Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
56400421 2381321535212702 2790235446695690240 o 1 e1559735849689 56400421 2381321535212702 2790235446695690240 o 1 e1559735849689

Суспільство

Києва до Маріуполя вирушає ГогольTRAIN: чим дивуватиме перший у Європі арт-потяг

Опубліковано

Із Києва 26 квітня вирушить перший в Європі арт-потяг. Він прямуватиме до Маріуполя, щоб доставити усіх охочих на Startup ГогольFest.

Для пасажирів потяга фестиваль розпочнеться ще в дорозі: ГогольTRAIN розфарбують українські художники, він матиме вагон-ресторан від бару «Хвильовий» та вагон-сцену, де відбуватимуться виступи. Про це повідомляє The Village Україна.

Чим особливий потяг?

Це перший в Європі арт-потяг, для пасажирів якого фестиваль починається ще в дорозі. «Це не просто чартер до фестивальної локації, а сам по собі івент і культурне явище на колесах», – зазначають організатори. У потязі будуть їхати учасники фестивалю – актори, художники, музиканти, режисери, митці та усі охочі, хто придбає квиток.

Потяг складатиметься з п’яти плацкартів, трьох купе, вагону зі сценою, вагону-ресторану від бару «Хвильовий». Перед відправленням ГогольTRAIN розфарбують українські художники.

Як потрапити на ГогольTRAIN?

ГогольTRAIN відправляється з Києва, але на нього можуть потрапити також охочі з Вінниці та Дніпра. З Вінниці учасники добиратимуться двома попередньо замовленими вагонами в «Укрзалізниці» і прибудуть у Київ перед відправленням ГогольTRAIN. Дніпро буде на шляху потягу, тому охочі можуть підсісти в арт-потяг.

Читайте також: В Україні запускають перший у Європі арт-потяг

Залежно від точки відправлення, можна придбати Kyiv Pack, Vinnytsia Pack та Dnipro Pack. У кожну путівку входить абонемент на нічну сцену фестивалю Startup GogolFest та проживання в готелі на всі дні фестивалю. Головна музична сцена та більшість подій Startup ГогольFest – безкоштовні, платними є лише окремі події та вистави.

Що пропонує фестиваль у дорозі?

Вагон-ресторан постане у вигляді стилізації під ретро-бар першого класу у міжнародних потягах минулого століття у поєднанні із сучасним подільським андеграундом. Ідейна команда вагону – подільський бар «Хвильовий».

Вагон-сцена матиме музичну програму. Зокрема, тут виступатимуть проекти «Мало», Sheetel. Також у вагоні буде сет електронної музики від Nestor.

Всі пасажири і пасажирки потраплять у документальну стрічку від подільського режисера Степана Кулини про ГогольTRAIN. Робота над стрічкою вже почалася, до неї увійдуть підготовка, дорога і сам фестиваль.

Ззовні потяг буде розфарбований художниками, зокрема такими митцями, як Sestry Feldman, We bad (Лєра Схемка та Максим Павлюк), ColoTeam. Усередині організатори теж планують створити точки взаємодії, аби учасники могли оформити вагон написами, малюнками, постерами, картинами, стікерами.

Читайте також: Український фестиваль потрапив до рейтингу найкращих у світі

Розфарбування потягу погодили з «Укрзалізницею». ГогольTRAIN буде використовуватися і після завершення фестивалю. «Ці вагони будуть їздити країною як музей, який буде розповідати людям про сучасне мистецтво», – розповідає організатор Денис Угорчук.

Розклад арт-потяга:

  • ВІД’ЇЗД З КИЄВА: 26 квітня о 19:03
  • ПРИБУТТЯ ДО МАРІУПОЛЯ: 27 квітня о 10:00
  • ВІД’ЇЗД З МАРІУПОЛЯ: 30 квітня о 18:07

Коментарі

Суспільство

Уряд залучає приватних демінерів для прискорення розмінування

Опубліковано

Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. 

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 13 вересня.

«Тисячі саперів з Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту щоденно працюють, обстежують та розміновують наші землі. Однак масштаб роботи настільки великий, що нам потрібні додаткові інструменти», — сказав Шмигаль.

За його словами Дениса Шмигаля, аграріям, які працюють на деокупованих територіях, повністю компенсують витрати на гуманітарне розмінування. У держбюджеті на цю програму передбачено 3 млрд грн.

Читайте також: Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування

«Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина», — зауважив очільник уряду.

Прем’єр-міністр підкреслив, що для розмінування використовується найсучасніша техніка, дрони, роботизовані системи. З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників.

Нагадаємо, Литва відправила в Україну техніку для розмінування.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українці зібрали гроші на дім родині Аркадія і Гери з Авдіївки (ВІДЕО)

Опубліковано

Евакуювавшись з Авдіївки, пенсіонер з інвалідністю Аркадій разом із собакою Герою міг опинитися без даху над головою: плату за оренду квартири, де він оселився, підвищили, тож чоловіку вказали на двері. Але завдяки волонтерам і згуртованості українців він не тільки не лишився на вулиці, а й тепер має власний дім у містечку на Кіровоградщині!

У цьому будиночку з Аркадієм воз’єдналася родина — дружина та син, які в Авдіївці жили окремо. Ну і, звісно, вірна подруга Гера також з ними! Детальніше у відео ШоТам.

Відео: ШоТам

Українці на чолі з волонтеркою купили дім для родини з Авдіївки! Аркадій без ноги через хворобу, його дружина – незряча, син також має інвалідність. А їхня рідна Авдіївка майже знищена і окупована. Але завдяки небайдужим людям вони не залишилися самі!

Коли у 2022 росіяни почали атакувати Авдіївку, волонтерам спочатку вдалося вивезти тільки Аркадія. Разом із собакою Герою їх перевезли до Кропивницького.

Там він і познайомився з зооволонтеркою Катериною, яка допомогла прооперувати Геру. А потім орендувала та відремонтувала для Аркадія будинок. Та допомогла вивезти з Авдіївки його дружину та сина.

Читайте також: «Не вдалося одразу подати заявку» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»

Але через півтора року орендодавці збільшили плату та попросили родину покинути дім. Це був болючий удар. Але поруч була Катерина, яка знайшла тимчасове житло та задалася ціллю.

Жінка знайшла для сім’ї тимчасовий будинок на літо й на цьому не зупинилася. І хоч сума була немаленька, завдяки згуртованості українців волонтерка змогла її зібрати!

Тож Аркадій разом з родиною заїхав у власний дім на Кіровоградщині. Будинок простенький, але затишний — у ньому є все, що потрібно для життя родини. Але головне — він свій, і звідси родину вже ніхто не зможе виселити!

Нагадаємо, раніше ми писали, фото, що занурюють у минуле: як виглядали українські міста в 20 столітті.

Фото: ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Сумах показали виставу для людей з порушенням зору

Опубліковано

У Сумському театрі імені Щепкіна вперше пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням для людей із порушенням зору.

Про це повідомляє Сумська ОВА.

Дійство проходило з додатковим тифлокоментуванням для людей з вадами зору, котрі через навушники отримували додатковий голосовий опис недоступної для них візуальної інформації.

У майбутньому подібну адаптацію проведуть і для інших вистав у репертуарі театру. Це відбудеться в межах програми «Культура без барʼєрів», за якою театр отримав грантову підтримку від Українського культурного фонду.

Читайте також: У Києві відкрилася виставка «Війна: зворотна перспектива»

«Вперше на сцені Сумського національного театру імені М. Щепкіна пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням… Першою у списку адаптованих творів стала вистава “Легені” режисера-постановника Владислава Писарева», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Фінляндія надасть новий пакет допомоги Україні на €118 мільйонів.

Фото: Сумська ОВА

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...