Суспільство
Крафтова сироварня Budz Baran відкрилася в пандемію і розвивається під час війни (ВІДЕО)
Історія цієї сироварні почалася під час коронакризи і не зупинилася під час війни.
Наразі «Будз Баран» не просто постачає сир до всіх куточків України, а й приносить дохід 60 карпатським родинам, у яких купує сировину.
Про неймовірну історію успіху розповідає ШоТам.
Карпатська фермерка Христина Закревська почала успішний бізнес у розпал ковіду. Знайшла ринки збуту у всій країні і тепер забезпечує прибутком місцевих у рідному селі.
Христина Закревська народилася і виросла у селі Шепіт на Косівщині. Поїхала в місто, але повернулася і привезла чоловіка-містянина.
Ковід дав старт сироварні
Молода жінка пройшла курси сироваріння, але почати бізнес не змогла, бо весь її час займав маленький синочок. Але ж тут почався ковід… і дав старт сироварні.
«Мама мого чоловіка телефонує і каже: “Ой, навіть молока немає де купити, бо з села ніхто не привозить, сиру також немає”. І в нас тут така ідея: а давай будемо запускати продаж сиру нарешті. Давай зробимо доставку в місто, і людина не буде ніде контактувати, просто прийде, культурно забере свій пакетик із сиром і піде», — розповідає фермерка Христина Закревська.
Христина виклала фото сирів у місцеву групу і до глибокої ночі відповідала на захоплені коментарі. Фермери знайшли безпечний спосіб збуту і віддавали запаковані сири просто з багажника на ринку.
Так почався «Будз Баран» і продовжується щоденною невтомною працею. Ферма скуповує молоко у 20 місцевих сімей та забезпечує додатковий дохід.
Дивіться відео: Родина захисника перетворила стару ферму на яєчно-молочне господарство
А ще Христина постійно вчиться і вдосконалює майстерність. Зокрема другий рік поспіль навчається в програмі TalentA від Corteva Agriscience.
Фермерка власноруч вносить закваску, вимішує та формує сири. Вона ж веде все листування і SMM, а чоловік відповідає за доставку. Кажуть, що найбільше в роботі надихають відгуки клієнтів.
«Коли ти отримуєш відгук від споживача — це прямо підносить. Коли ти дуже втомлений, але хтось подзвонив і сказав: “Який класний сир! Ми такого сиру ще ніде не їли, відчувається його натуральність, справжність”, — тоді сили з’являються і ти йдеш далі робити, робити», — каже Христина Закревська.
Виготовляють 25 видів сирів
Наразі «Будз баран» робить 25 видів сирів і надсилає по всій Україні. Також розширюється завдяки гранту від Corteva Agriscience.
«Плануємо будувати сироварню більшу, в якій хочемо переробляти 1000-1500 літрів молока на день», – ділиться планами фермерка Христина Закревська.
Христина свою роботу важкою не вважає.
«Я вважаю, що людина має працювати. І залежно хто як і де працює. Хтось працює розумово постійно, і це серйозне навантаження. А хтось працює фізично і це вже звично. І воно зовсім не втомлює», — Христина Закревська, фермерка
Фермерка планує завдяки сирам зробити місцевість туристичною.
«Я хочу, щоб наша місцевість розвивалась, сюди були залучені туристи, щоб вони приїзжали. Я думаю, це суттєво вплине на покращення наших доріг», — Христина Закревська, фермерка.
Нагадаємо, 13 українських сирів отримали нагороди на World Cheese Awards 2022 у Британії.
Також ми розповідали, як сумчани виготовляють для ЗСУ сири у благородній плісняві і загортають в екоупаковку.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі