Суспільство
Латвія відправила Україні нову партію авто, конфіскованих у п’яних водіїв
Уряд Латвії ухвалив рішення передати Україні на безкоштовній основі 14 автомобілів, конфіскованих у п’яних водіїв.
Про це повідомляє латвійське видання Delfi.
Зазначається, що автомобілі призначені для армійських частин Міноборони України, комунального медичного підприємства в Ізюмському районі Харківської області, Арбузинської сільради Миколаївської області, військової частини Нацгвардії, Кам’янець-Подільської райради Хмельницької області та Китайгородської сільради Хмельницької області.
Загальна ринкова вартість цих автомобілів становить понад 100 тис євро.
Згідно з повідомленням, йдеться про такі автомобілі: Volvo XC60 2011 року, Citroen C-Elysee 2016 року, Subaru Legacy 2003 року, Volkswagen Multivan 2005 року, Nissan X-Trail 2009 року, Volkswagen Touran 2007 року, Volvo XC90 2005 року, BMW X5 2010 року, Volkswagen Caddy Life 2008 року, Seat Altea XL 2006 року, Skoda Fabia 2007 року, Ford Galaxy 2008 року, Volkswagen Passat 2007 року, Chevrolet Captiva 2013 року.
Читайте також: Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями
Автомобілі доставлять з Латвії до України за допомогою так званого «Твіттер-конвою».
Твіттер-конвой був організований у 2022 році для допомоги Україні. Активісти об’єднують тих, хто готовий жертвувати ЗСУ автомашини чи кошти на них. Отримані машини щотижня переганяють до України.
Про ініціативу
8 лютого У Латвії запропонували пожертвувати Україні конфісковані у п’яних водіїв автомобілі. Зміни ініціював міністр фінансів Латвії Арвілс Асераденс, який запропонував внести поправки до закону, що дозволять безоплатно передавати Україні автомобілі, конфісковані за кермування у стані сп’яніння.
17 лютого парламент Латвії схвалив поправки до закону, який дозволив передавати для української армії автомобілі, конфісковані у п’яних водіїв.
Станом на 5 червня Латвія передала Україні 66 автомобілів, які були конфісковано у п’яних латвійських водіїв.
У листопаді уряд Латвії своїм рішенням передав Україні ще 20 автомобілів, конфіскованих у п’яних водіїв. Невдовзі вони вирушать на територію України.
Фото: Shutterstock.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі