Технології
Київський благодійний магазин запустить станцію сортування текстилю
Благодійний магазин “Ласка” у Києві планує створити станцію сортування текстилю. Для цього засновники запустили кампанію із збору грошей на «Спільнокошті».
Чому це важливо?
Місією Благодійного магазину “Ласка” є розбудова та підтримка спільноти, яка сповідує ідею свідомого споживання. Вона реалізується через побудову мережі благодійних магазинів, контейнерів для збору одягу, тематичних лекцій та майстер класів.
“За даними “Грінпіс”, світове виробництво одягу збільшилося в 2 рази з 2000 до 2014 року. В середньому кожен купує на 60% більше предметів одягу щороку, а використовує в 2 рази менше, ніж раніше”, – наголошують у “Ласці”.
Читайте також: “Україна без сміття” прийматиме диски та платівки на переробку
“Швидка мода” зараз займає на території України передову позицію. Що це означає? Раніше ми знали 4 сезони нової поставки одягу(зима, літо, весна, осінь), зараз же кожен тиждень до магазинів масс-маркетів привозять нову колекцію, що підсвідомо закликає нас робити нові покупки. Ще до цього додаються акції, яскраві реклами і заклик, що нова річ вирішить проблеми і покращить настрій.
За “швидкою модою” стоїть низка екологічних, економічних та соціальних проблем. Адже, люди використовують в рази більше природних ресурсів задля виготовлення одягу, тим самим руйнуючи життя планеті. Вона фізично не встигає регенеруватися. Люди, які працюють на фабриках в більшості жителі країн третього світу. Мають ненормований графік, низьку зарплатню та небезпечні умови праці.
Читайте також: Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим
Як допоможе створення станції сортування текстилю?
Речі, які згодом відішлють на сортування, можна буде принести в магазини, безпосередньо на станцію, залишити в контейнерах по місту. Також здавати одяг зможуть у контейнери в офісах, які замовили послугу збору в «Ласці».
На станції одяг сортуватимуть на жіночий, чоловічий, дитячий, а також за категоріями, станом, за матеріалом.
Відсортовані речі відсилатимуть на продаж у магазини, передаватимуть у благодійні фонди, на виробництво мінвати, на upcycling (виробництво килимків, сумок).
“Наразі ми вже маємо супер-міні-міні простори для сортування в наших магазинах. Це кімнати 10-15 метрів, одяг сортується, прасується, зберігається. Такий спосіб сортування ми вже практикуємо 5 років. Там відбувається сортування одягу, який ми передаємо благодійним фондам, продаємо в магазинах та з якого виробляємо килимки Recycled Rugs”, – додають автори ідеї.
Читайте також: У Києві приймають на переробку поламані парасольки
Хто такі “Ласка”?
Благодійні магазини з’явилися 100 років тому у Великобританії і в 50-60 роки поширились Європою та Америкою. Благодійний магазин “Ласка” є першим магазином такого типу в Україні. Ми працюємо за наступним принципом: містяни віддають нам речі, якими вже не користуються, ми їх сортуємо і 85% віддаємо безкоштовно людям, які їх потребують, 15% продаємо в магазинах. Кошти з продажів покривають витрати, а 60% прибутку направляються на соціальні та благодійні проекти.
Станцію сортування оцінюють в один мільйон 500 тисяч гривень, з них за допомогою «Спільнокошту» хочуть зібрати 326 000 гривень.
Нагадаємо, киянки створили благодійний шоурум вживаного одягу “СВЕТР”, на виручені кошти якого купуються ліки для людей з онкологічними захворюваннями.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі