Економіка і бізнес
Купити Nissan Leaf і запустити службу таксі. Історія успіху з Лозової
У Лозовій служба “Leaf-таксі” на електромобілях за перші півтора тижні роботи відвоювала 40% ринку перевезень. Фірма працює вже понад два роки у маленькому містечку на Харківщині з населенням близько 56 тисяч людей.
Проект із електромобілями втілив місцевий підприємець 40-річний Олексій Криворучко. Має дві вищі освіти, за фахом – економіст. У бізнес-сфері працює з 2001 року. Розвинув транспортну компанію по перевезенню пасажирів по місту і району. Підприємницьку діяльність почав одразу після того, як отримав диплом та відслужив в армії. Зі своїх транспортних компаній у місяць сплачує до бюджету близько 80 тисяч гривень податків.
Читайте також: Українці виготовляють будинки на колесах і продають за 14 000 євро
Історія бізнесмена-ентузіаста доводить, що завдяки вдалим рішенням можна розкрутити власну справу там, де це здавалось неймовірним і нерентабельним. Довелося шукати гроші, брати кредити та закладати квартиру. Проте, ідея виявилася вартою того.
Продав своє авто, щоб почати бізнес
Підприємець почав з того, що продав свій дорогий автомобіль Lexus, 2015 року випуску. У 2017 році вирішив обміняти його на чотири електромобілі Nissan Leaf.
Заснувати службу таксі з електромобілями у невеликому місті підштовхнуло те, що там були неякісні послуги перевезень. “Традиційні” автомобілі та сервіс залишали бажати кращого
– каже Олексій
Спершу працював на розкручену компанію у Лозовій. Грошей тоді взагалі не мав. Але тепер в автопарку є 12 електромобілів.
Електротаксі дешевші для клієнта
Вже за кілька місяців після старту роботи вирішив розширюватися. Шукав гроші. Брав кредити та закладав квартиру. Вдалося докупити один автомобіль, потім ще один. Згодом знайшов контакти з американськими партнерами. Привіз електромобілі зі Штатів за нижчою ціною.
Працювати на себе Олексій почав у червні 2018 року. Поки великих прибутків не отримував. Проте клієнти сервісом задоволені. Машини чисті, тихі. Водії – ввічливі. Хоча інколи у Facebook недоброзичливі конкуренти пишуть погані відгуки.
Читайте також: Українці створили літаючий трактор для розпилювання добрив
Перевезення електромобілями одразу стало популярним в містечку.
“За перші півтора тижні роботи вдалося відвоювати 40% ринку. Перевагою стало те, що кожна поїздка, в середньому, на 5 гривень дешевша, ніж у “традиційному” таксі. Це комерційний хід. Порахував, що так вдасться привернути споживача. Адже електромобіль не потребує ні бензину, ні мастила. Виходить менша витратна частина на обслуговування авто. Тож і для клієнтів поїздки вигідніші”, – переконаний Олексій.
Електромобілі підзаряджає у дворі
Найбільшою перепоною стала недостатньо розвинена інфраструктура в місті. Точніше, повна її відсутність для електромобілів. Олексій підзаряджає машини у себе в дворі. Має нерухомість, де зручно облаштували станцію. Кинули проводи, підключили зарядки – все працює. Хоча водіям доводиться часто повертатися на “базу”.
“Крім того, складно було з підбором кваліфікованих працівників. У зв’язку з тим, що відкрилися кордони – багато професіоналів виїхали на роботу в Польщу. Проте зараз у компанії працюють ввічливі водії і диспетчери”, – розповів бізнесмен.
Українська наука допоможе таксистам
Тепер Олексій хоче електромобілі оснащувати додатковими батареями. Українські винахідники розробили систему, за якою в Nissan Leaf можна поставити додатковий акумулятор. Таке ноу-хау допоможе збільшити дальність поїздки.
Поради підприємцям, які планують відкрити власний бізнес
За словами Олексія, розвиток малого та середнього бізнесу в Україні варто підтримувати та заохочувати.
Читайте також: Черкащани роблять годинники із радянських радіоламп і продають за $260
Сподівається, що скоро в країні зміниться ставлення до бізнесу. Адже маємо гарні закони і напрацювання.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі