Суспільство
Компанія з Краматорська евакуювалася до Дніпра та виконує замовлення для Австрії
Машинобудівне підприємство з Краматорська «Крамтехцентр» через війну переїхало до Дніпра та відновило роботу. Попри всі складнощі цього тижня компанія відвантажила замовлення для австрійських партнерів.
На підприємстві виготовили контейнери для зберігання зерна. Цього тижня їх повезли машиною до Румунії, де австрійські партнери мають активи. Замовник – компанія, яка виготовляє натуральний корм для тварин та вирощує екологічно чисту свинину. Контракт на поставку таких контейнерів підписали торік, дві партії вже встигли відправити замовникам до початку повномасштабної війни Росії в Україні.
«У лютому ми зробили передоплату на метал для виготовлення контейнерів для австрійських партнерів. Але не змогли його забрати із Запоріжжя – компанія-продавець металу призупинила роботу, водії боялися їхати в Донецьку область, лише за місяць потому ми змогли забрати метал та відновити роботу над виготовленням контейнерів», – розповідає директор та співвласник «Крамтехцентру» Максим Коротун.
Частину робіт із виготовлення контейнерів починали у Краматорську, люди працювали у бронежилетах, деякі роботи завершували у Дніпрі, куди «Крамтехцентр» переїхав у квітні.
«На виробництві змінилися усі сфери. Те, що раніше ми робили за два дні, зараз робимо місяць. Нестача обігових коштів, частина працівників виїхала, потрібно шукати нові ланцюжки поставок – це все ускладнює роботу. Загальний портфель замовлень зменшився – у нас є проєкти, які з початком війни не підтверджують партнери, але на складах лежить метал або частково зроблені заготовки, це все наші витрати. Також зараз ми маємо частину неоплачених контрактів клієнтами з Маріуполя, я думаю, що ми не отримаємо ці гроші, а для нас це суттєві втрати – до 8 мільйонів гривень», – ділиться Коротун.
Але виконати контракт для австрійців навіть під час війни було принципово важливо, оскільки у Крамтехцентрі сподіваються на довгострокову співпрацю із закордонними партнерами, щоб збільшувати свою присутність на міжнародних ринках.
Читайте також: Від смартодягу до альтернатив російському софту. ІТ-кластер з Краматорська шукає нових клієнтів у Львові
«Ми вже маємо досвід роботи в окупації 2014 року. Але зараз виклики значно зросли, небезпека посилилася, до лінії фронту – 20 кілометрів. Але ми вважаємо, що зараз дуже важливо зберегти робочі місця, а для цього потрібно працювати, виконувати контракти», – додає співвласник компанії.
Виконання цього контракту допоможе Крамтехцентру платити заробітну плату та податки під час війни, також на підприємстві продовжують працювати над іншими замовленнями для українського ринку. Зараз на машинобудівному підприємстві працюють 150 людей.
Нагадаємо, Рубіжанська панчішна мануфактура, зруйнована російськими загарбниками на Луганщині, відновлює виробництво у Львові.
Раніше ми розповідали про кейс підриємців із Запоріжжя, які відновили равликовий бізнес у рідному місті та продовжують працювати під час війни.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі