Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як співачка навчала українських пісень в окупованому Криму (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Попри окупацію та стеження російських спецслужб, вона привчала дітей плекати українську пісню в Криму! Про незласку співачку Юлію Качулу розповідає ШоТам.

Вона вчила дітей співати українською в окупованому Криму. І, попри роботу спецслужб, їй вдалося згуртувати навколо себе патріотичну молодь.

Співачка Юлія Качула народилася на Київщині, але з дитинства жила в Сімферополі. І з часом український півострів став для дівчини по-справжньому рідним.

Там вона зростала, навчалася та розвивала вокал. Та в 2014-му її життя назавжди змінилося: росіяни окупували вільний Крим. Тоді, ризикуючи життям, Юлія почала власний протест.

«Я не побачила ніякого культурного спротиву українського. Мене це якось так вразило, і тоді я, мабуть, вирішила, що треба спробувати зробити щось самій», — Юлія Качула, співачка.

Співачка створила українськомовний проєкт «Діти Криму». Навколо неї згуртувалися юнаки та дівчата, які готові були в окупації плекати українську пісню.

І згодом учні Юлії презентували духовний гімн кримських татар українською!

«Це дійсно хороші і діти талановиті, і сім’ї адекватні, розумні, які дуже хочуть, щоб у їхніх дітей була можливість розвиватися. Щоб у їхніх дітей були крила, щоб вони були вільні», — Юлія Качула, співачка.

Та з початком повномасштабної війни увага до українського спротиву в Криму зростала. І Юля вирішила не ризикувати безпекою дітей: проєкт поставили на паузу, учні покидали півострів.

Через пів року співачка й сама ризикнула покинути Крим. Мандруючи низкою країн, вона переїхала до родичів на Волинь. І невдовзі у селі Рудка-Козинська Юлія створила гурток «Вільні духом».

Раніше місцеві діти співали по-старому під баян. Тепер їхні заняття стали сучасними, школярі охоче співають та знімають відео. Завдяки Юлії місцеві діти змогли неабияк розкрити свої таланти і любов до України.

Дивіться відео: Феномен Володимира Івасюка, чиї пісні завжди будуть поміж нас

«Я просто відчуваю, що мені дуже потрібно оцей оптимізм в людях запускати, щоб вони не зневірилися, щоб вони прагнули до світла, до перемоги», — Юлія Качула, співачка.

Юля має безліч амбітних планів на майбутнє. Та головна її мрія — знову заспівати у вільному українському Криму.

Нагадаємо, колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.

Також ШоТам розповідав, що легендарний Ленні Кравіц має українське коріння.

Суспільство

Харківщина отримала два санітарні авто від Уряду Німеччини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Куп’янська громада на Харківщині отримала два санітарні автомобілі за сприяння Уряду Німеччини та благодійного проєкту Phoenix 4UA.

Про це повідомили на сайті Харківської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що в область надійшли дві спецавтівки Mercedes Sprinter.

У громаді наголосили, що відновлення медичної галузі є одним із пріоритетних напрямків роботи.

«Отриманий транспорт допоможе рятували наших людей та стане в нагоді медичним закладам як Куп’янської, так і прилеглих громад», — йдеться у повідомленні.

Автомобілі оформлять та доправлять до Куп’янської громади, де він буде задіяний у роботу.

Читайте такожЯк нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Нагадаємо, мер Брюсселя передав Києву дві карети швидкої допомоги.

Окрім того, французькі благодійники передали Україні 18 карет швидкої допомоги.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала евакуаційний автобус від Норвегії для перевезення поранених.

Фото: kharkivoda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Film.ua знімає горор про конотопську відьму під час російсько-української війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська кінокомпанія FILM.UA Group розпочинає роботу над лінійкою фільмів жахів. Перший проєкт буде про «Конотопську відьму».

Про це компанія повідомила на своєму сайті.

Зазначається, що сценаристом пілотного проєкту буде Ярослав Войцешек (автор сценаріїв українських хітів «Мавка. Лісова пісня», «Пульс», «Захар Беркут», «Викрадена Принцеса: Руслан і Людмила», «Сторожова Застава»).

Його надихнув сам образ відьми, яка нерідко є головною персонажкою легенд, зокрема і сучасних. А також — реальна історія конотопчанки, яка прокльонами зустріла російських окупантів у рідному місті.

Тоді відео про «конотопських відьом» зірвало інтернет-простір, з’явилося чимало фан-артів. Ба більше — відео, де жінка безстрашно погрожує російським солдатам, показали навіть в американській рейтинговій гумористичній програмі The Late Show with Stephen Colbert.

Про сюжет фільму

Історія розповість про прадавню відьму з Конотопа, яка, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил. Та, коли з початком повномасштабної війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, повертаючи свої сили, і обрушує жахливі та криваві кари на вбивць свого нареченого.

Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс

Нещадавно творці відзняли тизер стрічки, який незабаром планують оприлюднити. Його зрежисував Ярослав Войцешек, а оператором-постановником виступив Сергій Ревуцький. Саундтрек до нього заспівала Віра Кекелія. Роль відьми в тизері зіграла акторка Тетяна Малкова.

Нагадаємо, американський актор Шон Пенн зіграє головну роль в українському кіноальманасі «Війна очима тварин».

Окрім того, вийшов документальний фільм про контрнаступ ЗСУ на Харківщині.

Фото: film.ua.

Читати далі

Суспільство

На Франківщині відкрили шелтер для півсотні переселенців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Івано-Франківській області відкрили шелтер, де зможуть проживати 50 внутрішньо переміщених людей.

Про це повідомила на фейсбук-сторінці голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Новий заклад розміщений у Верховинському районі області.

Ремонт приміщення профінансувала угорська екуменічна служба допомога.

«Об´єкт реконструйовано  у рамках реалізації проєкту «Підтримка відновлення України», який став можливим завдяки підтримці України з боку Швейцарії», — йдеться у повідомленні.

Відомо, що від початку повномасштабної війни близько 12 тис. внутрішньо переміщених людей були офіційно зареєстровані у Верховинському районі Франківщині. Нині у громадах цього району проживають близько тисячі людей, які втратили своє житло через війну. 

Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Відзначимо, шо шелтер – це установа-прихисток, створена для тимчасового проживання осіб, які постраждали від військових дій, протиправних посягань чи домашнього насилля.

Нагадаємо, Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців.

Окрім того, благодійники відкрили у Львові новий шелтер для 150 переселенців.

Фото: facebook.com/SvitlIana.Onyshchuk.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство5 днів тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...

Суспільство6 днів тому

«Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»

Чули колись про контабас? Це стародавній український алкогольний напій на основі бруньок смородини. Тривалий час...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»

Чи можливо відкрити книгарню-кав’ярню, яка стане не лише популярною, а й прибутковою? Київський заклад «Сенс»...