Десь так… Я просто дивлюся й не можу повірити своїм очам, що бачу людину, в якої день тому був на концерті, йому аплодували», — Владислав Китайгородський, киянин.
Ту зустріч і той концерт Влад із захопленням згадує й досі, через 15 років…
«Він на концерті каже: «Я з України родом, моє коріння бере початок з України. Скажіть, чи є в залі хтось на прізвище Кравіц? Можливо, це мій родич, підніміть чесно руки!» І тут усі люди: «Ми-и-и-и!», — Владислав Китайгородський, киянин.
Дивіться відео: Світова легенда поп-арту Енді Воргол: чи був він українцем?
Ленні живе з Україною в серці і після повномасштабного вторгнення росіян. Він неодноразово підтримував українців і закликав світ допомагати країні його предків.
Нагадаємо, ШоТам розповідав, як Квітка Цісик дала нове життя українській пісні.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