Суспільство
«Київводоканал» чи ЖЕК не можна самостійно: де тут кома, якщо затопили сусіди
Більшість жителів мегаполісу не спілкуються з сусідами, а деякі навіть не знайомі між собою. І добре, коли це знайомство врешті-решт стається за філіжанкою кави. А що робити, коли приводом завітати в гості до сусіда зверху є мокра стеля? Київводоканал, приватні служби чи власні зусилля? Хто зарадить, коли тече зі стелі?
Київводоканал, ЖЕК чи сусід: кому дзвонити першому
Як тільки побачили на стелі чи стіні ознаки затоплення, перше, про що необхідно подбати – власна безпека. Якомога швидше необхідно знеструмити квартиру. Це можна зробити самостійно (на щитку) або зателефонувати в ЖЕК (керуючу компанію) чи знайомому електрику.
Наступне питання – знайти джерело затоплення та по можливості ліквідувати причину. І ось коли сусід не відчиняє або просто закрутити кран недостатньо, у гру вступає “Київводоканал”. Телефонуємо до Диспетчерсько-аварійної служби (1581) та просимо відключити воду у будинку.
Читайте також: У Києві відмовляються від очищення води хлором: подробиці
Де чия відповідальність
Квартиру знеструмлено, воду вимкнено, а на стіні продовжуються процеси. Рідина може проступати на поверхню протягом 2-3 наступних днів, розширюючи масштаби пошкоджень майна та вашого справедливого роздратування. То хто винен і кому виставляти рахунок за дорогі італійські шпалери, а іноді й меблі та підлогу? Питання складне та залежить від конкретної причини затоплення. Отже, винен
- Київводоканал, якщо прорвало трубу в зовнішніх комунікаціях. Тобто, пошкоджено труби ДО їх підведення до будинку
- ЖЕК або керуюча компанія, якщо проблема в трубах всередині будинку, але ПОЗА квартирами (тріщина на стояку чи проблема з міжквартирними комунікаціями). Як пояснюють співробітники ЖЕКу, “все, що до лічильника – наше, після лічильника – ваше”)
- сусід, якщо затоплення сталося через людський фактор (забули закрутити кран, неправильно підключили пральну машину) або прорвало будь-яку трубу, яка знаходиться ВСЕРЕДИНІ квартири.
Ніби все зрозуміло, але часто виникає ряд нюансів, коли конкретну точку витоку води знайти непросто. У панельному будинку, побудованому з бетонних блоків, потік рідини може поводити себе, мов у фантастичному фільмі: невидимо для ока текти між панелями, щоб проступити на стіні двома-трьома поверхами нижче, або зовсім у протилежному боці від аварії. Як знайти винного?
Сусід зверху? Каже, що у нього сухо.
ЖЕК (керуюча компанія)? Видимі труби в порядку, а щоб проінспектувати стояк між поверхами, потрібно демонтувати частину підлоги у сусіда, можливі конструкції у вас на стелі, а іноді й розбивати частину стіни, де вмонтовано трубу. Така собі перспектива, погодьтесь. І вже не так шкода шпалер, і все виразнішою стає надія, що проблема імовірно, в старих трубах у сусіда згори, які давно пора міняти.
Київводоканал? Виходячи з зон розподілення відповідальності, комунікації, за які відповідає Київводоканал, рідко можуть бути причиною потопу в квартирі. Претензії до них закінчуються на точці врізки будинкових комунікацій до мережі.
Читайте також: У Києві запустили додаток для сплати за воду
Алгоритм дій при затопленні
У випадку ознак затоплення у квартирі необхідно:
- Знеструмити квартиру.
- Піднятися до сусіда та по можливості усунути причину затоплення
- Якщо сусід не відчиняє або перекрити воду власноруч не вдається, телефонуємо у Київводоканал з проханням відключити воду у будинку.
- Викликати сантехніка (приватного, з ЖЕКу чи керуючої компанії) для ремонтних робіт.
- Якщо винуватцем визнано сусіда, а він не готовий компенсувати завдані збитки “по-сусідськи”, готувати необхідні документи для стягнення компенсації у суді:
- запрошуємо комісію з ЖЕКу для фіксації залиття та складання Акту. Присутніми мають бути 2-3 сусіди у якості свідків та винуватець затоплення
- фіксуємо на фото та відео завдані збитки
- додаємо документ-підтвердження факту виклику сантехніка з фіксацією причини залиття
- за необхідності, викликаємо експертів для оцінки рівня завданої шкоди
- додаємо чеки з цінами вартості пошкодженого майна (за наявності таких)
- передаємо справу до суду.
Якщо сусід все-таки погоджується на компенсацію, усні домовленості варто зафіксувати хоча б розпискою.
Застарілі комунікації. Неякісні матеріали… Некомпетентні майстри…Ніхто з нас не застрахований як від ролі “сусіда зверху”, так і від ролі “сусіда знизу”. Тому завжди варто мати напоготові конктакти Київводоканалу та знати, як діяти в подібних ситуаціях. А ще – дружити з сусідами 😉
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі