Суспільство
Київський фонтан встановив національний рекорд України
Київський фонтан, розташований у парку Партизанської слави, внесли до Національного реєстру рекордів України як найвищий світловий пішохідний фонтан.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
Зазначається, що світловий пішохідний фонтан є одним із елементів входу до парку. П’ять арок заввишки від 6 до 7,7 метрів створюють водоспад, а між струменями води, що підіймаються знизу, можна пройтися. Для створення водного малюнка було встановлено 464 форсунки. У вечірній час фонтан підсвічується за допомогою LED-світильників, які відтворюють 16,7 млн відтінків. Крім того, є інтерактивний режим – можна самостійно змінювати сценарій водограю.
Читайте також: Квитанція електронною поштою або в месенджер: як підприємці зможуть зекономити на покупці РРО?
Фонтан працює щодня з 10:00 до 15:00, та у вечірній час з 18:00 до 23:00, крім вівторка (технічний день), коли фонтан чиститимуть та перевірятимуть справність усіх систем.
Довідка
Парк Партизанської слави був створений у 1970 році. На його території знаходиться ландшафтний заказник місцевого значення «Червонохутірські озера». Парк унікальний поєднанням різних типів садово-паркових ландшафтів.
Цього року завершився масштабний капітальний ремонт парку. Облаштовано майже 10,4 тис. кв. м. доріжок з ФЕМ, встановлено по 114 паркових лав та урн для сміття, відремонтовано громадську вбиральню та бюветний комплекс, збудовано дитячий майданчик з гумовим покриттям на площі 490 кв. м. Для прогулянок біля водойм створено дерев’яний оглядовий майданчик. На вхідній групі влаштовано відеоспостереження. Було замінено 67 світильників на сучасні світлодіодні.
Читайте також: “Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя
Щоб додати кольору вхідній групі, було висаджено 97 дерев, серед них клен Фрімана «Armstrong», береза корисна «Doorendos», давідія обгорткова, магнолія «Blue Opal», сакура, вишня кущова «Umbraculifera», слива розчепірена, ліквідамбар смолоносний. Крім того, для озеленення території висадили майже 700 кущів, як хвойних, так і листяних. Для влаштування квітників використали багаторічні квіти, у тому числі, злакових порід. Також було влаштовано 5 га газону.
Читайте також: “А шо ж мужик твій не полагодив?” Як Феміністична майстриня рятує одиноких жінок від домагань майстрів
Нагадаємо, у Києві гумову фабрику перетворили на бізнес-центр.
Як ми повідомляли раніше, у київському метро почав курсувати арт-поїзд #ШахрайГудбай.
Усі фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі