

Економіка і бізнес
Купити Nissan Leaf і запустити службу таксі. Історія успіху з Лозової
У Лозовій служба “Leaf-таксі” на електромобілях за перші півтора тижні роботи відвоювала 40% ринку перевезень. Фірма працює вже понад два роки у маленькому містечку на Харківщині з населенням близько 56 тисяч людей.

Проект із електромобілями втілив місцевий підприємець 40-річний Олексій Криворучко. Має дві вищі освіти, за фахом – економіст. У бізнес-сфері працює з 2001 року. Розвинув транспортну компанію по перевезенню пасажирів по місту і району. Підприємницьку діяльність почав одразу після того, як отримав диплом та відслужив в армії. Зі своїх транспортних компаній у місяць сплачує до бюджету близько 80 тисяч гривень податків.
Читайте також: Українці виготовляють будинки на колесах і продають за 14 000 євро
Історія бізнесмена-ентузіаста доводить, що завдяки вдалим рішенням можна розкрутити власну справу там, де це здавалось неймовірним і нерентабельним. Довелося шукати гроші, брати кредити та закладати квартиру. Проте, ідея виявилася вартою того.
Продав своє авто, щоб почати бізнес
Підприємець почав з того, що продав свій дорогий автомобіль Lexus, 2015 року випуску. У 2017 році вирішив обміняти його на чотири електромобілі Nissan Leaf.
Заснувати службу таксі з електромобілями у невеликому місті підштовхнуло те, що там були неякісні послуги перевезень. “Традиційні” автомобілі та сервіс залишали бажати кращого
– каже Олексій
Спершу працював на розкручену компанію у Лозовій. Грошей тоді взагалі не мав. Але тепер в автопарку є 12 електромобілів.

Електротаксі дешевші для клієнта
Вже за кілька місяців після старту роботи вирішив розширюватися. Шукав гроші. Брав кредити та закладав квартиру. Вдалося докупити один автомобіль, потім ще один. Згодом знайшов контакти з американськими партнерами. Привіз електромобілі зі Штатів за нижчою ціною.
Працювати на себе Олексій почав у червні 2018 року. Поки великих прибутків не отримував. Проте клієнти сервісом задоволені. Машини чисті, тихі. Водії – ввічливі. Хоча інколи у Facebook недоброзичливі конкуренти пишуть погані відгуки.
Читайте також: Українці створили літаючий трактор для розпилювання добрив
Перевезення електромобілями одразу стало популярним в містечку.
“За перші півтора тижні роботи вдалося відвоювати 40% ринку. Перевагою стало те, що кожна поїздка, в середньому, на 5 гривень дешевша, ніж у “традиційному” таксі. Це комерційний хід. Порахував, що так вдасться привернути споживача. Адже електромобіль не потребує ні бензину, ні мастила. Виходить менша витратна частина на обслуговування авто. Тож і для клієнтів поїздки вигідніші”, – переконаний Олексій.
Електромобілі підзаряджає у дворі
Найбільшою перепоною стала недостатньо розвинена інфраструктура в місті. Точніше, повна її відсутність для електромобілів. Олексій підзаряджає машини у себе в дворі. Має нерухомість, де зручно облаштували станцію. Кинули проводи, підключили зарядки – все працює. Хоча водіям доводиться часто повертатися на “базу”.

“Крім того, складно було з підбором кваліфікованих працівників. У зв’язку з тим, що відкрилися кордони – багато професіоналів виїхали на роботу в Польщу. Проте зараз у компанії працюють ввічливі водії і диспетчери”, – розповів бізнесмен.
Українська наука допоможе таксистам
Тепер Олексій хоче електромобілі оснащувати додатковими батареями. Українські винахідники розробили систему, за якою в Nissan Leaf можна поставити додатковий акумулятор. Таке ноу-хау допоможе збільшити дальність поїздки.

Поради підприємцям, які планують відкрити власний бізнес
За словами Олексія, розвиток малого та середнього бізнесу в Україні варто підтримувати та заохочувати.
Читайте також: Черкащани роблять годинники із радянських радіоламп і продають за $260
Сподівається, що скоро в країні зміниться ставлення до бізнесу. Адже маємо гарні закони і напрацювання.

Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay