Суспільство
Київ уперше потрапив до міжнародного рейтингу Global cities
Міжнародний рейтинг «Global cities: нові пріоритети для нового світу» 2020 Global Cities Report вперше включив місто Київ до видань «Глобальний індекс міст» (GCI) та «Глобальний прогноз міст» (GCO). У них столиця посіла 89 та 94 позицію зі 151 міста світу.
Про це, посилаючись на офіційне видання рейтингу, повідомили в Департаменті економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації.
Що враховують аналітики?
Зазначається, що «Глобальний індекс міст» (GCI) оцінює:
- ділову активність,
- людський капітал,
- інформаційний обмін,
- культурний досвід та залученість громадськості до ухвалення рішень.
«Глобальний прогноз міст» (GCO) аналізує передумови для майбутнього розвитку, ґрунтуючись на економічних показниках, інноваціях та здатності міста залучати до активної участі талановитий людський капітал.
Укладачі рейтингу проаналізували соціально-економічне становище Києва на момент входження в стан боротьби проти поширення пандемії COVID-19 та перспективи відновлення економіки міста в умовах мінливого світу.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Аналітики також відзначили основні наслідки пандемії у великих містах та окреслили низку тенденцій та викликів, які доведеться долати очільникам міст. Автори рейтингу пропонують особливу увагу звернути на три життєво-важливі сфери, у яких необхідно рухати інноваційний процес: економіка, соціальна політика та культура.
Зокрема, йдеться про збереження конкурентоспроможності тих бізнесів, які створюють додану вартість, сприяють забезпеченню стабільності, справедливості та створюють суспільну цінність. Крім того, в умовах розірваних міжнародних товарних ланцюгів необхідно віднайти ресурси для їхньої підтримки та спрямувати зусилля на пожвавлення і розширення міжміських зв’язків.
Трансформації також має зазнати і міський простір. Необхідно переосмислити планування міста та передбачити дотримання умов соціального дистанціювання, вирішення питання екологічної безпеки та забезпечення інклюзивності міського середовища та сервісів.
Лідери рейтингу
П’ятірка лідерів Глобального індексу міст (GCI) виглядає так:
- Нью-Йорк (США),
- Лондон (Велика Британія),
- Париж (Французька Республіка),
- Токіо (Японія),
- Пекін (КНР).
Замикає десятку лідерів американське місто Вашингтон. Натомість найкращі передумови для відновлення економіки та подальшого розвитку, на думку авторів «Глобального прогнозу міст» (GCO), мають Лондон (Велика Британія), Торонто (Канада), Сінгапур (Республіка Сінгапур), Токіо (Японія), Париж (Французька Республіка) та Мюнхен (Німеччина).
Міжнародний рейтинг консалтингової групи A.T. Kearney, Inc. публікується десятий рік поспіль. У 2019 році укладачі аналізували показники 130 міст світу.
Нагадаємо, представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців.
Головне фото: sashaeve.medium.com.
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Зрозуміла, що хочу та маю бути корисною
Не уявляла, що таке проєкти, донори та грантові заявки
Здоров’я жінок у селі часто залишається поза увагою
Сусідка не могла піти до гінеколога через проблеми з ногами
Стереотип «ідеш до гінеколога — з тобою щось не так»
Хочемо, аби кожна жінка мала доступ до якісної медицини
Кожна має право на гідне життя і можливість бути почутою
Коментарі
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі