Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«З любовʼю – тато», «Нове життя» та «За лаштунками імперії». 10 аудіокниг про українську ідентичність – радять ШоТам і MEGOGO

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Скучили за книжками, але бракує часу на читання? ШоТам разом із MEGOGO зібрали 10 аудіокниг про українську ідентичність. Ця добірка створена з любов’ю до української літератури та слухачів. Кожен з авторів у списку шукає свою відповідь на запитання «хто ми» та «про що ми». Діставайте навушники, відкривайте MEGOGO Audio і насолоджуйтеся.

1. «Шлях становлення української ідентичності»

Автори: Ярослав Грицак і Олександр Комаров

Про що книга? Ця книга – розмова простими словами про те, що насправді означає українська ідентичність і як вона сформувалася. Аудіодоріжка розрахована на півтори години, за які ви проходите найважливішими сюжетами нашої модерної історії.

Слухати аудіокнигу

2. «Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ»

Авторка: Уляна Скицька

Про що книга? Аудіоверсія книги журналістки Уляни Скицької розповідає про видатних українців, яких об’єднують досягнення світового рівня. Серед героїв є як відомі особистості, так і ті, хто стане для слухачів справжнім відкриттям. Ми й не здогадувалися, що мультиплікатором культових діснеївських «Білосніжки», «Дамбо» та «Піноккіо» був українець Володимир Титла. Такі люди надихають, а їхні біографії настільки дивовижні, що хочеться з гордістю вигукнути – НАШІ! 

Слухати аудіокнигу

3. «Нове життя»  

Авторка: Маргарита Сурженко

Про що книга? Аудіоверсія книги Маргарити Сурженко – спроба зрозуміти тих, хто у 2014-му залишився на окупованих територіях. Головні герої – звичайні люди зі своїми переживаннями та надіями. 

Розриваючись між бажанням жити в України та страхом змін, вони не змогли побороти останній, прирікши себе на безробіття, дефіцит та нескінченні агітаційні промови. «Нове життя» вражає реалістичністю, а морально однозначних героїв ви не знайдете.

Слухати аудіокнигу

4. «За лаштунками імперії. Есеї про українсько-російські культурні відносини»

Авторка: Віра Агеєва

Про що книга? «Найпослідовніша російська демократія завжди закінчується на українському питанні», – відзначає лауреатка Шевченківської премії Віра Агеєва. Вона допомагає розібратися, як українські митці чинили спротив імперії, і чому національну пам’ять вдалося зберегти в часи її тотального стирання. «За лаштунками імперії» – внесок у те, щоб назавжди витіснити «толстоєвщину» з нашого культурного простору.

добірка аудіокниг українською

Слухати аудіокнигу

5. «Подолати минуле. Глобальна історія України»

Автор: Ярослав Грицак

Про що книга? 15-річна робота Ярослава Грицака розвінчує міфи, стереотипи та ілюзії про Україну, а ще вписує її у світовий історичний контекст. Це саме та історія, якої багатьом не вистачило в школі чи універі – без сухої констатації дат і подій, а з живим аналізом, що допомагає усвідомити себе частиною нації. Грицак спонукає прийняти минуле України. Книга відкидає роль українця-жертви та пропонує роль творця. Але щоб творити нове майбутнє, треба знати історію.

Книга подолати минуле - топ аудіокниг

Слухати аудіокнигу

Читайте також: Топ-15 нових українських подкастів. Про війну, бізнес та новини, від яких не хочеться здохнути

6. «Перемагати українською»

Авторка: Ольга Дубчак

Про що книга? Після 24 лютого ми заговорили українською інакше. Кандидатка філологічних наук та редакторка Ольга Дубчак відразу це відчула. Тому у своїй книзі вона упорядковує нашу мовну ненависть до росіян, пояснює, за якими мовленнєвими особливостями ми розпізнаємо ворога, та доводить, що українці вміють воювати словом.

Книга перемагай українською

Слухати аудіокнигу

7. «Антологія української короткої прози»  

Автори: команда MEGOGO Audio

Про що книга? Команда MEGOGO Audio зібрала 20 оповідань та повістей від Лесі Українки, Володимира Винниченка, Ольги Кобилянської, Миколи Хвильового та інших видатних письменників.

Упорядницею антології стала журналістка та культурна менеджерка Богдана Неборак. Віталій Ажнов, Марічка Штирбулова, Катерина Петрашова, Олександр Печериця та інші чудові українські голоси озвучили аудіооповідання, щоб ви змогли поринути в інтермеццо з класикою прози.

Антологія української короткої прози

Слухати аудіокнигу

8. «Кобзар»  

Автор: Тарас Шевченко

Про що книга? У школі ми шанували Шевченка, але не до кінця розуміли його творчість. Для багатьох Тарас Григорович був лише суворим таврувальником панів і царів у шапці та кожусі. Але з віком усвідомлюєш – над Шевченковим «Кобзарем» не владний час, бо в ньому пульсує українська ідентичність. Відкрийте будь-яку поезію – написана ніби зараз. Написана про нас. І зі зручною аудіоверсією книги буде більше можливостей це зрозуміти. Почніть слухати – вас не відпустить. 

Кобзар Шевченка

Слухати аудіокнигу

9. «#Маріуполь #Надія»  

Авторка: Надія Сухорукова

Авторка аудіокниги, Надія Сухорукова, пережила холод, голод, страх, зруйновані будинки та наближення смерті після початку блокади Маріуполя. Ця аудіокнига – щоденник російської окупації. А ще зізнання в любові – улюбленому місту, яке росіяни перетворили на руїни. І людям, які не віддали надію попри катування страхом.

топ аудіокниг: Маріуполь Надія

Слухати аудіокнигу

10. «З любовʼю — тато»

Автор: Валерій Пузік

Про що книга? Він міг показувати сину світ, навчати і просто бути поруч. Натомість пішов захищати свою державу у російсько-українській війні. Та попри виснажливі воєнні будні головний герой не забуває бути батьком. Так виникає ця книжка – розмова із сином, який залишається далеко, але водночас завжди поруч – у самому серці.

Тут немає батальних сцен чи описів боїв. Валерій Пузік намагається продемонструвати, що навіть у час найжорстокіших війн у центрі всього – людина. Він веде читача уламками спогадів, рефлексіями сьогодення і мріями про майбутнє, створюючи власну фронтову реальність.

топ аудіокниг: З любов'ю тато

Слухати аудіокнигу

Суспільство

Британія оголосила про виділення 43 млн євро на гуманітарну допомогу Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Велика Британія надасть гуманітарну допомогу Україні на суму 37 мільйонів фунтів (понад 43 мільйонів євро – ред.).

Про це повідомили на сайті британського уряду.

Згідно з заявою, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон оголосив про виділення цих коштів під час свого візиту до США 6 грудня.

Посадовець зокрема оголосив про новий зимовий пакет гуманітарної допомоги Україні у розмірі 29 мільйонів фунтів, а також про виділення ще 7,75 мільйона фунтів на гуманітарну діяльність, спрямовану на задоволення потреб найбільш вразливих верств населення України.

Це фінансування є частиною загального обсягу гуманітарної допомоги Україні та регіону від Великої Британії в розмірі 127 мільйонів фунтів на 2023-2024 роки, про що було оголошено на Конференції з питань відновлення України у червні.

Читайте також: Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Загальна військова, гуманітарна та економічна підтримка України з боку Великої Британії наразі становить майже 11 мільярдів фунтів.

Нагадаємо, Нідерланди оголосили про виділення 17 млн євро на розслідування воєнних злочинів в Україні.

Окрім того, 13 листопада Норвегія оголосила про виділення 84 млн євро на гуманітарну допомогу Україні.

Фото: reuters.com.

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випустила благодійну марку «Подарунки Святого Миколая»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

6 грудня Україна вперше відзначає День святого Миколая. З цього приводу Укрпошта презентувала благодійну поштову марку «Подарунки Святого Миколая».

Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.

Зазначається, що тираж поштової марки становить 600 тисяч примірників. Марка коштує 18 грн і відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 250 г у межах України.

До цієї вартості додається +5,00 грн як благодійну складову. Ціна маркового аркуша – 115 грн.

Також повідомляється, що до поштової марки Укрпошта за традицією випустила конверт «Перший день» та художню картку.

Читайте такожПід обстрілами рятували коней, а тепер займаються реабілітацією: як відновлюється кінно-спортивна школа на Харківщині

Донатні кошти, які будуть виручені від продажу поштової марки, будуть направлені на підтримку ЗСУ. Придбати марку можна відсьогодні, у відділеннях Укрпошти по всій країні, а також в офіційному онлайн-магазині Укрпошти.

Що зображено на поштовій марці «Подарунки Святого Миколая»

На поштовому випуску «Подарунки Святого Миколая» у виконанні відомого українського художника-ілюстратора Костянтина Лавро поєднані два важливі для українців свята.

Автор не тільки зберіг традиційний образ святого Миколая як доброго дідуся-чарівника, а й вдало відтворив його, додавши актуальні деталі.

Тепер Миколай не летить на санях по небу, а їде на козацькому коні. На його плечах – камуфляжний мішок, заповнений військовою технікою, такою як літаки, танки і ракети, які є надзвичайно важливими для української армії для досягнення Перемоги.

На поштовій марці символічно відтворено перемогу над ворогом: під копитами коня лежить розтоптаний символ Росії – двоголовий орел, якого Миколай пронизує палицею, ніби списом.

Нагадаємо, в Україні стала доступною електронна марка для рекомендованих листів.

Раніше в Україні презентували благодійні марки, намальовані бійцями ТрО.

Фото: Укрпошта.

Читати далі

Суспільство

Нідерланди виділяють 17 млн євро на розслідування воєнних злочинів в Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Під час візиту до Києва пані міністр закордонних справ Нідерландів Ханке Брейнс Слот заявила про виділення 17 млн євро для розслідування воєнних злочинів в Україні.

Про це повідомили в МЗС Нідерландів.

Зазначається, що частина грошей буде спрямована на зміцнення системи правосуддя в Україні.

Пані міністр Нідерландів наголосила, що воєнні злочини проти українського народу не повинні залишатися безкарними.

Внесок у розмірі 17 мільйонів євро складається з двох частин.

9 мільйонів євро буде надано для проєкту «Відновлення гідності та справедливості в Україні», який спрямований на підтримку української системи правосуддя у галузі міжнародного кримінального права. Цей проєкт зосереджений на таких сферах, як боротьба з безкарністю за сексуальне та гендерне насильство, зміцнення спроможності України переслідувати ці види злочинів, а також зміцнення спроможності України розслідувати та переслідувати міжнародні злочини, скоєні проти дітей.

Дивіться відео: Українець вибрався з полону і дав свідчення в Гаазі проти окупантів

Крім того, Нідерланди також підтримують Консультативну місію Європейського Союзу (EUAM Ukraine) внеском у розмірі 8 мільйонів євро. Ці гроші будуть спрямовані на зміцнення прокуратури України та поліції у звільнених районах країни. Місія також використає гроші на консультативні послуги у сфері розслідування та прокуратури.

Нагадаємо, Європол створив робочу OSINT-групу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні.

Раніше ми повідомляли, що США передали Україні дрони Skydio для документування воєнних злочинів.

Фото: twitter.com/HankeBruinsSlot.

Читати далі