Суспільство
Кримськотатарський кераміст творить заради Перемоги і допомагає ЗСУ (ВІДЕО)
Рустем Скибін — художник-кераміст із Сімферополя. Він підтримує ЗСУ, просуваючи кримськотатарську культуру.
Історію митця розповідає ШоТам.
Ще на початку 2000-х на основі кримськотатарської вишивки він створив власний стиль розпису кераміки. Змайстрував серію унікальних тарелів з вишуканою каліграфією. А попит на його витвори є не лише в Криму, але й у всій Україні.
«Любов до прикладного мистецтва — з дитинства. Прикладне — це те, що можна зробити руками. Я все дитинство пам’ятаю, що вирізав із дерева щось, ліпив із глини, з пластиліну», — Рустем Скибін, художник-кераміст.
Та в 2014 росіяни позбавили митця рідного дому. Його розрадою стала творчість. Переїхавши до Києва, він відкрив майстерню традиційної кримськотатарської кераміки.
Читайте також: «З любовʼю – тато», «Нове життя» та «За лаштунками імперії». 10 аудіокниг про українську ідентичність – радять ШоТам і MEGOGO
Із думками про вільний український Крим він просував рідну культуру. Розписував кераміку та давав майстеркласи, мандруючи Україною.
Однак у лютому 2022 росіяни знову прийшли на українську землю. Тепер із півночі. Свої заощадження Рустем одразу передав на авто для військових на фронт.
«У мене були невеликі заощадження, які я планував спрямувати на інші потреби. Два буси, ми їх передали бригаді, яка зараз перебуває на нулі і працює», — Рустем Скибін, художник-кераміст.
А на власній автівці Рустем почав евакуювати людей подалі від зони військових дій.
«Я намагався одразу писати, що машина маленька, тому багато не зможу забрати. Але доводилось. Наприклад, родина була: четверо дітей, сумки-рюкзачки і кішечка», — Рустем Скибін, художник-кераміст.
Тепер його творчість тільки про війну. За допомогою своїх робіт митець доносить до світу злочини росіян.
Рустем упевнений: Україна вистоїть. І разом із нею житиме вічно його рідна культура. А після Перемоги обов’язково запросить усіх українських друзів до вільного Криму.
«Я повернуся в Крим, щоб зустрічати своїх друзів-українців, і будемо святкувати цю Перемогу», — Рустем Скибін, художник-кераміст.
Нагадаємо, у Києві розробили інтерактивну екскурсію «Кримськотатарське весілля – урочистість традицій».
Також дивіться відео від ШоТам, як співачка навчала українських пісень в окупованому Криму.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі