Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кращі випускники Київщини отримають стипендію після здачі НМТ

Опубліковано

Кращі випускники Київщини будуть нагороджені стипендією Київської обласної ради. Таке рішення ухвалили на черговому пленарному засіданні Київської обласної ради.

Про це повідомляє Київська обласна рада.

Стипендія призначена для підтримки інтелектуально обдарованої учнівської молоді шкільних закладів освіти Київської області на обласному рівні.

Умови отримання стипендії:

  1. Стипендія призначається щорічно не більш ніж 20-м випускникам шкіл Київської області, які отримали 200 балів за результатами HMT, з одного або декількох навчальних предметів, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
  2. Список претендентів формується структурним підрозділом КОДА з питань освіти на підставі регресного рейтингу не пізніше 25 робочих днів після оголошення результатів HMT.
  3. Під час визначення місця у рейтингу вищу позицію займає особа, яка має по 200 балів з більшої кількості навчальних предметів.
  4. Якщо під час визначення місця у такому рейтингу кілька осіб мають однакову кількість навчальних предметів, з яких отримано по 200 балів, вищу позицію у рейтингу займає особа, яка набрала загальну суму балів з чотирьох предметів.
  5. У разі, якщо під час визначення місця у такому рейтингу кілька осіб мають однакову загальну суму балів з чотирьох предметів та однакову кількість навчальних предметів, з яких отримано по 200 балів, вищу позицію у рейтингу займає особа, чий результат з української мови – вищий.

Читати також: В Україні ухвалили закон про субсидії для книгарень та книжкові сертифікати

Що отримає випускник:

Учню, якому призначається стипендія, буде виплачена одноразова грошова винагорода у розмірі 10 000 гривень. Також, вручається диплом “Стипендіат Київської обласної ради”.

Нагадаємо, що в Боярці відбудеться благодійний забіг “Біжу для ЗСУ”.

Також ми повідомляли, що уряд виділив кошти на продовження програми єВідновлення.

Фото: Освіторія

    Суспільство

    Будинок в обмін на досвід. На Чернігівщині переселенці, які втратили дім, отримають нове житло. Як це працює?

    Опубліковано

    Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
    Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
    Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
    Чому ми його робимо?

    Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

    Пів тисячі зруйнованих приватних будинків, знищені школа та садок — це результат російської окупації Новобасанської громади на Чернігівщині. 

    Попри численні руйнування, відразу після деокупації громада почала відновлюватися. Завдяки організації «Район #1» 32 жителів громади змогли отримати безкоштовне житло на місці своїх вщент зруйнованих домівок. 

    Ще 13 будинків організація збудувала для юристів, тренерів і програмістів, які переїхали в громаду, щоб займатися її відбудовою та розвитком. Про безкоштовне житло від благодійників ШоТам розповіла секретарка Новобасанської сільської ради Вікторія Самборин.

    500 зруйнованих будинків за 33 дні окупації

    Росіяни окупували Новобасанську громаду вже 27 лютого 2022 року. За місяць окупації вони пошкодили приватні будинки, школи, садочки, приміщення адміністрації та екстреної медичної допомоги. 

    Майже 70 будинків жителів громади окупанти зруйнували повністю, до фундаменту, і люди залишилися без жодного житла.

    «Коли українські військові звільнили Новобасанську громаду наприкінці березня, то до нас відразу почали їздити волонтери, українські та міжнародні організації, які хотіли допомогти з відбудовою», — каже Вікторія Самборин. 

    Секретарка Новобасанської сільської ради Вікторія Самборин розповідає про безкоштовне житло
    Секретарка Новобасанської сільської ради Вікторія Самборин розповідає про відбудову громади завдяки благодійникам в одному з будинків від них. Фото: ШоТам 

    Одна з них — «Район #1» з німецькими донорами «Help — Hilfe zur Selbsthilfe»взялася відбудовувати 13 будинків. Так завдяки благодійникам 32 людей отримали безкоштовне житло на місці своїх колишніх жител і вже заселилися сюди.

    Житло для переселенців в обмін на їхній досвід

    Спільно з місцевою владою благодійники вирішили збудувати ще 13 будинків для переселенців, житло яких зруйнували росіяни. Аби відбір людей був прозорим, у Новобасанській громаді створили комісію з шести людей — представників громади, влади, членів команди «Район #1» і донорів. Люди могли залишити свою заявку на сайті, а комісія вже визначала, кому це житло найбільш потрібне, та запрошувала кандидатів на співбесіду. 

    Читайте також: Називають це місце домом та продовжують вірити в дива. На Київщині для літніх людей збудували безкоштовне «Чудо містечко»

    Завдяки співпраці організації «Район #1» та німецьких донорів тепер у Новобасанській громаді житимуть переселенці з Херсонщини, Харківщини та Донеччини. Громада ж має працевлаштувати тих людей, які проживатимуть у будинках від благодійників. 

    Модульні будинки сірого кольору. Люди в селі отримали безкоштовне житло
    Будинки, які збудувала організація «Район #1» у Новобасанській громаді. Фото: ШоТам

    Громада склала список фахівців, яких тут потребували найбільше — медиків та тренерів спортивних і танцювальних гуртків. Серед переселенців, які отримали безкоштовне житло, у громаді є програміст із сім’єю, юрист з рідними, кілька підприємців, дві сім’ї пенсіонерів і спеціалістка з міжнародних грантів, яка проводитиме навчання для жителів громади. 

    Читайте також: «Уявляєте, все твоє майно нищать, а ти нічого не можеш зробити». Як росіяни руйнували будинки у Ягідному, а волонтери з «Добробату» їх відновлюють

    «У громаді зовсім не було гуртків або спортивних секцій, тому ми поставили собі таку мету — розвивати спорт, адже це основа здорової нації», — пояснює Вікторія. 

    Тепер діти вивчають карате з тренером з Авдіївки

    Зараз у громаді живуть близько 40 переселенців. Віталій Зароджинцев є одним з тих, хто отримав житло від фонду «Район #1». Чоловік приїхав у Нову Басань з Авдіївки, де викладав дітям карате й працював у будівельній компанії. З 2014 року він постійно переїжджав.

    Переселенець Віталій Зароджинцев  отримав безкоштовне житло
    Тренер карате з Авдіївки Віталій Зароджинцев отримав безкоштовне житло в Новобасанській громаді. Фото: ШоТам

    Перед повномасштабним вторгненням Віталій із сім’єю переїхав на Київщину. Вони часом поверталися додому забрати якісь речі, але остаточно залишили квартиру у 2022 році. Згодом на фото Віталій побачив, що вона повністю згоріла. 

    Коли мешкав в орендованій квартирі, чоловік постійно моніторив сайти, аби знайти постійне житло.

    «Я залишив заявку на сайті Новобасанської громади, адже побачив, що вони можуть забезпечити житлом спортивних тренерів. І от уже з травня я живу в громаді та викладаю дітям карате. Близько сотні дітлахів вивчають мистецтво самооборони», — каже тренер.

    Будинки для переселенців уже звели, проте потрібно ще провести водопостачання, каналізацію та електрику. Тому Віталій поки живе в будинку, який йому виділила місцева влада, а на вихідні їздить до сім’ї на Київщину. Остаточно переїхати в громаду планує наприкінці червня.

    Модульні будинки у селі для переселенців
    Будинок, у якому житиме Віталій з дружиною та дітьми. Фото: ШоТам

    «Ми не маємо свого житла, тому дуже сподіваємося на те, що залишимося тут. Громада відбудовується та розвивається, і ми будемо їй у цьому допомагати. Адже в кожному будинку житиме якийсь спеціаліст — лікар чи тренер, — який зможе бути корисним для жителів громади», — ділиться Віталій Зароджинцев.

    Власний благодійний фонд для розвитку громади

    Крім організації «Район #1» з відбудовою допомагають фонди «U-LEAD з Європою» та «Партнерство за сильну Україну». 

    У Новобасанській громаді вирішили створити й власну благодійну організацію «Яса». Ідею для її створення подав військовий Станіслав Мацюкевич. Крім відбудови, вона займається розвитком спортивної галузі та вже встигла податися на грант від «ІСАР Єднання». 

    «Ми залучили до роботи юриста та менеджера з закупівель організації “Район #1” і плануємо подаватися на грант, аби отримати досвід. Готові багато працювати, щоб розвивати громаду», — підсумовує Вікторія Самборин.

    Читати далі

    Суспільство

    На ВДНГ облаштували тематичні мінібібліотеки: про що варто знати

    Опубліковано

    В Експоцентрі в межах читацького «Літа на ВДНГ» облаштували тематичні мінібібліотеки. Книжки розподілили за жанрами та категоріями, відповідно до кожної локації. 

    Про це йдеться на сайті ВДНГ.

    Kitchen&Garden

    Kitchen&Garden – центр садівництва та кав’ярня, що розташовані в яблуневому саду. Тут вирощують рослини, пропонують їжу та напоїми, які оздоблюють їстівними квітами і травами.

    Animal Park

    У контактному зоопарку живуть кози, альпаки, лами та кролики. Під читацький сезон тут створили таблички з книжками про тварин, які тут мешкають.

    Розклад найближчих подій можна знайти на сайті, а також в Instagram і Facebook комплексу. Вхід на територію ВДНГ вільний.

    МІНІБІБЛІОТЕКА В АРТ-СТУДІЇ:

    • «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» (Франсуаза Барб-Галль, Анастасія Шолік) 
    • «Секрети мистецтва» (Ружичка Олджих, Александра Майова) 
    • «Кольори історії» (Клайв Ґіффорд, Марк-Етьєнн Пентр)
    • «Слоносторія мистецтв» (Дар’я Мельник, Влад Тоткал)

     МІНІБІБЛІОТЕКА KITCHEN&GARDEN:

    • «Їсти, молитися, кохати» (Елізабет Ґілберт)
    • «Крамничка на розі» (Джоджо Моєс)
    • «Непокірні» (Емілія Гарт)
    • «Поцілунок у Нью-Йорку» (Кетрін Райдер)
    •  «Спитайте Мієчку» (Євгенія Кузнєцова)

    Coffee Lover

    Це ростерія та кав’ярня в павільйоні №15. Тут продають каву оптом і вроздріб, а також пропонують меню зі сніданками, сендвічами й салатами. Для читацького сезону в закладі створили особливий кавовий напій. 

     МІНІБІБЛІОТЕКА В КАВ’ЯРНІ:

    • «Іди туди, де страшно» (Джим Ловлесс), 
    • «101 есей, який змінить ваше мислення» (Бріанна Вест) 
    • «Дар» (Едіт Еґер)
    • «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете» (Ірена Карпа) 
    • «Непокірні» (Емілія Гарт) 
    • «Рецепт ідеальної дружини» (Карма Браун)

    REJO

    У спортивному клубі Rejo на ВДНГ можна орендувати поля й корти і пограти у футбол, теніс та падел. 

    Тут зібрали колекцію історій про легенд спорту — Роджера Федерера, Андрія Шевченка, Златана Ібрагімовича. 

    У МІНІБІБЛІОТЕЦІ REJO:

    • «Витримати все» (Алекс Гатчінсон) 
    • «Застеляйте ліжко» (Вільям Макревейн) 
    • «Управління викликами» (Володимир Кличко). 

    Читайте також: 12 найгарніших мозаїк України: дивовижна добірка

    Пірс 39

    У відкритому басейні на ВДНГ працює окремий басейн з аквагіркою для дітей. Для дорослих – басейн і бар із прохолодними напоями. 

     МІНІБІБЛОТЕКА ПІРС 39

    • «А надворі – літо» (Кім Еран) 
    • «Кульбабове вино» (Рей Бредбері) 
    • «Маленька паризька книгарня» (Ніна Георге) 
    • «П’ять четвертинок апельсина» (Джоан Гарріс) 
    • «Там, де співають раки» (Делія Овенс) 

    DOT

    Кав’ярня Dot розміщена в історичній восьмикутній альтанці «в самому серці комплексу».

    МІНІБІБЛОТЕКА DOT: 

    • «Кава по-дорослому» (Ірина Мацко) 
    • «Доки кава не охолоне» (Тосікадзу Кавагуті) 
    • «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» (Аньєс Мартен-Люган)

    Сад гамаків

    У саду є гамаки, крісла-мішки, столики та пледи для відпочинку. Також можна пограти у фрисбі, бампербол або бадмінтон у спеціальних зонах для гри.

    МІНІБІБЛОТЕКА У САДУ ГАМАКІВ:

    • «Таємнича пригода в Стайлзі» (Агата Крісті
    • «Загадка 622 номера» (Жоель Діккер) 
    • «Зникнення аптекарки» (Сара Пеннер)
    • «Емоційний інтелект» (Деніел Ґоулман) 
    •  «Витончене мистецтво забивати на все» (Марк Менсон) 
    • «День, що навчив мене жити» (Лоран Гунель)
    • «Вілла у Сан-Фурсиско» (Ярослава Литвин) 
    • «Гіркі апельсини» (Марина Марченко) 
    • «Не озирайся і мовчи» (Макс Кідрук).  

    Урбан-парк

    В урбан-парку працює найбільший скейт-парк в Україні, є стритбольні та стритфутбольні споти, а також локації для воркауту, паркуру й івентів. 

    МІНІБІБЛОТЕКА В МІСЦЕВІЙ КАВ’ЯРНІ COFFEE SPOT:

    • «Marvel Action. Месники»
    • «Ательє чаклунських капелюхів»
    • «Синя тюрма»
    • «Токійські месники»

    Парк гойдалок

    Тут є 70 видів гойдалок:класичні, незвичні, канатні, ковані й підвісні, на одну людину, на десять осіб; для дітей і для дорослих. Ще на локації – великий батут, майданчик з піском та затишна природа навколо. 

    МІНІБІБЛІОТЕКА У ПАРКУ ГОЙДАЛОК: 

    • «Що мій син має знати про світ» (Фредрік Бакман) 
    • «Чому матуся хоче напитися» (Джилл Сімс) 
    • «Як виховати найщасливіших дітей у світі» (Кая Пуура)

    Планета метеликів

    Це єдина виставка-ферма живих метеликів в України. Тут можна не тільки вивчати комах, брати їх у руки та фотографуватися.

    МІНІБІБЛІОТЕКА В ПЛАНЕТІ МЕТЕЛИКІВ:

    • «Метелики: 50 найвідоміших видів», 
    • «Таємне життя комах» (Ангеліна Журба та Юліанна Вербіщук) 
    • «100 цікавих фактів. Комахи» (Ольга Пилипенко) 
    • «Дім метеликів» (Сара Л. Сміт)  

    Лемурашник

    На дитячому смартмайданчику можна грати, досліджувати й експериментувати Тут періодично проводять майстер-класи та STEM-практики. 

    МІНІБІБЛІОТЕКА ЛЕМУРАШНИКА:

    • «Велика книга зірок і планет» (Емілі Боун)
    • «Єнотик Бо і дивний-дивний сніг» (Ірина Лазуткіна) 
    • «Велика книга фантастичних істот» (Джузеппе Д’Анна і Анна Ланґ) 

    Оранжерея

    В Оранжереї вирощують екзотичні рослини (фейхоа, мандарини, пальми, лимони). Будівля обросла плющем і виноградною лозою, вона має три зали, які, зокрема, використовують для зйомок фільмів і проведення заходів. 

    МІНІБІБЛІОТЕКА ОРАНЖЕРЕЇ:

    • «Смак життя» (Ірина Скрипак і Оксана Штоляр)
    •  Good Vibes, Good Life (Векс Кінґ)
    • «Творчий акт» (Рік Рубін)
    • «Триста поезій» (Ліна Костенко)
    • «Книга Love 2.0. Любов і війна»
    • «Шалені авторки»
    • «Маленький принц» (Антуан де Сент-Екзюпері)
    • «Квіти для Елджернона» (Деніел Кіз)

    Нагадаємо, по книжці британського військового, який був у російському полоні, знімуть фільм.

    Фото: ВДНГ

    Читати далі

    Суспільство

    У Львові хірурги зі США безоплатно оперуватимуть постраждалих від війни з важкими травмами

    Опубліковано

    Восени в рамках місії “Face to Face” до Львова приїдуть реконструктивні хірурги зі США. Вони вже розпочали набір пацієнтів на безоплатні операції.

    Хто може подати заявку та як це зробити – розповіли у платформі для розвитку медицини та науки в Україні INgenius.

    Американські медики безоплатно оперуватимуть військових і цивільних, які внаслідок війни отримали тяжкі травми обличчя, дефекти лицевих кісток і повік.

    Читайте також: Як виглядало судноплавство на Дністрі майже 100 років тому: архівні фото, які вас вразять

    Для подачі заявки потрібно написати у месенджери Telegram/Viber/WhatsApp за номером телефону: +380937814304.

    До них бажано додати скановані копії виписок, фотографії та знімки досліджень КТ/МРТ тощо.

    Для відібраних пацієнтів операції та перебування у лікарні будуть безоплатними.

    Це вже четверта, але не остання місія “Face to Face”. Раніше лікарям уже вдалося прооперувати близько 100 українців.

    Нагадаємо, три українці представлять країну на Олімпійських іграх з брейкінгу.

    Фото: Львівський портал

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство18 години тому

    «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

    Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

    Суспільство6 днів тому

    Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

    Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

    Суспільство2 тижні тому

    Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

    Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

    Суспільство2 тижні тому

    Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

    «У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

    РЕКЛАМА: