Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Київські дороги ремонтуватимуть за американською технологією

Опубліковано

Київавтодор латає столичні вулиці за допомогою американських плавильно-заливальних машин Crafco Super Shot 125.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Зазначається, що заливка тріщин – технологія, яка широко використовується в Європі, Америці. Завдяки швозаливникам вдається попередити руйнування дорожнього покриття та продовжити термін його експлуатації.

Читайте також: На дорогах Одещини запрацює система відеоспостереження

Відомо, що з початку року відремонтовано понад 320 тис. погонних метрів дорожнього покриття. Це сотні вулиць, на яких вдалось уникнути руйнувань.

Найбільше швозаливниками працювали на просп. Оболонському, просп. Миру, вул. Героїв Севастополя, вул. Стеценка.

Нагадаємо, в Україні створили додаток для скарг на українські дороги. Укравтодор розпочав співпрацю з навігаційною системою Waze, яка дозволяє збирати дані водіїв про стан дорожнього покриття, аварії чи погодні умови онлайн. 

Суспільство

Швеція надає Україні найбільший пакет військової допомоги на $1,6 млрд

Опубліковано

Швеція оголосила про надання Україні військової підтримки на майже 1,6 мільярда доларів. Новий пакет допомоги посилить українську ППО, артилерію, можливості супутникового зв’язку та спроможності у морі.

Про це повідомив міністр оборони Швеції Поль Джонсон.

Що входить у пакет допомоги

Оборонні компанії у Швеції вироблятимуть нове обладнання, яке постачатимуть в Україну протягом двох років. На цей проєкт заклали близько 912 мільйонів доларів.

На підтримку багатосторонніх міжнародних ініціатив, які підтримують оборонну промисловість в Україні, Швеція виділить приблизно 465 мільйонів доларів.

Читайте також: Оборонна компанія зі Швеції та українська «Радіонікс» розпочинають стратегічну співпрацю

На суму 93 мільйони доларів Швеція передасть Силам оборони України техніку, зброю та запчастини з власних складів. У пакет ввійшли:

  • кулемети m/58;
  • боєприпаси;
  • майже 100 транспортних засобів різних типів для обслуговування авіабаз тощо.

Поль Джонсон також вказав, що Швеція запускає програму підтримки військових стартапів, що створюють зброю для України. Управління матеріально-технічного забезпечення оборони Швеції шукатиме перспективні технології, перевірятиме їхню ефективність і фінансуватиме їх масштабування.

Раніше ми писали про те, що Швеція готувала пакет військової допомоги для України на суму 1,2 мільярда доларів.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі

Суспільство

Українські науковці вперше дослідили Південний океан завдяки інноваційній техніці

Опубліковано

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Що досліджували науковці

Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.

Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.

«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.

Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».

Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).

Фото: Юрій Шепета, НАНЦ

Читати далі