Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українці взяли участь у найбільшому забігу в історії Wings for Life World Run

Опубліковано

Українці стали 27-им та 35-ою у світі серед чоловіків та жінок відповідно у глобальному та найбільшому забігу в історії Wings for Life World Run.

Про це ШоТам повідомили організатори.

Зазначається, що ніколи раніше стільки людей одночасно не брало участі в біговій події: на недільному Всесвітньому забігу Wings for Life World Run бігли 184 236 учасників із 195 країн.

Загалом на дослідження спинного мозку було зібрано 4,1 мільйона євро завдяки реєстраційним та додатковим внескам.

Бігуни та учасники на кріслах колісних подолали в середньому 12,3 км до того моменту, коли рухомий фініш наздогнав та перегнав їх. Краса Wings for Life World Run полягає в тому, що всі стають фінішерами.

Читайте такожБізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу

Восьмий Wings for Life World Run був вражаючою подією, яка не тільки об’єднала світову спільноту бігунів, але й мала що запропонувати: одні бігли наодинці або в незліченних невеликих групах по залитих сонцем країнах у Центральній Європі, часом із засніженими горами на задньому плані, тоді як інші бігали уздовж берегів океану на світанку чи в сутінках; а одну жінку навіть помітили, як вона бігла крізь високу траву в Африці, коли на неї дивились жирафи.

Погодні умови в 151 країні дуже різнились – від холодного дощу в Ірландії та Іспанії до снігопаду в Норвегії та жаркої сонячної погоди в Греції.

Читайте такожТест: Що ти знаєш про великодні традиції?

Учасники стартували в один і той самий час об 11:00 UTC, але не в тому самому місці. Однак усі були об’єднані завдяки додатку Wings for Life World Run.

Українці в забігу

Україна теж долучилася до всесвітнього благодійного забігу Wings for Life World Run за допомогою мобільного додатку – у всій країні зареєструвалось майже 700 учасників.

Столичний Wings for Life World Run APP RUN Kyiv відбувся на ВДНГ.

Майже 400 бігунів, серед яких початківці, досвідчені марафонці, професійні спортсмени та учасники на колясках намагалися втекти від віртуального автомобіля-кетчера.

Читайте такожСумки зі “сміття”: як харків’янка заснувала бренд речей із рекламних банерів

Серед відомих учасників цього року були:

  • українська паралімпійська лижниця Світлана Трифонова,
  • переможець чемпіонату світу з фрірану Red Bull Art of Motion Олександр Титаренко,
  • лідери руху активної реабілітації Уляна та Віталій Пчолкіни,
  • депутатка ВРУ ветеранка-доброволець Яна Зінкевич,
  • депутат Миколаївської міської ради Юрій Степанець.

Абсолютними переможцями київського забігу з мобільним додатком стали:

  • серед чоловіків – Сергій Попов з результатом 51,46 км. З цим результатом Сергій став 27-им серед чоловіків у світі;
  • серед жінок перемогу отримала Олена Шевченко, яка змогла утікати від віртуального автомобіля аж 35,76 км, і стала 35-ою серед жінок у світі;
  • серед учасників на колясках переможцями стали паралімпієць Світлана Тріфонова (10,22 км) та Денис Майстренко (9,6 км).

Читайте такожТОП-5 здорових звичок українців: дослідження

Кожен учасник отримав медаль фінішера, а переможці київського забігу отримали подарунки від партнерів Decathlon, BLACKROLL та MEGOGO.

Унікальний формат змагань дав змогу учасникам з абсолютно різним рівнем змагатись разом заради доброї справи.

З 2014 року загалом 925 096 учасників взяли участь у глобальному благодійному забігу, подолано 9 034 954 кілометри та зібрано 33,3 мільйона євро.

100% усіх вступних внесків та пожертв надходить безпосередньо на дослідження спинного мозку.

Нагадаємо, на території Командування Повітряних Сил у Вінниці відкрили тенісний корт.

Як ми повідомляли раніше, у Києві на Оболоні створюють парк вейкбордингу.

Суспільство

Рятують чотирилапі: надзвичайники показали, як собаки допомагають шукати людей на місцях влучань

Опубліковано

Рей та Хаку з Одеси і Мрія з Києва — такі імена носять чотирилапі, що допомогають надзвичайникам шукати людей на місцях російських обстрілів.

ДСНС поділилася фото собаки-рятівниці, а United24 поширили відео з рятувальних місій.

На місцях російського удару в Києві спільно з рятувальниками працює бельгійська вівчарка Мрія. Під час пошукових робіт собака обстежує зруйновані території та робить позначення саме там, де доцільніше зосередити пошук загиблих під завалами. Як розповідають працівники ДСНС, спеціально треновані службові собаки допомагають фахівцям значно скоротити пошук людей на місці трагедії.

Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки

В Одесі після масованої нічної атаки рф цілий день працювали Рей та Хаку.

«Собаки-помічники – герої рятувальних місій після російських атак. Разом зі своїми кінологами вони шукають людей, які опинилися під завалами, — прокоментували роботу ДСНС із чотирилапими в United24 та додали: — Те, що ви робите, – це надзвичайно».

Нагадуємо, що 16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС України

Читати далі

Суспільство

16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО)

Опубліковано

Узимку 16-річна студентка з Кривого Рогу Ольга Лактіонова витягла з води дівчинку, що провалилася під кригу. Тіла двох братів урятованої дитини надзвичайники змогли знайти лише за дві доби. За свій вчинок Оля отримала державні нагороди від президента та міністра внутрішніх справ.

Про це повідомляє Міністерство Внутрішніх справ України.

Ризик заради порятунку

13 лютого на річці Інгулець четверо дітей гралися на кризі, коли та розкололася — двоє братів та їхні сестри провалилися. Оля впізнала своїх знайомих і побігла допомагати.

Дівчина розповіла, що взяла імпровізований пліт, вхопилась за нього та почала плисти на порятунок і сама ледь не втонула, коли цвях, що стирчав у дошці, зачепився за її одяг. На поверхні води Оля змогла втримати 12-річну Віолетту, яка до цього провалилася під кригу. Місцеві жителі допомогли витягти обох дітей.

Читайте також: В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)

За допомогу дітям Ольгу Лактіонову нагородили відзнакою Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Також дівчині присвоїли нову нагороду «Майбутнє України»від президента.

Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Читати далі

Суспільство

«Батько маркетингу» з українським корінням

Опубліковано

Філіп Котлер перевернув світове уявлення про маркетинг і вписав себе в історію. Його книжки розлітаються по світу, а студенти завдяки його знанням опановують навчальні дисципліни. Та чи знаєте ви, що цей маркетолог — син українців?

ШоТам дослідили його біографію та розповідають, як Філіп став батьком сучасного маркетингу.

Емігранти, що шукали кращої долі у Штатах 

Філіп Котлер народився в 1931 році в Чикаго, США, але з Україною його пов’язують батьки — Моріс Котлер (Котляревський) і Бетті Бубар. Різні джерела подають місця їхнього народження по-різному: начебто обоє були з Чернігівської області, або ж батько з Ніжина, а мама з Бердичева.

Автобіографічна книжка Філіпа Котлера. Фото: Amazon

Але факт лишається таким, що двоє молодих мігрантів у 1917 році шукали кращої долі за океаном, а врешті знайшли одне одного, створили сім’ю та дали життя майбутньому цілої галузі. Крім Філіпа, у Бетті та Моріса народжуються ще двоє синів. Котлер пригадує, що тато хотів, аби всі троє стали атлетами, але в жодного спортивна кар’єра не склалася. Пізніше батько таки сказав, що пишається своїми синами, попри те, що ті обрали інші шляхи. Молодший Ніл став професором і дослідником політичних наук, середній Мілтон — бізнесменом, а найстарший нащадок Котляревських зробив величезний вклад у маркетинг як галузь. 

Кар’єра та перша книжка для студентів

Філіп Котлер ще з дитинства думав, яку професію йому обрати. Хлопчик любив читати і фантазував про своє майбутнє, приміряючи різні кар’єрні ролі.

«У дитинстві, коли чув про людину, яка зробила щось цікаве, одразу ж теж хотів цим займатися. Коли читав статтю про астронавта, хотів ним стати. Про Ейнштейна — хотів бути вченим і математиком. Коли ознайомився з біографією Лінкольна, мріяв потрапити у світ політики», — пригадує Філіп Котлер свої ранні роки.  

Але його вибір зупинився на економіці, тож магістерський ступінь він отримав у Чиказькому університеті, а докторський — у Массачусетському технологічному. Потім почав викладати, і написав першу книжку саме для занять зі студентами — «Менеджмент маркетингу. Аналіз, планування та контроль» (1967). Але вона вийшла за межі класу та стала бестселером — її переклали на понад 25 мов. На зараз у Філіпа Котлера вийшло вже близько 100 книжок. 

Філіп Котлер писав: «Маркетинг — це перегони без фінішної прямої». Фото: pkotler.org 

Зробити світ кращим

У чому ж полягає основна ідея економіста та чому його вважають «батьком» сучасного маркетингу? За Котлером, маркетинг — це спосіб не просто продати товар чи послугу, а задовольнити потребу споживача й показати свої цінності. 

«Хороша компанія пропонує відмінні продукти та послуги. Чудова компанія також це пропонує, але ще й прагне зробити світ кращим місцем», — писав науковець.  

Тож дослідник запевняє, що бізнес мусить мати місію та дбати не тільки про прибуток, адже світ змінюється, а з ним і маркетинг.

«Мій вчитель Мілтон Фрідмен висловлював ідею: коли ви хочете виміряти успіх, вам треба мати одиницю прибутку. І якщо це є, то не хвилюйтеся про все інше. Але тепер все змінилося. Ми маємо практикувати сталість, і, на щастя, зараз компанії намагаються відновити ресурси, використати їх повторно, позбутися сміття», — казав Філіп Котлер під час лекції проєкту ReІnforceUA від Бізнес-школи МІМ.

У 2010 році він створив Всесвітній маркетинговий саміт (World Marketing Summit) — незалежну організацію зі штаб-квартирою в Торонто, що прагне завдяки маркетингу створити кращий світ для майбутніх поколінь.

Котлер та Україна

94-річний Філіп Котлер пам’ятає про своє українське коріння, хоч і народився в Штатах. У 2006 році він отримав звання Почесного доктора НаУКМА та прочитав у Могилянці лекцію. 

Філіп Котлер в Україні на лекції у Києво-Могилянській академії. Фото: Фотогалерея НаУКМА

А у 2022 році науковець висловив підтримку нашій державі та виступив з безоплатною онлайн-лекцією:

«Коли почалась війна проти вашої країни, я сподівався, що всі великі країни світу, як-то Індія та Китай, підтримають Україну. І був дуже розчарований, коли цього не сталося — вони захотіли бути нейтральними. Але також Сполучені Штати Америки та інші союзники мають вести переговори, в яких вони зробили недостатньо. Вони мають публічно говорити з тими країнами про те, що робить зараз росія».

Фото обкладинки: Branding Mag

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...