Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Куди звертатися, щоб отримати безкоштовну психологічну допомогу: 10 варіантів для дорослих та дітей

Опубліковано

Війна Україні суттєво вплинула на психологічне здоров’я населення. Зростає кількість українців, які потребують професійної психологічної підтримки.

Де українці можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу, читайте у матеріалі ШоТам.

Безкоштовна психологічна підтримка для військових та їхніх близьких Коло своїх

Психологи ГО Волонтерського об’єднання Веста надають безкоштовну психологічну онлайн-підтримку для колишніх військовополонених, родин військовополонених, родин загиблих і зниклих безвісти.

Зареєструватися на групи підтримки Коло своїх можна за посиланням.

Простір психоемоційної підтримки Літокрил

Простір психоемоційної підтримки Літокрил надає безкоштовну психологічну допомогу дітям, які постраждали від війни. Він має три кімнати – дві для групових занять й одну для психологічних сесій. Тут діти граються, беруть участь в арт- і казкотерапії.

Заняття проводяться для дітей віком:

  • від 4 до 7 років;
  • від 8 до 11 років;
  • від 12 до 16 років.

Кваліфіковані психологи працюють із тривожними й депресивними станами дітей та їхніх батьків. Робота відбувається у групах або індивідуально.

Розташований простір Літокрил на вулиці Чикаленка 25, біля станції метро Театральна в Києві.

Також два безоплатні простори є в Харкові. Знайти можна за адресами:

  1. проспект Незалежності 1 (кав’ярня Pakufuda);
  2. вулиця Пушкінська 38 (кав’ярня Makers).

Записатися та подивитися актуальну інформацію можна в телеграм-каналі або зателефонувати за номером +38 063 408 80 55 (Київ), +38 067 890 01 09 (Харків).

Читайте також: Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Психологічна підтримка військових та їхніх близьких у кол-центрі #ВАРТОЖИТИ

Кваліфіковані психологи кол-центру #ВАРТОЖИТИ мають досвід роботи з військовими та їхніми рідними і надають психологічну допомогу на території України та з-за кордону.

Для отримання допомоги треба зателефонувати на номер 5522 та обирати 2 – лінію психологічної підтримки військових та їхніх близьких.

Усі дзвінки для абонентів Київстар, Vodafone, Lifecell – безкоштовні.

Графік роботи лінії:

11:00 – 19:00 з понеділка по п’ятницю.

Вихідні: субота, неділя та державні свята.

Онлайн-платформа Mental Help

Проєкт Mental Help, ініційований Глобальним договором ООН в Україні та рекомендований МОЗ України, зібрав команду фахових психологів, які безкоштовно надають психологічну допомогу українцям, що відчувають негативні наслідки війни. Зустрічі відбуваються на онлайн-платформі та є конфіденційними.

Зареєструватися дуже просто. Для отримання психологічної допомоги необхідно зайти на сайт mentalhelp, обрати спеціаліста і забронювати зручний час зустрічей за допомогою системи.

Простір для жінок Вільна

Вільна – це другий безпечний простір для жінок, що відкрився на правому березі Києва. Він створений на базі Київського міського Центру гендерної рівності.

У просторі проводять заходи для сімей ветеранів:

  • фокус-групи в очікуванні повернення;
  • після повернення;
  • після втрати.

Жінки можуть скористатися різноманітними послугами:

  • психологічна допомога;
  • тематичні обговорення за чаєм або кавою;
  • творчі майстер-класи;
  • спортивні заняття;
  • кар’єрні сесії.

Відвідати простір для жінок Вільна можна з середи по неділю, з 11:00 до 20:00. Зустрічі відбуваються за адресою: вулиця Іллєнка, 20.

Психологічна підтримка Запорука

Психологи цілодобової лінії психологічної підтримки від БФ Запорука допомагають пережити травми, пов’язані з наслідками війни. Сеанси конфіденційні та відбуваються у відеоформаті в одному з месенджерів – Telegram, Viber, WhatsApp. Координатор гарячої лінії допоможе обрати фахівця для спілкування – жінку або чоловіка.

Отримати допомогу можна за номером безкоштовної (з усіх внутрішніх мобільних операторів) гарячої лінії 0 800 4000 23.

Дзвінки приймають із будь-якого куточка України та в будь-який час доби. З-за кордону можна зателефонувати за номером – +38 050 493 03 07.

Платформа безкоштовної психологічної підтримки Хаб стійкості

Психологи платформи Хаб стійкості надають безкоштовну допомогу українцям, які проживають в умовах війни. На сайті проєкту, від громадської організації Фундація Суспільність і центру психічного здоров’я Брейнкульт, надаються поради з психологічної самодопомоги.

Також тут можна записатися на консультацію до певного психолога чи психотерапевта. Зустрічі з фахівцями відбуваються у форматі відеоконференцій.

Проєкт психологічної підтримки Поруч

Проєкт психологічної підтримки Поруч – це спільна ініціатива Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО ВГЦ Волонтер. Кваліфіковані психологи допомагають підліткам, їхнім батькам і вчителям боротися з наслідками війни.

Щоб долучитися, необхідно заповнити форму на сайті.

Отримати індивідуальну консультацію психолога можуть батьки та молодь у віці від 14 до 21 року. Для цього треба заповнити анкету на сайті проєкту Поруч та очікувати на телефонний дзвінок.

