Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Комфортна енергоефективність. Як школи та садочки Жмеринки стають приємними для дітей і вчителів

Опубліковано

13.02.2020

Додаткові ковдри для тихої години та уроки в куртках. Це не лише неприємні спогади сьогоднішніх 20-45-річних про осені та весни у навчальних закладах. Досі це реальність для багатьох дітей України. Чимало установ Жмеринки також мали цю проблему. Однак у місті змогли зробити будівлі садочків і шкіл теплими, супутно зекономивши більше 20% енергоресурсів.

Після різкого росту цін на енергоносії у 2000-х чимало українських міст були змушені значно урізати бюджети та оптимізувати витрати на утримання бюджетних будівель. Старі радянські електро- та тепломережі, помножені на «діряві» будівлі, забирали чимало коштів на обслуговування та оплату житлово-комунальних послуг. Ці кошти можна було б витратити на розвиток інфраструктури міст. Саме тому міста почали шукали можливостей зменшити витрати на оплату енергоносіїв.

Читайте також: Вигідне задоволення. Як Славутич перетворює витратну соціальну інфраструктуру на енергоефективну

Тодішня влада Жмеринки, як і більшість колег з усієї України, прагнула економії та бачила великий потенціал у поступовій модернізації міського господарства. І саме ініціатива Угода мерів щодо клімату та енергії, започаткована Європейською Комісією у 2008 році, відкривала можливості для такої масштабної модернізації. Її мета – скоротити викиди вуглекислого газу містами. До Угоди могли долучатися муніципалітети з усієї Європи.

2009 року учасником ініціативи стало місто Жмеринська. За декілька років тут підготували План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року. До цієї дати Жмеринка зобов’язувалася скоротити споживання енергії на 23%. Викиди СО2 від міста в атмосферу повинні були зменшитися на 21%.

Великі зміни малими кроками

Для досягнення цих цілей до Плану дій заклали більше 70 кроків. Серед них були ремонт систем водопостачання та електромереж, заміна світильників, оптимізація мережі громадського транспорту, сортування сміття та інше.

Готуючи цей документ управління економіки Жмеринської міської ради порахувало, що найбільше електрики та природного газу у місті витрачають промисловість та населення. Лише одна сфера, якою опікувалася міська рада, мала лідерство за втратами: бюджетні установи та опалювальні мережі найгірше у місті зберігали теплову енергію. Водночас саме будівлі комунальної власності споживали найбільше тепла у місті – більше 42% від загального обсягу.

Тому значна частка заходів Плану дій стосувалися цієї галузі: реконструкція систем опалення, заміна котлів, використання альтернативних джерел енергії та термомодернізація будівель. Команда управління економіки почала шукати зовнішніх джерел фінансування, щоби виконати ці завдання. Адже цього важко було досягти самими ресурсами місцевого бюджету, враховуючи його обмеженість. Принаймні, чимало заходів до 2020 року могли б не бути виконані повністю без зовнішньої допомоги.

– Ми брали участь у різних програмах енергомодернізації, реалізували маленькі проєкти. Але зрештою саме в рамках Угоди мерів Європейського Союзу отримали найбільше фінансування, – пригадує начальник управління економіки Жмеринської міської ради Анатолій Коновал.

У 2014 році Європейська Комісія оголосила конкурс демонстраційних проєктів серед учасників Угоди мерів із країн Східного партнерства ЄС. Міста могли подавати власні заявки на енергомодернізацію. А європейські партнери, у разі схвалення, були готові профінансувати до 80% витрат для їх втілення.

Читайте також: Як містечко на Івано-Франківщині здивувало Європу енергоефективними досягненнями

Враховуючи План дій сталого енергетичного розвитку, у Жмеринці вирішили розробити проєкт для заощадження теплової енергії. Міська рада провела попередній моніторинг її споживання комунальними закладами. Найгіршими виявилися два дитячих садочки (№3 та №4) та три школи (№2, №3 та №4). Управління економіки підготувало заявку на енергомодернізацію цих будівель.

– Рано чи пізно це довелося б зробити. Але фінансування повністю лягло б на міський бюджет. А так – з’явилася нагода реалізувати великий проєкт із залученням зовнішніх коштів. Замість одного об’єкта, ми могли покращити п’ять у співфінансуванні, – розповідає головна спеціалістка управління економіки Жмеринської міської ради Лариса Кузьміна.

Анатолій Коновал додає, що міська рада погодилася на значні витрати із свого бюджету для цього проєкту, адже ціна на енергоносії невпинно зростає. Також нарешті у міста з’явилася можливість зробити ці навчальні заклади комфортними для дітей та викладачів.

Заявку Жмеринки схвалили. У фінальній версії проєкту залишилася енергомодернізація двох дитячих садочків і двох шкіл. Його загальний бюджет – 913,7 тисяч євро. На момент схвалення заявки, у кінці 2014 року ця сума дорівнювала  майже 17,6 мільйонам гривень. Це трохи більше 11% бюджету Жмеринки на 2015 рік

Близько 80% усіх витрат, 727,6 тисяч євро, компенсував Європейський Союз, а 186,1 тисяч євро було профінансовано з бюджету Жмеринки. Зрештою міська рада взяла на себе фінансування енергомодернізації школи №2, яка не увійшла до демонстраційного проєкту.

Із декількох епох

– Нарешті все майже так, як треба. Коридори та класи отримали нові ремонти, стіни пофарбували у приємні кольори, як того вимагає Нова українська школа. Ще трохи просунемося – і закінчимо з опаленням, – Тамара Білан не приховує задоволення, проводячи екскурсію шкільними приміщеннями. Директорка жмеринської школи №3 каже, що її будівля стала сучасною лише протягом останніх 4-5 років.

Усе почалося, коли у всіх навчальних закладах міста провели енергоаудит. Третя школа виявилася однією із найгірших. Керівник проєкту «Energy Go: Впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку Жмеринки» Євген Ткач каже, що ніколи не бачив будівлю із настільки неефективним споживанням тепла. Тут було одразу декілька серйозних проблем.

По-перше, сама школа складається із трьох будівель. Перша – зведена у 1912 році, друга – прибудована до неї у 1972 році, а третю – здали в експлуатацію у 1984 році. Товщина стін у першій будівлі становить 90 сантиметрів, а у другій – лише 40. Оскільки вони з’єднані, це створювало температурний дисбаланс.

– Подекуди в одній частині корпуса могло бути більше 25 градусів, коли в іншій – нижче 15,– каже Євген Ткач.

По-друге, виявилося, що система опалення цієї школи була в дуже поганому стані. За словами Євгена Ткача, коли до радіаторів підносили тепловізор, то пристрій не демонстрував підвищення температури. Фактично вони не гріли. За таких умов, навіть під час найбільш інтенсивного опалювання температура у класах могла залишатися на низькому рівні.

– Коли зрештою зрізали одну трубу, то побачили наскільки вона засмічена. Там не можна було пропхати голку, – розповідає Тамара Білан.

Протягом 2017-2018 років третя школа Жмеринки пройшла майже повну енергомодернізацію. Тут замінили дах, утеплили перекриття, встановили нові вікна, утеплили стіни, включно із цокольним поверхом. Також змонтували систему вентиляції з рекуперацією, яка контролює вологість у приміщеннях та вмикається автоматично.

Ремонт чи заміна системи опалення у цій школі, зважаючи на поганий стан, вимагали великих коштів. Демонстраційний проєкт не передбачав таких витрат. Однак зрештою влада Жмеринки знайшла фінанси для її поетапної заміни, враховуючи вже розпочаті зміни. Тепер тут потроху встановлюють нові батареї в рамках поточного ремонту.

– Але зміни відчутні і без повноцінної нової системи опалення. Навіть до завершення фасадних робіт, коли тільки утеплили стіни, у школі стабілізувалася температура – 20-21 градус. Раніше у багатьох класах була постійна волога, грибок. Більше року тому закінчилася модернізація – і більше року ми про це вже не згадуємо, – підсумовує Тамара Білан.

Її колега директор жмеринської школи №4 Михайло Бігун мав схожі проблеми. Заклад під його керівництвом має одну суцільну будівлю, частини якої зведені у різні роки: 1890, 1945 і 1990. Їхні стіни побудовані з різних матеріалів та мають різну товщину.

– У будь-якій старій великій будівлі є проблема: крайні точки, там, де найтонші стіни або найгірші батареї. Ми їх також мали. Що б не робили, гарантовано взимку декілька класів мерзли через це. Більше року тому утеплили будівлю. Тепер проблеми крайніх точок немає, вся будівля однаково тепла, – пояснює Михайло Бігун.

У школі №4 також замінили дах і вікна, утеплили стіни та цокольний поверх, встановили рекупераційну систему. Тепер мінімальна температура тут – 20-22 градуси. Незалежно від того, чи це опалювальний сезон, чи ні.

– Інколи буває надто спекотно. То я телефоную енергоменеджерам, прошу, щоби в котельні трохи зменшили опалення. Але там кажуть, що не можуть опуститися нижче мінімальних показників опалення. Маємо терпіти, – жартує Михайло Бігун.

Читайте також: Зекономити на опаленні вдвічі! Як це вдалось Вознесенську?

Грілки, «дуйки» та масові хвороби – в минулому

Сусідом жмеринської школи №3 є інший навчальний заклад – дитячий садочок №3 «Веселка». Вони навіть мають спільну котельню. А раніше ще й мали дуже схожі проблеми.

– Пляшками із гарячою водою ми прогрівали постелі дітям перед тихою годиною. Батьки приносили обігрівачі. Ми вмикали «дуйки», щоби хоч якось полегшити перебування дітей тут, – пригадує заступниця директорки садочка Галина Костюченко.

Цей заклад мав найгірші показники у місті за параметрами енергоефективності. У деяких групах температура інколи опускалася до 12-13 градусів. Панельні стіни та старі дерев’яні вікна зовсім не зберігали тепло. Тож навіть висока інтенсивність опалення не надто виправляла ситуацію. За словами Галини Костюченко, раніше у садочку була висока захворюваність: близько 12% дітей за рік один чи декілька разів не відвідували заклад через застуду.

Тому цей садочок потрапив до демонстраційного проєкту Угоди мерів. Тут замінили систему опалення, утеплили перекриття, фасад, цокольний поверх і фундамент, встановили сучасні вікна, змонтували нову вентиляцію та рекупераційну систему. Увесь персонал садочка навчили користуватися новим обладнанням.

У рамках проєкту тут також замінили систему опалення. Заклад тепер має індивідуальний тепловий пункт, що автоматично визначає необхідну інтенсивність опалювання будівлі. Також цей дитячий садочок отримав нову мережу водовідведення. Виконання проєкту стимулювало міську раду виділити кошти для внутрішнього ремонту будівлі.

– Утеплення цокольного поверху дозволило перевести сюди всі адміністративні кабінети. Тож тепер замість 6 груп, ми маємо 10. І захворюваність за рік впала до 4%. Дітям дуже тепло: температура ніколи не опускається нижче 20 градусів, – резюмує Галина Костюченко.

Зрештою коштами міської ради осучаснили котельню, що опалює третю школу і третій садочок. Тут замінили котел. Тепер для спалювання використовують не газ, а альтернативне джерело енергії – деревину.

Інший садочок, який енергомодернізували в рамках проєкту Угоди мерів – №4. Його будівля мала дещо кращі показники, ніж ДНЗ №3. Але і він мав суттєву проблему, яку допоміг виправити демонстраційний проєкт.

Поряд із четвертим садочка розташовано котельню, що опалює декілька навчальних закладів. Але таке сусідство не допомагало. У тих спорудах, що розташовані далі від котельні, було значно тепліше, ніж у сусіднього із нею дитячого садочка.

Проблему частково вирішили, коли у садочку встановили нову систему опалення та терморегуляції – це зробили власними силами, ще до участі в конкурсі проєктів Угоди мерів. Тут стало значно тепліше. Однак під час моніторингу енергоспоживання команда демонстраційного проєкту зафіксувала значні втрати тепла. Виявилося, що будівля могла б бути значно теплішою, а витрати на її опалення – дещо меншими.

– Закладу 75 років, стіни тут тонкі. Коли починався опалювальний сезон, ми не відчували дискомфорту. Але проблеми були восени та навесні, коли на вулиці було холодно, а опалення ще чи вже не було. Завжди використовували додаткові ковдри та обігрівачі, – розповідає директорка дитячого садочка №4 Світлана Сьомаш.

У цьому закладі так само замінили дах, утеплили фасад, перекриття та фундамент, встановили нову вентиляцію. Тепер навіть без опалення тут стабільна температура на рівні 20 градусів.

Не лише стіни

Реалізація демонстраційного проєкту Угоди мерів у Жмеринці не обмежилася енергомодернізацією чотирьох навчальних закладів. Анатолій Коновал каже, що вона змінила підхід міської ради до роботи з інфраструктурою міста і продовжує змінювати свідомість містян.

– Коли ми почали реалізувати проєкт, то закупили програму «Енергобаланс». Стали аналізувати споживання усіх енергоносіїв (вода, електрика, тепло, газ) в усіх бюджетних установах. Тепер робимо це постійно і бачимо, де у нас проблеми з енергоспоживанням, – говорить Анатолій Коновал. За його словами, відділ економіки Жмеринської міської ради вже готує проєкти для модернізації інших проблемних будівель, що перебувають у комунальній власності.

Що ж до шкіл №3 і №4, а також дитячих садочків №3 і №4, то зміни від енергомодернізації стали помітними вже в перший же опалювальний сезон – 2018/2019 років. За звітом відділу економіки, під час нього сукупно у цих закладах спожили на 20,7% теплової енергії менше, ніж під час попереднього опалювального сезону. Тобто міська рада для їх утримання зекономила близько 426 тисяч гривень. Викиди СО2 від опалювання цих установ скоротилися на 31%.

Читайте також: Як Нововолинськ відмовляється від вугілля і стає енергетично незалежним

Тепер до Жмеринської міської ради дедалі активніше звертаються керівники інших навчальних закладів із проханням виділити кошти для утеплення чи включити їхні установи в інші термомодернізаційні проєкти. Так само дедалі більше містян користуються державною програмою «Теплі кредити» для енергетичного удосконалення своїх осель.

Тим часом Жмеринка працює над новими енергоощадними цілями. Місто подовжило своє членство в Угоді мерів щодо клімату та енергії до 2030 року.

Автор  Михайло Драпак.

Суспільство

Як Кременчук потрапив у рекламну кампанію Marc Jacobs (ВІДЕО)

Опубліковано

Українка Саша Мельничук привезла до Кременчука Полтавської області світовий бренд Marc Jacobs, пишуть Букви.

Marc Jacobs там провів рекламні зйомки для колекції Весна/Літо 2020.

У фотосесії в речах із колекції Marc Jacobs Весна/Літо 2020 знялися сама Саша, її молодший брат Микита та їхня мама.

Читайте такожКобзар 21 століття: як харків’янин відроджує український музичний феномен

Довідка

Саша Мельничук народилася у 1993 році в місті Кременчук, що на Полтавщині, а через три роки разом з родиною переїхала до Праги. Нині Саша живе в Парижі і працює зі світовими брендами. Вона брала участь в показах Yeezy, Rick Owens, Giambattista Valli, Jeremy Scott, а також в зйомках для Vetements, Gosha Rubchinskiy та інших брендів.

Marc Jacobs – американський бренд, заснований Марком Джейкобсом і маркетологом Робертом Даффі у 1984 році. Марка входить до складу фешн-конгломерату LVMH.

Нагадаємо, майстер зі Слов’янська створює унікальні тандири.

Читати далі

Суспільство

Коронавірус в Україні: кому я можу допомогти онлайн

Опубліковано

В Україні триває карантин через поширення коронавірусу і дуже важливо залишатись вдома та обмежити своє коло контактів. Але, разом з тим, зараз як ніколи важливо підтримувати та цінувати одне одного і допомагати тим, хто цього потребує.

Карантин – це привід зробити добру справу. Ми маємо допомагати лікарям, які зараз на “другій передовій” і щодня борються за життя хворих, наражаючи себе на небезпеку. Ми повинні підтримати бабусь та дідусів, яких як ніколи потрібно забезпечити продуктами і ліками. І ми маємо допомагати тим, хто справді зараз цього так потребує. Долучайтесь до добрих справ разом з нами. Ось вам варіанти благодійних ініціатив, куди можна приєднатись у такий складний період.

Допомога медикам – найважливіша

1. Медики зараз дуже потребують нашої допомоги. Нещодавно з’явився сайт, який допомагає підтримати лікарів у боротьбі з коронавірусом. Громадська організація “Пацієнти України” запустила ресурс та почала збір коштів на допомогу лікарям та медичним закладам. На сайті є дві форми. Одна для тих, хто хоче допомогти лікарям, придбавши захисне спорядження, або пожертвувати кошти. А інша для тих, кому ця допомога потрібна. “Пацієнти України” також набирають команду волонтерів. На сайті зазначено, що зараз необхідно лікарям:

  • Засоби індивідуального захисту. Це і спеціальні костюми, маски, окуляри, рукавички. За зібрані кошти організація планує закупити великі партії захисного спорядження для лікарів, або шукати підрядників, які виготовляють його на замовлення.
  • Апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) для пацієнтів. Це дороге обладнання, яке може дозволити придбати лише великий бізнес.
  • Портативні рентгени – це необхідне обладнання для діагностики захворювання COVID-19
  • Тест-системи ПЛР. Це основний тест, який потрібно робити людині, що має всі симптоми коронавірусу.

2. Допоможіть медику доїхати до роботи. Це найменше, що ми можемо зробити для цих людей. У Києві через обмеження громадського транспорту їм важко добиратись на роботу. А вони це роблять для нас з вами. Тому зараз набирає обертів ініціатива “Підвези медика”. У соцмережах водії зазначають час та маршрут, яким будуть їхати і можуть підвезти працівника медзакладу.

Якщо у вас немає власного транспорту, то можна допомогти через фонд “Таблеточки”. Вони розпочали збір коштів на оплату транспортування медичних працівників на роботу і назад з допомогою компанії Uber. Всі ми розуміємо, які низькі зарплати у медсестер і санітарок. Тому вони просто не мають можливості добиратись на роботу і платити щоразу за таксі. На сайті онлайн-магазину “Таблеточок” можна оплатити одну поїздку Uber для медика (175 гривень), на тиждень (1750 гривень) або на тиждень для медичної бригади (10000).

Крім того, розробник з Києва створив додаток “Підвези лікаря”, який вже працює у столиці та кількох містах України.

3. Центр волонтерів “People Project” також долучається до допомоги медикам. Вони забезпечили збір коштів, щоб забезпечити необхідним захистом персонал опорних лікарень, куди госпіталізують хворих на коронавірус. Це захисні костюми, щитки, маски, рукавички. Саме цей базовий захист може хоч якось зберегти бійців нашого “другого фронту”.

Не забудь про бабусь та дідусів

Уявіть собі, що самотня бабуся десь сидить у закритій квартирі, боїться зайвий раз вийти на двір в магазин, або їй просто немає на що купити ліки та продукти. Не потрібно далеко ходити – насамперед подбайте про своїх бабусь та дідусів, або про тих, хто живе поруч. Найменше, що ви можете зробити – купити їм набір продуктів, ліки, засоби для дезінфекції. Якщо ви живете в великому будинку і не знаєте всіх сусідів, то повісьте оголошення з номером телефону, щоб до вас могли звернутись ті, хто цього потребує. А ще, поясніть літнім людям, наскільки важливо залишатись вдома та дотримуватись рекомендацій. Разом з тим, можна долучитись до благодійних організацій, які вже роблять добро для стареньких людей.

1.Благодійний фонд “Життєлюб допомагає літнім людям і збирає кошти на нагальні потреби малозабезпечених стареньких – продукти, ліки, комунальні платежі. Усіх, хто може допомогти, просять писати на пошту ia.trudolub@gmail.com з темою листа “Можу допомогти”. Також у “Життєлюбі” просять надсилати і контакти людей, яким потрібна допомога. Крім цього, ви можете роздрукувати і повісити у своєму під’їзді плакат, щоб сусіди могли залишити список того, що їм потрібно купити.

2. Благодійний фонд “Старенькі” вже давно підтримує самотніх пенсіонерів і збирає місячні продуктові набори для них. Зараз вони працюють ще активніше: збирають гроші на продукти, роздають пам’ятки з профілактичними заходами під час карантину (не виходити з дому, обмежити контакти з людьми, пити більше рідини й мити руки з милом).

Егегей, ми не зупиняємось! Антивірусні новини від команди та звіт за вчора з Дніпровського та Шевченківського…

Geplaatst door Starenki op Donderdag 26 maart 2020

Сюди можна перерахувати кошти для закупки продуктів. Крім того, організації постійно потрібні волонтери, особливо на авто, щоб доставляти продукти. Тому, якщо хочете долучитись, то напишіть співзасновниці Варварі Сердюковій. Не будьте байдужими, адже без нас бабусі та дідусі не впораються.

3. Купи сумку і допоможи бабусі. Соціальний бізнес для пенсіонерів відкрила команда 20-річних студентів. Тут бабусі шиють сумки з фетру і отримують за це зарплатню. Так, завдяки соціальному проєкту Gudzyk пенсіонерки почувають себе потрібними і заробляють додаткову копійку на прожиття. А ви можете вбити двох зайців — зробити добро та купити собі нову річ.

4. Також ви можете долучитись до громадської організації “Небокрай”. Якщо у вас немає коштів на допомогу, то тут ви можете стати волонтером, який прийматиме дзвінки в кол-центрі від літніх людей, або кур’єром, який купуватиме і доставлятиме необхідне бабусям і дідусям. Також шукають волонтерів, які будуть розклеювати оголошення про проєкт і розповідатимуть про нього сусідам, знайомим, щоб залучити більше охочих для допомоги людям похилого віку.

Тож, давай робити добро, бо бабусь та дідусів крім нас ніхто не захистить. І саме зараз ми повинні об’єднуватись.

Допоможи ШоТам – твоїй пігулці від паніки

Ми щодня стараємось для тебе і пишемо про історії людей, які роблять свою справу, кайфують від цього і роблять нашу країну кращою. І у такий важкий період ми стали твоєю пігулкою від паніки, бо наші матеріали насправді тобі допоможуть та подарують віру у майбутнє. Коли всі навколо кричать “ми всі помремо”, ми кажемо, що все буде добре.

ШоТам існує лише завдяки технічній допомозі міжнародних донорів та вашим пожертвам. Проте з 2020 року донорське фінансування нашого медіа згортається. А ми ж хочемо і надалі радувати вас позитивними новинами і історіями крутих українців.

Тому запустили платну підписку, яка коштуватиме всього як філіжанка кави. Є три варіанти: 29.99, 49.99 і 99.99 гривень. Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. Тому, зроби добру справу, підтримай нас і тоді позитиву в Україні стане більше.

Допоможи священникам зробити антисептики

Дезінфекція – понад усе! Так думають і київські священики, які почали виготовляти антисептики, які передають для найбільш вразливих категорій населення – це люди літнього віку, люди, які опинились у скруті, бездомні люди, багатодітні сім’ї.

На день розливають понад 1300 пляшок. Роблять антисептики за рецептурою ВООЗ: використовують етанол, перекис водню, гліцерин. Складники допомагають закуповувати друзі чи небайдужі. Якщо хочете також долучитись до доброї справи, то пишіть сюди.

Крім цього, благодійні організації можуть подати заявки і забрати антисептики для розповсюдження. Соціальне Служіння Київської Митрополії ПЦУ закликає триматись разом.

Подумаймо і про безпритульних

Під час карантину дуже важко бездомним, адже тепер у них менше можливостей отримати допомогу,  поїсти та просто просити руки. Організація “Молодь за мир” закликає до допомоги бездомним. Вони роздають маски, антисептики та гарячі обіди. Якщо ви хочете приєднатися, пишіть у фейсбук організації. Також можна допомогти фінансово.

Роздача їжі бездомним. Вокзал

З початку карантину ми бували на вокзалі кожного дня. Вчора ми нагодували 170 людей. Завдячуючи допомозі багатьох друзів, мали гарячий суп, хліб, бутерброди. Досі лишається багато людей, які живуть там постійно. Це самотні або покинуті люди похилого віку, чоловіки і жінки, які працювали і зараз не мають ніякої роботи, люди з інвалідністю, молодь з інтернатів, переселенці, люди, які не встигли до карантину виїхати з Києва додому. Всі вони наразі втратили майже всі можливості підпрацювати, отримати милостиню, допомогу від небайдужих перехожих, добратися до місць, де можна було поїсти чи переночувати.В ці дні навколо нас об'єдналося багато людей, щоб допомагати бездомним.Дорогі друзі, не забувайте, що ви теж можете допомогти:🔸 лишайте їжу в місцях, де ви бачили бездомних людей у себе біля дому (біля пунктів прийому вторсировини, смітників чи лавочок і тп)🔸 запитайте у вахтера свого під'їзду або сусідів, чи потрібна комусь зі стареньких допомога🔸 так само можна написати оголошення і повісити у себе в під'їзді🔸 тримайте зв'язок зі своїми рідними бабусями-дідусямиА ще просимо про молитву за всіх, хто живе на вулиці або голодує в цей складний період.І нехай милосердя нас об'єднує навіть на відстані 🙂 Дякуємо!Відео: Укрінформ ТБ – Ukrinform TV#не_начхати

Geplaatst door Молодь За Мир op Woensdag 25 maart 2020

Організація “Допоможи бездомному також роздає для безпритульних їжу, ліки, засоби гігієни та одяг. Звісно, всі волонтери дотримуються правил безпеки, роздаючи їжу в масках і всім дезинфікують руки. Група “Допоможи бездомному” щомісяця звітує про свою діяльність на своїй сторінці у Facebook.

Організація потребує допомоги фінансово, для закупівлі продуктів та засобів дезінфекції. Тому, долучайтесь і робіть цей світ трохи кращим.

Читати далі

Суспільство

Майстер зі Слов’янська створює унікальні тандири (ВІДЕО)

Опубліковано

Унікальні тандири зі Слов’янська роз’їхалися по всьому світу. Їх виготовляє майстер Віктор Курбатов, який раніше ліпив з глини сервізи і вази. 

Ці східні печі знають у всій країні. Страви готуються швидко і смачно – завдяки конструкції чаші.

“Головна особливість тандира — акумуляція тепла стінками”, — пояснює Віктор Курбатов.

Робити тандири вчився півроку, але бізнес перервала війна. 

“Переїхав з сім’єю до Харкова, а коли Слов’янськ звільнили, повернулися назад”,  — розповідає майстер Віктор Курбатов.

Читайте також: Як переселенка створює з глини унікальні прикраси і посуд (ВІДЕО)

Нових клієнтів чоловік знаходить через “сарафанне радіо”. Є тандири “Дачні” — 90 см заввишки, а є “Великі” по 112 см. Ціна стартує від 6 тис. грн. 

Печі зі слов’янської глини вже купили у Польщу, Німеччину і Молдову. А Віктор мізкує над новим дизайном.

Читати далі

Суспільство

Google запускає сайт для вчителів – з підказками і тренінгами українською мовою

Опубліковано

Google запускає українською мовою сайт для дистанційного навчання, який допоможе вчителям продовжити викладати. Про це повідомляється на офіційному блозі компанії, передає Укрінформ.

“Відсьогодні ми запускаємо українською мовою сайт Навчайте з дому – головний центр інформації, підказок, тренінгів та інструментів з ресурсу Google for Education, який допоможе вчителям продовжувати викладати, навіть якщо вони не знаходяться фізично в класі”, – йдеться в повідомленні.

У Google пояснили, що для початку на сайті пропонуються поради щодо того, як почати дистанційне навчання, наприклад: як викладати в Інтернеті; як викладати дистанційно без відеоконференцій; як зробити уроки доступними для всіх учнів; як залучати учнів до активної співпраці під час дистанційного навчання; як співпрацювати з іншими викладачами та інше.

Цей ресурс буде продовжувати розвиватися, запевнили у компанії. Сайт побудували за підтримки та співпраці з Інститутом інформаційних технологій в освіті ЮНЕСКО, який також співпрацює з іншими партнерами у галузі освіти у відповідь на пандемію.

Читати далі

Суспільство

У вільний доступ виклали фестивальні стрічки: де дивитися

Опубліковано

Як не сумувати під час карантину? “Вечірній Київ” пропонує добірку фестивальних фільмів.

Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF пропонує до перегляду вибрані роботи з програм Анімаційного Божевілля за всі роки її існування. 

У програмі – анімаційні стрічки з усього світу, і повірте, це далеко не ті мультики, до яких ми звикли в дитинстві.

ДИВИТИСЯ

Документальний фестиваль Амстердаму IDFA також надає вільний доступ до понад 300 фільмів.

ДИВИТИСЯ

Настоящее Время починає онлайн-показ фільмів фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Києві. Організатори перенесли фестиваль через карантин, але кращі картини минулих років можна буде побачити онлайн на сайті. У програмі спецпоказів – дев’ять фільмів. Більшість з них будуть доступні протягом кількох днів після ефіру.

ДИВИТИСЯ

Читати далі

Суспільство

Що почитати на карантині: ТОП-10 статей #ШоТам

Опубліковано

Ми знаємо, що ви вже втомилися від безкінечних переліків, які онлайн-курси пройти та які фільми про епідемію подивитися. Тому пропонуємо десять заспокійливих статей від #ШоТам про українців та бізнеси, які надихають, – їх можна почитати під час самоізоляції. І пам’ятайте – карантин закінчиться, я життя продовжиться. 

Гурток для хлопців без батька: як переселенець навчає дітей теслярству

Переселенець Віталій Андрієць став названим батьком хлопцям, які ростуть без тата. Чоловік сам ріс без батька в домі і як ніхто знає, як це бути маленьким хлопчиком без батьківської любові. Тому вирішив безкоштовно допомагати хлопцям переживати важкі часи, а теслярство, на його думку, є найкращим способом підготуватись до дорослого життя.

Як працює майстерня, куди хлопчаки біжать за батьківським  теплом, та як поїздка в Африку спонукала Віталія допомагати іншим – читайте тут.

Як відкрити кав’ярню і не прогоріти. Інструкція від власника, що не вмів варити каву

Це історія про хлопця, яки відкрив кав’ярню, бо на Відрадному проспекті у Києві неможливо було попити нормальної кави – тільки якоїсь “3 в 1” із місцевого ларька. Він заручився підтримкою друга-баристи, і розпочав свою справу, аби варити каву, яка буде само йому до смаку. 

Перший рік було дуже і дуже нелегко, проте хлопець каже, в “свідомого” бариста можна вирости за півтора місяці, але більш-менш освоїти механіку процесу можна за кілька днів.

Прочитати про механіку відкриття кав’ярні можна тут

В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel

“Щоб зробити перші суміші, мені потрібні були компоненти. В Україні їх не дістати. Набралася сміливості написати французькому заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana. На зв’язок вийшов консультант заводу. Він був здивований моїм проханням. Я не оптовий покупець, а просила по кілька мілілітрів, але багатьох компонентів. Написала їм щирого, і трохи наївного листа. Пояснила свою ситуацію і що хочу розвивати власний бренд. Врешті, мені пішли назустріч. Отримала свій перший набір компонентів” –  Ксенія Гошовська

Прочитати, що Ксенія зібрала з тих компонентів можна тут.

Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню

Команда проекту з Кропивницького заглядає в кожен куточок свого краю, шукає бабусь, які співають і знають старовинні пісні. Саме таких бабусь, яких неможливо уявити без народної пісні. Засновниці проекту “Баба Єлька” записують пісні, слухають людські історії та викладають у соціальних мережах. У їхньому доробку вже більше 200 відновлених народних пісень.

Почитати про крутих дівчат і крутих бабусь можна тут.

“Хотіли купити мою іграшку за 300$ замість 300 гривень”. Чому головоломка “ЯкТак” може стати новим символом Києва

“Як так?” – питає турист-норвежець, поглядаючи, як дерев’яні бруски іграшки “ЯкТак” перекочуються між собою, тримаючись лише на самих стрічках. Не вірить, що дивна іграшка – то справа рук українця. 

Наша стаття про “ЯкТак” – дійсно чарівна, бо ми отримали на неї стільки відгуків! Всі хотіли купити іграшку, а Сергій П’янков, її автор, знайшов партнерів! Ділимося текстом тут.

Пів мільйона гривень за 1,5 тижні. Валерій Ананьєв про те, чому не довірить свої книги видавництвам

Валерій Ананьєв – колишній десантник, АТОвець, мандрівний блогер і письменник. Так його називають інші. Він же просто робить те, що приносить йому задоволення у конкретний момент часу.

Як він заробив на справі, яка вважається неприбутковою виясняла наша авторка Діана. І на це їй знадобилося аж чотири чашки кави!

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві

“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях. 

Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так. 

А ви народилися, щоб стати вільним рокером? Перевірити можна в нашому тексті. 

Як працює перша українська аудіокнигарня… Так, вона існує!

Маємо ще одну відповідь, чим зайнятися на карантині – слухати книжки! 

У додатку АБУК ви можете придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами. Додатком користується вже більше 22 тисячі користувачів, а українська діаспора у США та Німеччині у захваті, що тепер є доступний україномовний контент. 

Знайти щось собі до смаку можна у нашому матеріалі.

Дача на колесах: як українські кемпери підкорили увесь світ

Звісно ми не кажемо, що за декілька місяців світ перетвориться на один з фільмів “Шалений Макс”, проте ось вам крута стаття про українські кемпери, в яких можна їхати куди завгодно та жити де хочеш! 

Ні палатка, ні дача не потрібні, якщо у вас є кемпер – житловий причіп, який можна розмістити і на березі моря, і посеред гір. Українські кемпери Lifestylecamper прийшлись до душі і новозеландцям, і норвежцям, і навіть найприскіпливішій в питаннях якості нації – німцям. Чому директор Lifestylecamper виставив одну німецьку компанію за поріг заводу?  Чи можуть дозволити собі такий кемпер українці – на противагу іноземцям? Про все це – у нашій статті

93 вироби для королеви та публікації у Vogue: як це вдалось українському бренду

Дивовижний кейс від дівчини, яка заробляє на коробочках для обручок, ціна яких стартує від $77. Яна Анохіна — молода бізнесвумен, про яку пишуть такі видання, як Vogue та Martha Stewart Weddings. Вона зробила 93 вироби для британської королеви та відправила листа у Букінгемський палац.

І це завдяки успішному бренду коробочок для обручок Voeu Du Coeur. Дніпровський бренд  купують вже у 48-ми країнах світу, а Китай активно копіює вироби. Як вдалось запустити успішну власну справу без вкладень та чому українські коробочки люблять у всьому світі, читайте тут.

Читати далі
Реклама
Суспільство33 хв. тому

Як Кременчук потрапив у рекламну кампанію Marc Jacobs (ВІДЕО)

Суспільство11 години тому

Коронавірус в Україні: кому я можу допомогти онлайн

Суспільство15 години тому

Майстер зі Слов’янська створює унікальні тандири (ВІДЕО)

Суспільство16 години тому

Google запускає сайт для вчителів – з підказками і тренінгами українською мовою

Суспільство17 години тому

У вільний доступ виклали фестивальні стрічки: де дивитися

Суспільство17 години тому

Що почитати на карантині: ТОП-10 статей #ШоТам

Суспільство18 години тому

Харків’янин майструє бандури і продає за $2000 (ВІДЕО)

Суспільство19 години тому

На Київщині рибалки самотужки очистили озеро від сміття (ВІДЕО)

Суспільство20 години тому

Як студентка відкрила власний цех і заробляє на тортиках (ВІДЕО)

Суспільство21 годину тому

5 пляжів України, де не зустрінеш інших людей (ВІДЕО)

Суспільство22 години тому

У Києві команда волонтерів рятує тварин на пожежах (ВІДЕО)

Суспільство23 години тому

Безпечні мандри під час карантину: онлайн-тури Україною (ВІДЕО)

Суспільство24 години тому

Українців просять вимкнути світло 28 березня під час Години Землі

Суспільство1 день тому

Киянин створив додаток для комунікації водіїв та медиків «Підвези лікаря»

Суспільство1 день тому

Хіменес-Браво на час карантину відкрив доступ до уроків своєї кулінарної академії

Суспільство33 хв. тому

Як Кременчук потрапив у рекламну кампанію Marc Jacobs (ВІДЕО)

Суспільство15 години тому

Майстер зі Слов’янська створює унікальні тандири (ВІДЕО)

Суспільство18 години тому

Харків’янин майструє бандури і продає за $2000 (ВІДЕО)

Суспільство19 години тому

На Київщині рибалки самотужки очистили озеро від сміття (ВІДЕО)

Суспільство20 години тому

Як студентка відкрила власний цех і заробляє на тортиках (ВІДЕО)

Суспільство21 годину тому

5 пляжів України, де не зустрінеш інших людей (ВІДЕО)

Суспільство22 години тому

У Києві команда волонтерів рятує тварин на пожежах (ВІДЕО)

Суспільство23 години тому

Безпечні мандри під час карантину: онлайн-тури Україною (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

ШоТам та Zagoriy Foundation випустили відео про захист старших людей від вірусу

Суспільство4 дні тому

ШоТам та Zagoriy Foundation випустили відео про важливість карантину

Суспільство5 днів тому

ШоТам та Zagoriy Foundation випустили відео про гігієну під час карантину

Суспільство7 днів тому

Як переселенка створює з глини унікальні прикраси і посуд (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як звичайна вчителька стала власницею міжнародної компанії (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як школа на лінії розмежування стала схожою на приватну (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як кравчиня з Луцька стала першою в країні відеодіджейкою (ВІДЕО)

Реклама

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.