

Суспільство
Київські ентузіасти створили 3D-музей авіатора Ігоря Сікорського (ВІДЕО)
У Києві команда ентузіастів створила онлайн-музей авіації MUSEUM SIKOR SKY і перенесла в віртуальну реальність будинок відомого світового авіаконструктора українського походження Ігоря Сікорського.
Про це пише 44.ua.

Ідейним натхненником проекту став 32-річний уродженець Тернополя Сергій Присяжний. За освітою він – інженер з видобутку нафти і газу. Завдяки своїй професії часто подорожує різними країнами світу, де і помітив технологію 3D візуалізації.

Щоб створити онлайн-музей, Сергій зібрав команду з п’яти осіб. Кропітка робота тривала півроку.
Читайте також: Іграшки з 90-х та власні сни: шість українських музеїв, до яких хочеться повертатися

Музей створювався на основі історичних даних, але автори проекту серйозно попрацювали над інтер’єром будинку, в якому колись жив знаменитий авіаконструктор.

Незалежний експерт із оцифрування і цифрової репрезентації в секторі культурної спадщини Ольга Баркова розповіла, що музей буде цікавий не тільки історикам і киянам, які хотіли б більше дізнатися про свого легендарного співвітчизника. Будинок Сікорського дуже важливий як об’єкт архітектури.
Також був зроблений 3D-тур і квест музеєм. Квест можна завантажити на комп’ютер, а віртуальний 3D-тур із панорамами музею дозволяє кожному охочому погуляти по Google-карті. Оцифрування самого Ігоря Сікорського з’явилася не без допомоги Музею становлення нації – в ньому зберігається 100 силіконових фігур, серед яких і фігура Сікорського.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
Додамо, що сам будинок розташований на вулиці Ярославів Вал, 15-Б у Києві. Авіаконструктор Ігор Сікорський – один з найвидатніших і відомих на весь світ киян. Його ім’ям у Києві названо аеропорт і політехнічний інститут.
Нагадаємо, у Львові презентували проєкт «Музей у 3D».
Як ми повідомляли раніше, Краківський музей князів Чарторийських запустив аудіогід українською
Усі фото: 44.ua.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»