Група психологічної підтримки Разом

Фахівці платформи Твій психолог проводять безкоштовну групову терапію для українців. Зустрічі відбуваються онлайн через застосунок Zoom щоп’ятниці о 10:00 та 20:00. Тут можна поділитися власними проблемами або послухати спеціалістів. За 1-2 дні на сторінці платформи в інстаграм можна дізнатися, які саме психологи будуть присутні на терапії.

Також на сайті Разом можна обрати психолога для безкоштовної онлайн-консультації та отримати 30 хвилин психологічної допомоги.

Психологічна допомога українцям, що постраждали від військових дій, надається безкоштовно!

Платформа «Розкажи мені»

Безкоштовна онлайн-платформа для психологічних консультацій, яку розробив Інститут когнітивного моделювання працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами. 

Аби отримати допомогу спеціалістів, необхідно залишити заявку та коротко пояснити свій запит. Модератори підберуть спеціаліста, кваліфікація якого дозволить якнайкраще впоратися із вашою проблемою. Після цього психолог сконтактує з вами для узгодження дати та часу консультації. 

Консультації проводять безоплатно в режимі онлайн, тривалість – від 30 до 60 хвилин. Дізнатися більше про фахівців платформи та залишити заявку можна за цим посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому з’явилася нова амбулаторія сімейної медицини.

Суспільство

“Перші години після обміну”: у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками

Опубліковано

25 червня, Україна повернула з російського полону 90 своїх захисників. Серед них – 18 прикордонників.

Більшість звільнених вперше за роки неволі змогли почути голоси найрідніших та вдихнути повітря на повні груди. Зворушливі фото, зроблені у перші години після обміну, опублікували у Державній прикордонній службі України.

“Перші години після обміну. Далі: зустрічі з рідними, реабілітація та можливість знову дихати свободою”, – зазначили у ДПСУ.

На пронизливих фото авторства Петра Задорожного українські захисники – виснажені, але щасливі. Хтось стискає у міцних обіймах побратимів. Хтось – уперше за довгий час у телефоні чує голоси найрідніших людей. Когось – і таких серед українців, що пройшли російський полон, чимало – одразу оглядають медики. А хтось не може стримати сліз від усвідомлення: пекло полону вже позаду.

Читайте також: Вийшов документальний фільм про подорож містами України, які постраждали від російської агресії

"Перші години після обміну": у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками
"Перші години після обміну": у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками
"Перші години після обміну": у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками
"Перші години після обміну": у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками
"Перші години після обміну": у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками
"Перші години після обміну": у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками
"Перші години після обміну": у ДПСУ показали зворушливі фото із звільненими з полону РФ захисниками

Нагадаємо, 25 червня, Україна провела новий обмін військовополоненими із росією. Додому повернулися 90 захисників.

Фото: ДПСУ

Читати далі

Суспільство

Епічну роботу українського танкового екіпажу по росіянах зняли з дрона

Опубліковано

Оперативне командування «Схід» опублікувало відео бойової роботи танкістів 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка.

Про це повідомляє Оперативне командування “Схід”.

«Ламаючи усталені стереотипи, танкісти 92 ОШБр стверджують: “Один у полі воїн! На відео — героїчна робота екіпажу танкістів на Харківщині», — йдеться в повідомленні. 

В ОК «Схід» пояснюють, що наші воїни під щільним вогнем противника завдали ударів по живій силі та витримали влучання в машину FPV-дрона.

Читайте також: ЗСУ майстерно знищили ворожий «Град» на Донеччині

«Продовжили боротьбу, посилаючи “нежиті” (так називають армію рф) “палкі” привіти. Те, що переживають наші незламні захисники, виконуючи бойові завдання, важко уявити», — повідомили в ОК «Схід».

Нагадаємо, в Україні стартувала реєстрація е-кабінетів для вступників після 9 класів.

Фото: Оперативне командування “Схід”

Читати далі

Суспільство

Український бренд випустив благодійний дроп «Незламна менталочка»

Опубліковано

Український бренд оверсайз-одягу Buddu випустив благодійний дроп «Незламна менталочка».Кошти від продажу спрямують для центру Unbroken на психологічне відновлення від ПТСР, депресії, панічних атак і розладів харчової поведінки, пов’язаних із війною.

Про це йдеться на сайті Buddu.

Дроп складається з унісекс-футболок чотирьох кольорів: чорна, біла, рожева й з графітового вивареного трикотажу. У колекції є також шопери з чорним і червоним написом «Незламна менталочка».

Зйомки провели в реабілітаційному центрі Unbroken. Героями стали лікарі, військові і їхні дружини, які постраждали від бойових дій.

Військовий Микола Ільченко втратив ногу під час бойового завдання. Він хотів забрати пораненого бійця, але натрапив на міну. Наталя – дружина військового, котрий втратив кінцівку й проходить реабілітацію й протезування в Unbroken.

Читайте також: На Київщині побудують модернізовану школу з новим підходом до навчального простору 

Психолог центру Олексій Смірнов працює з військовими вже кілька років. Віталій Грендус – ерготерапевт, він працює над відновленням навичок пацієнтів й адаптації до самостійного життя. 

Придбати футболки або шопери можна на сайті

Нагадаємо, для школярів став доступним чатбот з штучним інтелект від Google.

Фото: Buddu

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: