Суспільство
Київський зоопарк презентував стрічку про життя тварин під час війни
Київський зоопарк випустив фільм про життя тварин на початку повномасштабної війни в Україні. У короткометражній стрічці йдеться про події 24 лютого та героїчні вчинки працівників.
Стрічку опублікували на ютуб-каналі зоопарку.
У відео можна побачити, як важко було мешканцям зоопарку під час ракетних атак — тварини важко переносили звуки вибухів, хворіли. Працівники КиївЗоо приходили на цілодобове чергування, щоб піклуватися про стан здоров’я своїх підопічних.
За час повномасштабного вторгнення у зоопарку знайшли прихисток та нову домівку понад 400 тварин з різних куточків нашої країни.
З першого дня війни співробітники зоопарку заступили на цілодобове чергування, яке триватиме до нашої Перемоги. Витримали 38 днів облоги Києва, перечекали 1586 повітряних тривог, підсвічували ліхтариками життя мешканців зоопарку майже 900 годин.
Під час війни зоопарк став центром порятунку тварин
«Ми надали прихисток 400 новим мешканцям. Це були папуги, змії, крокодили, мавпи, навіть тигри. Потрібно було не тільки врятувати цих тварин, а зробити все, щоб вони адаптувалися і стали частиною нашої родини», — розповів директор Київського зоопарку Кирило Трантін.
Він відзначив, що зоопарк вижив завдяки підтримці громадськості, міської влади та державних органів, друзів за кордоном, які допомагали грошима, продуктами та ліками.
Читайте також: «Наша задача – не пнути державу, а допомогти військовим». Масі Найєм про «Принцип», реабілітацію бійців та зміни в системі
Через гучні звуки, вибухи, сирени тварини дуже стресували. Співробітники зоопарку стали службою підтримки для наляканих мешканців. Сюди привозили тварин, врятованих з інших зоопарків, люди, що виїжджали, віддавали улюбленців.
Як до рятівної гавані, до зоопарку передавали екзотичних тварин з регіонів, охоплених війною. Черепахи, крокодили, ящірки, змії, земноводні та риби — загалом 140 тварин знайшли прихисток у відділі акватераріумі.
У відділі приматів турбувалися про горилу Тоні та вигодували лемура Байрактара, надали допомогу мавпенятам із розгромленої Ясногородки. За час війни у зоопарку знайшли прихисток 22 мавпи та 110 птахів.
На Вінниччині облаштували контактний зоопарк на місці колишнього сміттєзвалища.
Також Миколаївський зоопарк показав тримісячного амурського леопарда, занесеного до Червоної книги.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі