

Суспільство
Київське «Динамо» стане першим спортивним клубом у світі, що продаватиме NFT-квитки
Футбольний клуб «Динамо» (Київ) запускає NFT-квитки на сезон 2021 року за підтримки американського блокчейн-партнера Moonwalk.
Про це повідомили у пресслужбі футбольного клубу «Динамо».
Як придбати квитки?
Ці квитки будуть розміщені виключно на маркетплейсі Binance NFT як частина кампанії «100 творців», що проводиться на честь запуску маркетплейсу Binance NFT. Київське «Динамо» стане першим великим спортивним клубом у світі, котрий регулярно продаватиме NFT як квитки та як предмети колекціонування.
Уболівальники «Динамо» зможуть придбати NFT-квитки тільки на маркетплейсі Binance NFT уже наприкінці червня 2021 року.
Moonwalk і Binance NFT будуть ексклюзивними постачальниками NFT-квитків. До початку сезону ексклюзивні, пов’язані з іграми NFT будуть випущені на провідній NFT-платформі Binance NFT.
Читайте також: ТОП-5 здорових звичок українців: дослідження
Moonwalk — це платформа цифрової економіки, котра дозволяє інтегрувати NFT і токени в реальні напрямки застосування: квитки на фізичні та віртуальні події, електронну комерцію, ігрові скіни, винагороди клієнтам та платіжні системи. У січні 2021 року Moonwalk оголосила про намір створити цифрову економіку для «Динамо», яка включатиме всеосяжну екосистему токенів. Зараз проєкт у стадії розробки.

NFT-можливості Moonwalk посилюються завдяки партнерству з компанією Blockparty. Це забезпечить роботу ринку NFT, вбудованого у веб-сайт «Динамо», і протоколу NFT, який дозволить перепродаж NFT-квитків у децентралізованому (peer-to-peer) форматі. Саме Blockparty є однією з перших компаній у світі, яка розпочала продаж квитків на блокчейні. Вона запустилася як платформа з продажу NFT квитків у 2018 році, згодом розширила свої можливості до продажу будь-яких NFT та стала платформою, що дозволяє проводити запуск NFT-маркетплейсу під брендом продавця.
З часом «Динамо» (Київ) розраховує продавати понад 25% від загальної кількості вхідних квитків на домашні ігри як NFT. Протягом скороченого сезону 2019/20 років клуб продав понад 400 000 квитків на домашні матчі «Динамо» в НСК «Олімпійському», що вміщує 70 000 відвідувачів. Після придбання NFT на маркетплейсі Binance NFT шанувальники можуть отримати ігрові квитки, ексклюзивні винагороди, бонуси та досвід, скориставшись цифровим гаманцем на базі Moonwalk на веб-сайті «Динамо».
Про «Динамо» (Київ)
ФК «Динамо» (Київ), заснований у травні 1927 року, є найбільш титулованим футбольним клубом України та СРСР. На міжнародній арені «Динамо» виграло два Кубки володарів кубків УЄФА (1975, 1986) та Суперкубок УЄФА (1975). Багато разів, як за радянських часів, так і з початку незалежності України, «Динамо» перемагало в різних міжнародних турнірах. Відомий не лише в Україні, а й за кордоном київський клуб подарував світові багато зірок футболу. Саме динамівцями є видатний гравець, а згодом легендарний тренер Валерій Лобановський, який вважається одним з найкращих тренерів в історії світового футболу, а також всесвітньо відомий футболіст та діючий тренер збірної України Андрій Шевченко.
Читайте також: Сумки зі “сміття”: як харків’янка заснувала бренд речей із рекламних банерів
Київське «Динамо» посіло 8 місце в списку найкращих клубів світу ХХ ст. за версією журналу Kicker, 16 місце у списку найкращих європейських клубів ХХ ст. IFFHS та 17 місце в переліку найбільш легендарних клубів світу за версією журналу France Football. Найкращий клуб Східної Європи ХХ ст. за версією France-Presse. За даними аналітичного агентства CK, за підсумками 2011 року «Динамо» було першим в Україні та 19-м у Європі футбольним клубом за кількістю реальних прихильників.
Про Moonwalk
Moonwalk — це блокчейн-компанія, завдяки якій бренди та творці можуть створювати власну цифрову економіку. Moonwalk взаємопов’язує доходи та винагороди на різних платформах, починаючи від соціальних та контентних і закінчуючи іграми та платежами. Вона використовує цифрові токени та API, що дозволяє користувачам безперешкодно заробляти та витрачати кошти в екосистемі бренду. Moonwalk працює зі знаковими брендами у спорті, музиці, медіа та комерції, поєднуючи найновіше у блокчейні, від токенів та NFT на Ethereum та Flow Blockchain, з наявною платіжною інфраструктурою, як Apple Wallet. Moonwalk базується в Нью-Йорку.
Про Binance
Binance — провідний світовий провайдер екосистеми блокчейну та криптовалютної інфраструктури з набором фінансових продуктів, що включає найбільшу за обсягом біржу для торгівлі цифровими активами. Платформа Binance, якій довіряють мільйони людей у всьому світі, присвячена збільшенню свободи грошей для користувачів і пропонує неперевершений портфель криптопродуктів та пропозицій, включаючи: торгівлю та фінанси, освіту, дані та дослідження, соціальне благо, інвестиції та інкубацію, децентралізацію й інфраструктурні рішення тощо.
Торгуйте на ходу за допомогою мобільного додатку для торгівлі криптовалютами Binance. Завантажте для Android або iOS.
Про маркетплейс Binance NFT
Маркетплейс Binance NFT пропонує відкритий ринок для художників, творців, ентузіастів криптовалют, колекціонерів NFT, для творчих шанувальників у всьому світі з найкращою ліквідністю та мінімальними комісіями. Binance NFT, що складається з двох частин, преміальних подій та маркетплейсу, пропонує цінні предмети колекціонування та зручний торговий ринок для всіх своїх користувачів.
Нагадаємо, українці взяли участь у найбільшому забігу в історії Wings for Life World Run.
Головне фото: fcdynamo.kiev.ua.
Суспільство

Ірина Галай — перша українка, яка підкорила найвищу точку планети. Але її сходження почалося задовго до цього з випадкового спору на роботі.
Вона погодилась піднятися на Казбек, не знаючи, що цей крок змінить її життя. Без спеціальної підготовки, в чоловічій групі, з важким спорядженням на плечах вона довела собі, що може більше.
Коли Ірина дізналася, що ще жодна українка не стояла на Евересті, то не вагалася, — вона показала, що жінка може бути сильною, сміливою та незламною. І що вершини — не тільки в горах.

Ірина Галай
альпіністка, яка першою серед українок піднялась на Еверест у 2016 році та на К2 у 2021 році
Хлопці весь час сперечалися, коли я здамся
Я почала ходити в гори випадково. Тоді працювала керівницею відділу маркетингу в нафтовій компанії й одного разу програла спір колезі. Він загадав мені піднятися на гору Казбек, яка розташована в Грузії. Я взагалі не розуміла, куди йду та що на мене чекає, але одразу погодилась.
Я народилася та виросла на Закарпатті, тому для мене піднятися на гору — це не щось таке нереальне. Ми ще в школі декілька разів ходили на Говерлу, і я розуміла, що підніматися складно, але можливо.
Казбек став для мене випробуванням. Я зовсім не готувалася до цієї вершини, тільки знайшла в інтернеті гіда, який набирав групу, — тоді це було не так популярно, як зараз. У групі я була єдиною жінкою, всі інші — чоловіки, такі трушні альпіністи. Я виділялася серед них.
Ірина Галай піднялася на декілька восьмитисячників. Фото надала героїня
Ми розділили між собою всю провізію. Крім цього, я несла свої речі на 7–8 днів, спальні мішки, кішки, льодоруби. Я ніколи не носила таку вагу. Мені було тяжко, але щось підштовхувало йти далі. Під час підйому на гору гід вчив користуватися спорядженням. Мені так зайшло, ніби я все життя цим займалася.
Десь із третього дня, коли почали виходити на мальовничі краєвиди, мені дуже сподобалося. Я прокидалася зранку в наметі й розуміла, що такого свіжого повітря ніколи не відчувала, а навколо ще й краса.
Під самою вершиною виявилося, що я не маю гірської хвороби. Іншим стає погано після 4 тисяч метрів, а я не змінилася в поведінці чи швидкості. Не відчувала, що перебуваю на висоті. Я піднялася на вершину першою з групи. Мене наздогнав чоловік з нашої команди й сказав: «Слухай, ми з хлопцями весь цей час сперечалися, коли ти здасися. А ти молодець». Після цього він потис мені руку.
Я стояла на вершині гори, дивилася на краєвиди й розуміла: ми можемо більше, ніж думаємо. І мені захотілося ще.
Люди писали, що я не маю йти на Еверест
Після Казбеку я повернулася на роботу, але гори не покинула. Пішла по класиці альпіністської стежки — Новий 2014 рік уже зустріла на вершині Кіліманджаро. Далі альпіністи розповіли мені про Непал. Для них Непал — це Діснейленд. Ну, і я почала про це потрошку мріяти, але однозначно не про Еверест.
Спочатку ходила в Альпи, вчилася техніки, бо розуміла, чого саме мені бракує. Також я була фізично непідготовлена, тому бігала по 18 км по Києву, займалася боксом, кросфітом і скелелазінням. Тобто робила все для того, щоб мені було максимально комфортно підніматися на вершини.
У 2015 році гід мені сказав: «Ти швидко вчишся, у тебе немає страху, і ти дуже самовпевнена. Ти б могла стати першою українкою, яка піднялася на Еверест». Так з’явилася ця мрія.
Звичайно, були сумніви, бо тоді в інтернеті про Еверест не було позитивної інформації. Ще й для цього мені потрібно було багато грошей — тоді це коштувало 50 тисяч доларів. Сюди входив дозвіл на сходження, проживання в базовому таборі, спорядження, намет, їжа, кисневі балони та шерп.
Я все-таки вирішила підкорити Еверест. Піднімалася з боку Китаю, з Тибету — це найскладніша частина. Я тоді не йшла з Непалу, бо у 2015 році стався сильний землетрус, і засипало деякі місця.
Коли я піднімалася, була ще одна українка, яка теж хотіла стати першою, і в нас була гонка. У фейсбуці ще перед сходженням мені різні люди писали свою думку про те, як я маю підніматися, чи маю взагалі, що я блондинка і бла-бла-бла. Було багато негативу в мій бік, тому мені було складно.
Я хотіла довести всім, що вони не мають рації, — абсурдно оцінювати людину по зовнішності. Не можна взагалі говорити про сходження, якщо не розумієш, що це таке. Я могла б послухати думку когось, хто вже там був, і не один раз, а тут якісь рандомні люди просто кричать: «Не йди, бо ти там вмреш», і це нервує.
Ірину Галай нагородили Всеукраїнською премією «Жінка III тисячоліття». Фото надала героїня
Коли я піднялась на Еверест, у мене була буря емоцій всередині. Це і задоволення собою, і каша в голові, адже я розуміла, що найтяжче — це спуск униз. На вершині ти не можеш насолоджуватися по максимуму сходженням — ми святкуємо, коли спустилися, а не піднялись.
У мене було з собою багато прапорів, які я залишила на Евересті. Мене гід зняв на маленьку GoPro, і ми молилися, щоб не вимкнулася батарейка. Скоро буде 10 років, як я піднялася.
Для мене гори — це завжди відпочинок
Не розумію людей, які приходять туди страждати. Я беру з собою книги, читаю, думаю, лежу, слухаю себе. У горах — діалог із собою.
Коли піднімаєшся на восьмитисячники, тіло намагається тебе розвернути. Воно починає вмовляти, що тобі це не потрібно.
У голові думки: «Що ти тут робиш?», «Я хочу додому», «Де моє ліжко, гарячий душ, нормальний туалет?». Я навчилася з цього сміятися. Гори вчать головного — не здаватись. Особливо коли ти майже на вершині.
27 липня 2021 року Ірина піднялася на К2 та стала першою українкою, яка підкорила цю вершину. Фото надала Ірина Галай
Коли я повертаюся з гір, бачу, як багато зайвих речей у нашому житті. І ми їх хочемо ще більше та більше — це такий абсурд. Мені після гір завжди хочеться від усього відмовитися.
Сходження на Аннапурну присвятила жінкам-військовим
У 2021 році мене запросили озвучити книгу «Аннапурна» Моріса Ерцоґа — історію першої експедиції на восьмитисячник. Коли я її читала, думками пройшла всю гору разом з героями. Теж захотіла навесні піднятися на Аннапурну, але почалось повномасштабне вторгнення, і було не до експедиції.
Перші два роки вторгнення я взагалі не могла ходити в гори. Я пішла в армію. На війні втратила багато друзів. Не розуміла, як люди можуть ходити в гори, коли у країні війна.
Проте минулого року мені подзвонив друг і запропонував: «Ми йдемо на Аннапурну — поїхали з нами». За тиждень я зібрала рюкзак, і за два вже стояла на вершині. Було складно підніматися, бо це одна з найнебезпечніших гір у світі, але я так скучила за горами, що кайфувала щодня.
Своє сходження на Аннапурну я присвятила жінкам-військовим. Я захоплююся українськими жінками в ЗСУ, я їхня велика фанатка, тому що таких жінок ніколи не зустрічала раніше. Вони сміливі, сильні, цілеспрямовані. Ми стали класними друзями, адже я теж була в ТрО. Армія — це не про стать. Військовий не має гендеру.
Ірина підняла перший український прапор на горі Аннапурна, але була не першою українкою, яка туди зійшла. Фото: Ірина Галай
Після мого сходження на Еверест і К2, де я теж була першою українкою, багато жінок почали мріяти про це. Вони побачили, що це можливо. Мені часто пишуть жінки, яким моя історія додала сили. Після мене на Еверест піднялися багато українок, хоча до того вони навіть боялися думати про це.
З власного досвіду можу сказати, що боротьба — це завжди складно. Аби дійти до чогось надважливого, потрібно витратити багато сил, енергії та мотивації. І, як показує моя практика в горах, найтяжче — перед самою вершиною, коли ти майже досяг свого. У той момент головне пам’ятати, що не можна здаватись, не можна опускати руки. Треба дійти до своєї мети, знайти в собі силу, тому що я точно знаю, що є і друге, і третє дихання, і четверте, і десяте. Його головне в собі дістати, вірити в це. Вірити так, як у будь-яку мрію, і тоді вершина однозначно буде ваша.
Ми мусимо дійти до кінця. У нас немає дороги назад.
Суспільство

Рятувальники Kyiv Animal Rescue Group дістали домашнього кота, який опинився під завалами після нічного обстрілу та не рухався понад 10 годин.
Про це повідомили в KARG.
Великий смугастий кіт залишався під бетонною стіною та перекриттями понад 10 годин, перш ніж команді вдалося знайти його завдяки чітким координатам господаря.
Фахівці обстежили зруйновану квартиру, використовували точкове розбирання завалів і дістали тваринку живою. Операцію вдалося завершити швидше завдяки точним вказівкам господарів, які повідомили, де можна знайти кота.
Читайте також: Рятують чотирилапі: надзвичайники показали, як собаки допомагають шукати людей під завалами
Також врятували чотирьох котів, власники яких звернулися за допомогою. Деякі з господарів шукали своїх тваринок, коли самі були в лікарнях.



Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото: фейсбук-сторінка KARG
Суспільство

24 червня 2025 року на вулиці Лемкіна у Львові відкрили перший в Україні центр допомоги людям, які пережили полон та тортури. Новий центр, що працює в складі екосистеми UNBROKEN, покликаний допомогти їм відновитися і знову знайти себе.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.
Як зазначив міський голова, щотижня з російського полону повертають сотні українців, які, навіть опинившись у безпеці, потребують спеціалізованої підтримки.
У восьмиповерховій будівлі облаштували 17 житлових кімнат, оформлених не як лікарняні палати, а як затишні домашні простори. Крім житла, у центрі передбачили окремі приміщення для амбулаторної та стаціонарної підтримки: тут проводить сеанси психолог і застосовують сучасні методи терапії, адаптовані до потреб постраждалих.
Читайте також: У Львові відновили знищену мозаїку Богдана Сойки (ФОТО)
В окремій будівлі поруч розгорнули арттерапевтичний блок: на першому поверсі — гончарня, на другому — художня майстерня. У разі потреби персонал центру організує також заняття з ткацтва, співу або музики.




Нагадаємо, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового