Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українці взяли участь у найбільшому забігу в історії Wings for Life World Run

Опубліковано

Українці стали 27-им та 35-ою у світі серед чоловіків та жінок відповідно у глобальному та найбільшому забігу в історії Wings for Life World Run.

Про це ШоТам повідомили організатори.

Зазначається, що ніколи раніше стільки людей одночасно не брало участі в біговій події: на недільному Всесвітньому забігу Wings for Life World Run бігли 184 236 учасників із 195 країн.

Загалом на дослідження спинного мозку було зібрано 4,1 мільйона євро завдяки реєстраційним та додатковим внескам.

Бігуни та учасники на кріслах колісних подолали в середньому 12,3 км до того моменту, коли рухомий фініш наздогнав та перегнав їх. Краса Wings for Life World Run полягає в тому, що всі стають фінішерами.

Читайте такожБізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу

Восьмий Wings for Life World Run був вражаючою подією, яка не тільки об’єднала світову спільноту бігунів, але й мала що запропонувати: одні бігли наодинці або в незліченних невеликих групах по залитих сонцем країнах у Центральній Європі, часом із засніженими горами на задньому плані, тоді як інші бігали уздовж берегів океану на світанку чи в сутінках; а одну жінку навіть помітили, як вона бігла крізь високу траву в Африці, коли на неї дивились жирафи.

Погодні умови в 151 країні дуже різнились – від холодного дощу в Ірландії та Іспанії до снігопаду в Норвегії та жаркої сонячної погоди в Греції.

Читайте такожТест: Що ти знаєш про великодні традиції?

Учасники стартували в один і той самий час об 11:00 UTC, але не в тому самому місці. Однак усі були об’єднані завдяки додатку Wings for Life World Run.

Українці в забігу

Україна теж долучилася до всесвітнього благодійного забігу Wings for Life World Run за допомогою мобільного додатку – у всій країні зареєструвалось майже 700 учасників.

Столичний Wings for Life World Run APP RUN Kyiv відбувся на ВДНГ.

Майже 400 бігунів, серед яких початківці, досвідчені марафонці, професійні спортсмени та учасники на колясках намагалися втекти від віртуального автомобіля-кетчера.

Читайте такожСумки зі “сміття”: як харків’янка заснувала бренд речей із рекламних банерів

Серед відомих учасників цього року були:

  • українська паралімпійська лижниця Світлана Трифонова,
  • переможець чемпіонату світу з фрірану Red Bull Art of Motion Олександр Титаренко,
  • лідери руху активної реабілітації Уляна та Віталій Пчолкіни,
  • депутатка ВРУ ветеранка-доброволець Яна Зінкевич,
  • депутат Миколаївської міської ради Юрій Степанець.

Абсолютними переможцями київського забігу з мобільним додатком стали:

  • серед чоловіків – Сергій Попов з результатом 51,46 км. З цим результатом Сергій став 27-им серед чоловіків у світі;
  • серед жінок перемогу отримала Олена Шевченко, яка змогла утікати від віртуального автомобіля аж 35,76 км, і стала 35-ою серед жінок у світі;
  • серед учасників на колясках переможцями стали паралімпієць Світлана Тріфонова (10,22 км) та Денис Майстренко (9,6 км).

Читайте такожТОП-5 здорових звичок українців: дослідження

Кожен учасник отримав медаль фінішера, а переможці київського забігу отримали подарунки від партнерів Decathlon, BLACKROLL та MEGOGO.

Унікальний формат змагань дав змогу учасникам з абсолютно різним рівнем змагатись разом заради доброї справи.

З 2014 року загалом 925 096 учасників взяли участь у глобальному благодійному забігу, подолано 9 034 954 кілометри та зібрано 33,3 мільйона євро.

100% усіх вступних внесків та пожертв надходить безпосередньо на дослідження спинного мозку.

Нагадаємо, на території Командування Повітряних Сил у Вінниці відкрили тенісний корт.

Як ми повідомляли раніше, у Києві на Оболоні створюють парк вейкбордингу.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: