Суспільство
Ковельська громада на Волині готова рятувати бізнес переселенців (ВІДЕО)
Ковельська громада на Волині хоче підставити плече бізнесменам, які рятують свої підприємства від війни.
Що в Ковелі можуть запропонувати бізнесу та як сприяють переїзду, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада Діє».
Ковельська громада має багато вільних земель і пропонує вигідні умови. Тому там не тільки можна знайти новий дім, а й розвивати свою справу.
У місті є земельні ділянки на будь-який смак — від 0,1 га до 150 га.
«Придбавши або взявши в оренду, можна і логістику робити, і виробництво, і будь-що. Це може бути і торгівля, і ритейл, це може бути теж логістичний бізнес, це може бути машинобудування і так далі», — розповідає Тарас Яковлев, перший заступник голови Ковельської міської ради.
Загалом місто виставить на продаж 50 земельних ділянок. Можна розпочати свій бізнес і на площах уже наявних підприємств.
Завод Сільмаш шукає партнерів і готовий до співпраці. Має вільні виробничі площі також і підприємство «Верес».
«Це вже існуючі виробництва. За декілька місяців можна облаштувати під будь-яке виробництво чи будь-який бізнес. Це можливість на ці підприємства, вже на готову інфраструктуру з мережами, з комунікаціями, завести готовий бізнес», — каже Тарас Яковлев, перший заступник голови Ковельської міської ради.
Ковель особливо зручний для бізнесу завдяки своєму вигідному географічному розташуванню.
«Прямо з Ковеля можна вузькою колією вже на Європу будь-який вантаж відправляти», — каже Тарас Яковлев, перший заступник голови Ковельської міської ради.
Тим часом до Ковеля вже переїжджає бізнес із Харкова. Назву підприємства поки що не оприлюднюють із міркувань безпеки.
«Це машинобудування. Це виробництво агрегатів, механізмів різних», — Тарас Яковлев, перший заступник голови Ковельської міської ради.
Читайте також: «Дах над головою». Пенсіонерка з Алчевська організувала прихисток і роботу на фермі для переселенців
Громада допомагає, аби робота почалася якнайшвидше.
«Вони тут готують певні будівельно-монтажні роботи. Ми сподіваємося всі, що вони свої плани реалізують», — каже Тарас Яковлев, перший заступник голови Ковельської міської ради.
А поки харків’яни освоюються, Ковель чекає до себе нові бізнеси.
«Для нас головне, щоб заходили інвестори в місто, щоб збільшувалась кількість робочих місць. Щоб була конкуренція серед роботодавців. Це дозволить збільшити товарообіг і підвищити якість послуг та покращувати в загальному рівень життя у Ковелі», — каже Тарас Яковлев, перший заступник голови Ковельської міської ради.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, у Лубенській громаді попри війни дбають про екосистему.
Також ШоТам розповідав, як громада на Прикарпатті прийняла підприємство, що виготовляє зварювальні системи.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі