Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків

Опубліковано

Київський зоологічний парк загальнодержавного значення отримав гранульований сухий корм від зоопарків Берліна, Відня та Інсбрука.

Про це повідомили на сайті зоопарку.

«До постійної небезпеки та блекаутів додалась проблема відсутності специфічних професійних кормів для тварин різних видів. Завдяки цим сухим гранульованим сумішам тривалого зберігання ми можемо годувати наших тварин під час повітряних тривог та відключень світла. І це, наскільки можливо за даних умов, забезпечує їхній комфорт та благополуччя, які для нас завжди на перших місцях»‚ — написали в зоопарку.

Читайте також: UAnimals закупили понад тонну корму для евакуйованих тварин на Донеччині (ФОТО)

Фото: сайт КиївЗоо

Корм передали для:

  • слона;
  • бегемота;
  • фламінго;
  • папуг;
  • альпак;
  • морських свинок;
  • черепах та інших тварин.

Як вказують в КиївЗоо, їжу отримуватимуть не тільки тварини самого зоопарку, але й ті, кого евакуювали з окупованих або постраждалих унаслідок війни територій.

Нагадаємо, що на Київщині з’явиться котопарк для врятованих тварин.

Раніше ми писали, що в Україні запустили «Таємного Санту» для тварин із притулків: як долучитися.

Фото: сайт КиївЗоо

Коментарі

Суспільство

На Київщині відкрили модернізовану лікарню, в будівлі якої був штаб окупантів

Опубліковано

У селі Немішаєве на Київщині відкрили модернізоване відділення невідкладної медичної допомоги та реконструйовані водоочисні споруди. Фінансування забезпечив Євросоюз, а реалізацією займався Північний зелений банк (НЕФКО).

Про це повідомляє НЕФКО.

Немішаєвська лікарня, серйозно пошкоджена під час російської окупації в березні 2022 року, отримала нове життя. Приймальне відділення повністю модернізували, забезпечили підвищення енергоефективності та покращення якості медичних послуг.

У межах реконструкції лікарні:

  • утеплили будівлю;
  • замінили покрівлю та вікна;
  • встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт;
  • модернізували системи опалення, вентиляції та електропостачання;
  • облаштували простір для людей з інвалідністю;
  • провели нове освітлення та встановили пожежну сигналізацію.

Читати також: На Київщині оновили п’ятий ЦНАП за стандартами «Дія.Центр» (ФОТО)

Окрім лікарні, у межах Програми відбудови критичної інфраструктури завершили роботи з ремонту пошкоджених систем водовідведення. Зокрема, оновили каналізаційні насосні станції та збудували сучасну очисну станцію стічних вод.

Нагадаємо, що у Ворзелі будують новий дитсадок та корпуси початкової школи з укриттям.

Фото: НЕФКО.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Театр на лівому березі стане доступнішим для маломобільних глядачів

Опубліковано

Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра облаштують ліфтом, щоб зробити його комфортним для глядачів із числа маломобільних груп.

Про це повідомили у Київраді.

Цей крок — частина масштабної роботи з адаптації театру до вимог доступності. Будівлю театру, зведену понад 35 років тому, проєктували без урахування потреб маломобільних людей.

Читати також: У Кропивницькому відкрили мобільний реабілітаційний модуль для ветеранів

Що вже зроблено

До початку нового театрального сезону вхідну групу театру капітально відремонтували:

  • збудували пандус із поручнями;
  • встановили автоматичні двері;
  • розширили пройми вхідних дверей;
  • облаштували вуличні сходи з поручнями з іржостійкої сталі;
  • додали кнопку для виклику персоналу.

Проєкт із встановлення ліфта реалізують завдяки співпраці КМДА та ПриватБанку.

Нагадаємо, що у Києві реставрують Центр реабілітації для людей з інтелектуальними та психічними порушеннями (ФОТО).

Фото: facebook.com/leftbanktheater.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Чим прикрасити дім на свята? 7 варіантів оригінального декору на стіл та ялинку

Опубліковано

А що, як цьогоріч на вашій ялинці замість звичайних висітимуть прикраси з фантастичними звірами Марії Примаченко, а на столі біля святкових страв горітиме свічка у вигляді старовинної української хати?

ШоТам зібрав оригінальний декор, який прикрасить вашу оселю до свят і підтримає українських підприємців та благодійників.

Гноми-помічники для маленького хлопчика

Майстриня Юлія виготовляє новорічний декор, зокрема, популярних гномів, аби допомогти своєму синові, який має розклад аутичного спектру. Кошти, які отримує від продажу фігурок і новорічних композицій, жінка витрачає на заняття для хлопчика, аби допомогти йому заговорити й адаптуватися до світу.

«Це не вирок, але великий виклик, який вимагає багато зусиль, любові та ресурсів. Моя єдина мрія — дати сину шанс на щасливе майбутнє, і кожен ваш вибір на користь моєї творчості — це не лише підтримка маленького сімейного бізнесу, а й великий внесок у життя дитини», —  пише майстриня в соцмережах.

Гном, якого створили без світла. Фото з соцмереж

Вартість: гном на фото — 1350 гривень

Де купити: інстаграм

Плетені прикраси ручної роботи

Майстриня Христина Івасюк створює плетені новорічні прикраси, які називає «мистецтвом паперової лози». У неї можна придбати ялинкові прикраси у вигляді зірок, зайчиків, машинок, чобітків і сердечок.

«Час прикрасити дім різдвяним теплом і затишком! Ці чарівні плетені прикраси ручної роботи не лише створюють святкову атмосферу, але й приносять частинку природи в оселю», — розповідає жінка в інстаграмі.

Набір із семи прикрас. Фото з соцмереж майстрині

Вартість: набір, як на фото, — 680 гривень, одна прикраса — 120 гривень

Де купити: інстаграм

Прикраси з малюнками Примаченко

«Красиві речі з українським характером» — так називає свої прикраси в соцмережах бренд «Ґроно». Серед іграшок на ялинку можна звернути увагу на набір «Люди Примаченко», який бренд створив у співпраці з Фондом родини Марії Примаченко.

Також кулі «Дівчина чекає», «Паляниця», «Поцілунок», «Змій в садок заліз» тощо можна придбати окремо. 

«Кожна куля несе ідеї, які залишаються актуальними завжди: життя повне світла, надії та радості, навіть у найскладніші часи», — йдеться на сайті бренду.

Набір «Люди Примаченко». Фото з сайту бренду

Вартість: набір на фото — 4 800 гривень, окремі кулі — 800 гривень

Де купити: сайт

Старовинна хатина, що світиться

«Будиночки, зроблені з любов’ю» — пише про свої керамічні вироби бренд «КераМісто».

Маленький колоритний будиночок-підсвічник розміром від 12 до 14 сантиментів має спеціальний сховок, куди можна поставити чайну свічку. Це поєднання перенесе нас у дитячі спогади, у сільську хатину бабусі. Ми відчуємо запах дров, які тріскотять у печі — символ справжньої української зими.

«Ми створюємо міста. З кераміки. З любов’ю. Це не просто слова, а дійсно в кожному нашому будиночку-підсвічнику є часточка нас. Вона передається з теплим мерехтінням свічечки ввечері на вашому столі або підвіконні», — йдеться в соцмережах бренду.

Виріб з серії «Українське село». Фото з соцмереж бренду

Вартість: від 750 гривень

Де купити: інстаграм

Благодійна свічка від «Просто Миколка»

Це свічки з натурального воску, які допомагатимуть діткам з онкологією. 175 гривень з кожної проданої свічки бренд «Просто Миколка» та благодійна мережа «Карітас України» передадуть на потреби пацієнтів Київської обласної дитячої лікарні та Охматдиту, аби допомогти організувати річну арттерапію для дітей. Зокрема, за ці кошти планують закупити матеріали та оплатити роботу терапевтів.

«Благодійна різдвяна свічка КАРІТАС — це маленьке зібрання символів українського Різдва. Тут калита, зірка, павук, баранець та, звісно ж, дідух. Ми розповідаємо про символи, традиції та їхнє значення, бо з покоління в покоління вони були світлом єднання для багатьох українських родин», — розповідають на сайті бренду.

Різдвяна свічка КАРІТАС у двох кольорах. Фото з сайту бренду

Вартість: 750 гривень

Де купити: сайт

Текстиль до свят з народними мотивами

«100% льону та 100% сенсів у вишивках» — пише про себе в соцмережах бренд «Пташатам». Його історія почалася чотири роки тому, коли молода сімʼя шукала натуральний комплект постелі для свого маленького сина. Вони не знайшли, чого хотіли, тому почали створювати речі з льону самі. 

До свят бренд презентував колекцію різдвяного лляного текстилю «Коляда». На виробах зображені чоловік з різдвяною зіркою, дівчина, коза, ангел, чорт і вівця. Можна замовляти набори чи окремі вироби. До кожного замовлення додають святкові листівки та наліпки.

«Коляда це назва усіх різдвяних свят в Україні. Також коляда або колядка це пісня, яку співають на різдвяні свята, ходячи від хати до хати та прославляючи Різдво. Ще коляда це дари господарів колядникам за їхнє віншування», — читаємо в соцмережах опис святкової колекції.

Колекція різдвяного лляного текстилю «Коляда». Фото: інстаграм бренду

Вартість: скатертина — 4 900 гривень, ранер з вишивкою по центру — 2 900 гривень, а серветка — 600 гривень

Де купити: інстаграм

Посуд, який не хочеться тримати в серванті

І наостанок, якщо хочете на свята здивувати своїх близьких красивим посудом, то тарілка й горнята з козою цілком можуть впоратися з цією місією. Такі оригінальні вироби ручної роботи пропонує сімейна майстерня кераміки TatiSoltes ceramics. Тут же можна знайти традиційні трисвічники з давнім українським орнаментом.

«Це речі, які мають особливу історію. Незважаючи на відключення й труднощі, ми зуміли випалити їх з любовʼю та наполегливістю, щоб вони стали частиною вашого святкового настрою та надії на краще», — пишуть у соцмережах майстерні.

Вироби сімейної майстерні кераміки TatiSoltes ceramics. Фото: інстаграм бренду

Вартість: тарілки — від 800 гривень, горнятка — від 920 гривень
Де купити: інстаграм

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

Суспільство1 тиждень тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство2 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта3 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...